kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
pawbla86
Posty: 19
Rejestracja: 26 lip 2016, o 15:38

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: pawbla86 »

a zresztą
tu masz większośc z CFN-a 4x/0.20

i wyrzuc chłopie te sznajdery-D
pawbla86
Posty: 19
Rejestracja: 26 lip 2016, o 15:38

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: pawbla86 »

"Absolutnie CFN lub CFI 4x/0.20 jest na mojej liście zakupów. Nie widzę jednak w jaki sposób miałby on zastąpić mojego Schneidera, który jest jednym z najlepszych szkieł w swojej kategorii. Jeśli kiedyś go wymienię, to na MP-E65."

zapewne chodziło Ci o to że NIE jest na Twojej liście. Teraz pokaż mi foty z tego sznajdera -)
Ja swoje pokazałem, niech inni porównają -)

poza tym KREBS robi nie sznajderami a mikroskopowymi, zawsze robił !

teraz chyba nawet używa MITUTOYO ale.wątpie żebys wiedział o czym pisze-D
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: planapo »

Argumenty haha czy zwlaszcza pokaz swoje gnioty sa w tonie jaki mi sie zdecydowanie nie podoba i nastepne takie posty bede edytowal, zreszta jest to naruszenie regulaminu. Rowniez nie polecam oceny sprzetu w stylu badziewie, tragedia itp. dla jednego tak jest, dla innego nie - chce uzywac, niech sobie uzywa.

W ramach mojego komentarza:
1517105.jpg
pawbla86
Posty: 19
Rejestracja: 26 lip 2016, o 15:38

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: pawbla86 »

Oczywiście znam swoją wartośc a konkretnie wartośc swoich wypowiedzi, dlatego też użyłem argumentów (zdj) o które KTOS prosił-) W zamian nie dostałem nic-D

a i jeszcze jedna sprawa ok z gniotami może przesadzilem, ale. nazywac kogos patomorfologiem to można?

mod: polecam dyskusje ze swojego punktu widzenia, zamniast Ty to Ty tamto
PS.Patomorfologia – dział medycyny zajmujący się rozpoznawaniem, klasyfikacją oraz czynnikami prognostycznymi chorób na podstawie zmian morfologicznych w tkankach i narządach.[.]
JohnyM

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: JohnyM »

pawbla86 pisze:sznajdery biją na głowe ob mikroskopowe-( masakra, koniec dyskusji-D
"Jeśli kiedyś go wymienię, to na MP-E65 zabiłes mnie tym-D
No ok, C.Krebs, wielokrotny laureat Bioscapes i Small World np. takie gnioty produkuje:
photomacrography.net/forum/viewtopic.php?t=390&highlight=charles+componon

Ja wiem, że nie widać tak fajnie jak u ciebie tej lampy pierścieniowej, ale musisz przyznać, że jak na taki gniot, to na 3 z dwoma minusami zasłużył.

Gdy Pan Krebs zmienił schneidery na tą imitację szkła mp-e65, to już nawet na te 3 nie wyciąga. Ja wiem, że oczy krwawią, ale jak ktoś jest odważny, to niech zerknie:
photomacrography.net/forum/viewtopic.php?t=20847&highlight=mpe
pawbla86 pisze:koniec dyskusji-D
No rzeczywiście, koniec powinien nastąpić, bo brak jest jakiegokolwiek logicznego wywodu z twojej strony. Jak widać poniżej, w rozmowie o obiektywach słabszych od 4x, wrzucasz zdjęcie (wcale nie najlepsze technicznie, choć całkiem ładne) w skali 10:1
pawbla86 pisze: i wyrzuc chłopie te sznajdery-D
Jestem pracownikiem naukowym, nie zajmuję się rolą. Nie zamierzam wyrzucać Schneidery. Jeśli nabędę Mp-E65, wtedy je sprzedam.
pawbla86 pisze: p.s. Teraz ja czekam na Twoje gnioty sznajderem -DDDD
Nie bardzo rozumiem czego oczekujesz. Na dyskusję o obiektywach (i skalach) 1:1 do 1:3 wrzucasz galerię ze zdjęciami w skali 4:1 do 10:1 i może więcej. To tak jak gdyby na wystawę leksusów przyjechać czołgiem, a potem się dziwić, że nie dostało się nagrody za piękno.

Np: w twoim stylu mogę zarzucić galerią z grzybami w skali 40x, co ma się podobnie do tematu jak twoja:
get.google.com/albumarchive/110216219979417982302/album/AF1QipNO8gcOaHLfJQxEOWgafjgs8lkfI4iXvPr4ylm5


Link do galeri z terenowymi zbliżeniami z ręki (do 1:1) jest w mojej sygnaturze. Album Zima jest praktycznie wyłącznie minolta 100/2.8 głównie 1:1, czasem trochę mniej.

Zdjęcia w większej skali, można zobaczyć w mojej picasie, wielokrotnie linkowana na forum np:
get.google.com/albumarchive/110216219979417982302/album/AF1QipMrvIMVDvpkXd_CufSbv9jskmFplTBpgpI_0bbk
pawbla86 pisze: Oczywiście znam swoją wartośc a konkretnie wartośc swoich wypowiedzi, dlatego też użyłem argumentów (zdj) o które KTOS prosił-) W zamian nie dostałem nic-D
Poproszę o więcej niż 5 minut na odpowiedź.
pawbla86 pisze: zapewne chodziło Ci o to że NIE jest na Twojej liście.
Chodziło mi o to co napisałem. Mam w planach zakup 4x PA CFN lub CFI, sprawa do przemyślenia.

pawbla86 pisze: poza tym KREBS robi nie sznajderami a mikroskopowymi, zawsze robił !
Myślę, że dwoma linkami powyżej, udowodniłem, że jest inaczej. Linków mogłoby być o wiele więcej.

pawbla86 pisze:MITUTOYO ale.wątpie żebys wiedział o czym pisze-D
Znam mikroskopy metalograficzne Mitutoyo, jak większość innych starych i aktualnych mikroskopów jakie były/są na rynku.
Choć przyznaję, że nie wiem o czym piszesz (czas teraźniejszy).
pawbla86 pisze:ale. nazywac kogos patomorfologiem to można?
To mnie ubawiło

P.S: to mój ostatni post w tym temacie, bo czuję że zaraz zostanę pobity doświadczeniem.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: planapo »

pawbla86 - mowilem ze wypowiedzi w takim tonie nie bede tu tolerowac.

Zamykam temat, odblokuję jak emocje trochę opadną
mikrotom
Posty: 89
Rejestracja: 8 mar 2017, o 17:11

Nikon PlanApo 20x

Post autor: mikrotom »

Stan doskonały jak nowy nie ma żadnych śladów używania, daje doskonały obraz, kto chce?

J. przenieś tam gdzie tego miejsce emocje opadły już czas ale wtedy przynajmniej forum ożyło i coś się działo
Załączniki
s11 (1 of 1)-9.jpg
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Pickul »

Wymienię obiektywy mikroskopowe na dł. tubusu 160 mm, mam:

Zeiss Neofluor 100/1,3 Ph3, Zeiss Apo 16/0,40, Zeiss Plan Apo 4/0,16, Zeiss Plan 3,2/0,10,
Leitz Plan 2,5/0,08, Leitz NPL Fluor 6,3/0,20, Leitz Plan Fluor 10/0,3

Szukam:
obiektyw 4X, tylko Nikon, ewentualnie Olympus,
Nikon: CFN Plan 4/0,13, CFN Plan Apo 4/0,20
Olympus: SPlan, lub Splan Apo.

Tylko wymiana nie sprzedaje, wymienię z obiektywną stratą dla siebie, nawet trzy, cztery obiektywy
za jedną czwórkę, oczywiście zależy od modelu.
mikrotom
Posty: 89
Rejestracja: 8 mar 2017, o 17:11

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: mikrotom »

Kro pierwszy ten lepszy oczywiście z lepszą propozycją przekonania mnie że bardzo chcą posiadać te bardzo unikatowe przedmioty, aż mi szkoda i co ja teraz będę miał to ostatnie moje rodzynki
a wyobraźcie sobie że MNT6 miałem sześć ( widok rozłożonych wszystkich na stole zapierał dech )
Załączniki
s11 (1 of 1)-12.jpg
mikrotom
Posty: 89
Rejestracja: 8 mar 2017, o 17:11

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: mikrotom »

Jestem Pewien że w tym magazynowym stanie nigdy więcej się nie pojawią
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Boguslaw »

mikrotom, to proszę bardzo podaj mi ceną za MNT6
mikrotom
Posty: 89
Rejestracja: 8 mar 2017, o 17:11

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: mikrotom »

Nie nie Bogusław nie w ten sposób , gdybym był dilerem to bym cene podał ale nim nie jestem , każdy przedmiot ma dla mnie wartość sentymentalną np oświetlacz jest z 80 roku to antyk 37 lat trzymał pewien dziadek serwisant PZO w szafie kiedy mu się zmarło ja to zdobyłem , nie chce tego sprzedawać i gdyby nie obecna sytuacja nie myślałbym o tym .
Ktoś kto chce posiadać te przedmioty niech mnie przekona , wszystko ma swoją cenę
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Boguslaw »

mikrotom pisze:Ktoś kto chce posiadać te przedmioty niech mnie przekona , wszystko ma swoją cenę
Chyba się nie rozumiemy -)
Mam dwie nasadki trino (LOMO -używaną przemiennie/"żongluję nią w mikroskopach PZO, Zeiss, Lomo oraz starszego typu od MB 30 która mnie nie satysfakcjonuje, ale ma dla mnie wartość kolekcjonerską)
Chciałbym mieć (kupić) np. MNT6 do Biolara, MB 30 i wiedzieć za ile mogę to uskutecznić u Ciebie czyli pytam o cenę.
Mi jest obojętne od kogo kupuję (hobbysta-pasjonat, diler czy nieświadomy sprzedawca), liczy się natomiast, za ile mogę ten zakup uskutecznić

Co do dilerki", to żaden grzech, po prostu biznes, ale nie dziw się planapo czuwającemu nad merytorycznym standardem mikroskopowych wątków tego forum.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości