Kursy przygotowawcze do matury...

Ogłoszenia na temat wydarzeń przyrodniczych, opinie i komentarze, tematycznie związane z forum przyrodniczym.
Karolusia
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2010, o 00:35

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Karolusia »

Oczywiście słyszałam o kursach na Akademii Medycznej. Jednak koszt tych zajęć jest spory, bo w przypadku wyboru 3 przedmiotów cały kurs kosztuje ponad 5tysięcy:/. Z tego też powodu chyba będę musiała poszukać czegoś tańszego.

Martine, dzięki za odpowiedź:). Jeśli mogę spytać to który jesteś rocznik?
Awatar użytkownika
Martine
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2011, o 13:02

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Martine »

92 więc teraz będę pisała maturę drugi raz.

Cena jest kosmiczna, przyznaję. Odbył się już próbny wykład z biologii dla chętnych - szczerze, to odradzam.

Ja zapisałam się na fizę i chemię. Facet od fizy jest rewelacyjny, z chemią nie wiem jak będzie, nie poznaliśmy nawet babeczki, która ma to prowadzić. Zaletą kursów jest to, że w każdym momencie możesz zrezygnować (zwrot pieniędzy) lub się na nie zapisać.

Karolusiu - w tamtym roku uczęszczałam na kursy (chemia, biol) w moim byłym LO, tj. LO nr 7. Zajęcia są dużo tańsze, coś około 550zł na rok za przedmiot. Jednak uprzedzam biologia była średniawa, natomiast mogłabym polecić z całego serduszka chemię.


Z moich kursowych doświadczeń wynika, że naprawdę warto (zwłaszcza jeśli poprawiasz maturę) poczytać sobie biologię samemu w ciszy i spokoju z różnych dostępnych Ci książek, przejrzeć notatki oraz walnąć mnóóóstwo matur i zadań ze zbiorów. Za dużo dodatkowych zajęć, nawet tych przygotowujących do matury nie ma sensu - ja po tej biologii była tak zmęczona, że już nie miałam siły (i czasu!) na samodzielną naukę.

Z fizyką nie mam żadnych doświadczeń, bo tak naprawdę nauczyłam jej się do matury całej od początku - nic nie umiałam, wierzcie na słowo - w 5 mies na korkach, godzina tygodniowo. Przyznam jednak, że zrobiłam ogromne ilości zadań w domu. Napisałam fiz na 78 %. Nie ma szału, ale przez wzgląd na to, że w listopadzie nie umiałam zrobić nic z matury, to myślę, że osiągnęłam niezły wynik.


No a teraz zostaję w domu i robię wszystko by za drugim razem się dostać, bo już wiem, że więcej poprawiać nie będę.

Karolusiu - a Ty, który rocznik? :]
kasiula_1205
Posty: 43
Rejestracja: 4 maja 2011, o 15:42

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: kasiula_1205 »

czy są jakies dobre kursy przygotowujace do matury w Lublinie i czy można się jeszcze zapisywac bo zdecydowałam się trochę późno.? może ktoś coś poleci
Raj
Posty: 120
Rejestracja: 18 gru 2010, o 14:05

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Raj »

[at] ja idę na medicusa do Łodzi
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: _włóczykij »

Hej Kto z Was chodzil na kurs medicusa (np. w Krakowie) i co mozecie o nim powiedziec? Czy jak ktos solidnie pracuje, to, czy ten kurs pomaga?
kaliforn
Posty: 123
Rejestracja: 13 maja 2011, o 21:33

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: kaliforn »

-Katarzynka-, ja chodziłam na kurs Medicusa do Krakowa. Tyle że to było w 2 klasie lo. Więc jeszcze sporo materiału było przede mną. Ciężko mi powiedzieć czy jak się solidnie pracuje to czy pomaga bo ja raczej cieżko nie pracowałam. Pani Krzeczkowska bardzo fajna. Wiele rzeczy dzięki niej zrozumiałam. Natomiast M. Cichonia nie znam.
hads
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2011, o 17:30

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: hads »

Czy możecie podać jakieś kursy (i prowadzących), na które uczęszczaliście w łodzi - w miarę niedawno? Chcę się zapisać na jakiś (jeden z tych szybkich - najlepiej od stycznia) z bio i chem i zależy mi na dobrych nauczycielach Mam na oku abiturient i aon, jakieś inne propozycje?
paulina0794
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2012, o 20:23

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: paulina0794 »

Ponawiam pytanie . Co jest lepsze kurs z Medicusa czy Fundacji Akademii Medycznej we Wrocławiu? Bardzo proszę o odpowiedź. O Medicusie jest sporo informacji, a o Fundacji AM prawie nic jeżeli ktoś miałby jakieś info to piszcie.

Brainers
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2009, o 20:11

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Brainers »

Jeśli mogę podać alternatywę zapytania to zajęcia online u dr Aleksandry Rutkowskiej
opinie są na stronie
adert123
Posty: 27
Rejestracja: 5 sie 2012, o 23:36

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: adert123 »

paulina0794 pisze:Ponawiam pytanie . Co jest lepsze kurs z Medicusa czy Fundacji Akademii Medycznej we Wrocławiu? Bardzo proszę o odpowiedź. O Medicusie jest sporo informacji, a o Fundacji AM prawie nic jeżeli ktoś miałby jakieś info to piszcie.

ja też jestem bardzo ciekawy.

Paulina a ty bierzesz udział w medicusie 2012/2013

Czy ktoś jeszcze bierze udział w kursie z MECICUSa we Wrocławiu w roku 2012/2013

Ai jeszcze jedno pytanie. W jakim miejscu to jest (wiem, że we wro, ale tak dokładniej)

PS: Czy to jest ak z góry narzucone, że 27.10 mam pierwsze spotkanie i potem co dwa tygodnie tj.: (10.11 24.11) są zajęcia, a może być tak że pierwsze spotkanie jest 27.10, a zajęcia (3.11 17.11 itp)
mania012
Posty: 2
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 15:21

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: mania012 »

Cześć mam do was pytanie słyszeliście coś może o kursach z biologi (podstawa) w szkole abiturent we Wrocławiu lub czy macie może jakieś sprawdzone szkoły w których przygotowują do podstawowej biologii ? z góry dzięki za informację
Kafra
Posty: 1
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 19:21

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Kafra »

Witam A czy ktoś może wypowiedzieć się na temat kursów organizowanych przez Fundację Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu? Pozdrawiam
tomekrac
Posty: 26
Rejestracja: 18 lip 2012, o 12:31

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: tomekrac »

Nie wiem jak we Wrocławiu, ale w Krakowie wygląda to słabo.
Generalnie wiele moich starszych znajomych twierdzi że kurs z biologii to trochę wyrzucanie pieniędzy w błoto i niestety muszę się z nimi zgodzić.

Większości materiału można się samemu nauczyć inwestując w jakieś dobre repetytoria i książki, a jak coś będzie nie jasne to zawsze można zapytać na forum.
Fizyka czy chemia to już inna bajka i tutaj kursy jak najbardziej mogą się przydać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość