Kursy przygotowawcze do matury...

Ogłoszenia na temat wydarzeń przyrodniczych, opinie i komentarze, tematycznie związane z forum przyrodniczym.
mania012
Posty: 2
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 15:21

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: mania012 »

wiem, wiem, każdy mówi, że to pieniądze wyrzucone w bołoto ale jednak zawsze jakaś większa motywacja do nauki
Verenpainetauti
Posty: 7
Rejestracja: 26 cze 2010, o 15:17

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Verenpainetauti »

adert123 pisze:
Czy ktoś jeszcze bierze udział w kursie z MECICUSa we Wrocławiu w roku 2012/2013

PS: Czy to jest ak z góry narzucone, że 27.10 mam pierwsze spotkanie i potem co dwa tygodnie tj.: (10.11 24.11) są zajęcia, a może być tak że pierwsze spotkanie jest 27.10, a zajęcia (3.11 17.11 itp)
Ja, ale właśnie nie rozumiem twojego pytania, spotkanie organizacyjne jest jutro, a z zajęciami ruszają chyba od razu ?

aa sorry, nie doczytałam, medicus to przecież inny kurs
Verenpainetauti
Posty: 7
Rejestracja: 26 cze 2010, o 15:17

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Verenpainetauti »

Bierze ktoś udział w kursie organizowanym przez FAM we Wrocławiu?
bellcia
Posty: 3
Rejestracja: 5 paź 2012, o 16:21

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: bellcia »

Tak, ja zaczęłam od 15 września tego roku. Chemia + biologia, generalnie gr. 3
adert123
Posty: 27
Rejestracja: 5 sie 2012, o 23:36

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: adert123 »

bellcia pisze:Tak, ja zaczęłam od 15 września tego roku. Chemia + biologia, generalnie gr. 3
i jak to wygląda? ile trwa? co ile? dostajecie materiały? teoria, zadania no i czy warto
bellcia
Posty: 3
Rejestracja: 5 paź 2012, o 16:21

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: bellcia »

Zajęcia trwają po półtorej godziny, co sobotę, ew. w tygodniu. Biologia, ma na na razie formę czystego wykładu (mimo wszystko z jednego wykładu wyniosłam więcej niż przez 3 lata w LO), później będą kserówki z zadaniami, najprawdopodobniej gdy skończy się dział. Z chemii przez całe zajęcia - zadania. Plus zadania do domu. Sposób wyliczenia jest pisany na tablicy (duże ułatwienie dla tych, którzy jeszcze nie czują się pewnie.)
Nie wiem, czy warto. Na razie zajęcia mi się podobają, To cos na co liczyłam, a to moja ostatnia deska ratunkowa na kierunek lekarski,bo maturę dawno mam już za sobą. To też forma motywacji, metoda na marchewkę i kijek. Cena trochę astronomiczna, ale mam nadzieję, że będzie warto. W każdej chwili można zrezygnować.

Jedyny ogromny minus to duże grupy.zwłaszcza, gdy ktoś nie zrozumie czegoś.
Sylwiax
Posty: 4
Rejestracja: 29 lis 2012, o 11:29

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Sylwiax »

Hej, ja rok temu chodziłam na taki kurs do i zdałam maturę na poziomie 80%, szczerze muszę powiedzieć, że dużo mi to dało, takie przypomnienie jest opłacalne, dostałam się na wymarzone studia
sjen
Posty: 1
Rejestracja: 5 gru 2012, o 17:37

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: sjen »

na kursie byłem dwa razy. tak suma pieniędzy, która miałaby być przeznaczona na ten kurs nie jest absolutnie adekwatna. głównie chodzi o metodę przekazu informacji, ilość osób na kursie i ogólne przereklamowanie. zdecydowanie lepiej poświęcić czas samemu w domu, a w razie wątpliwości lub sprawdzenia naszej wiedzy [przez egzaminatora] spotkać się raz na jakiś czas z takowym.

większość ludzi tam to I i II klasiści, którzy po pierwsze materiału całego nawet nie liznęli, większość rzeczy mają zupełnie nowych - opóźniają, pytają o sprawy oczywiste. co nie zmienia faktu, że prowadzący pędzą by zmieścić się w czasie i żeby wskoczyła za moment kolejna grupa [przynosząca niemałą sumkę ) ]

jeśli nie jest ci szkoda kwoty rzędu 2700 zł to pewnie, leć! powtórzysz coś sobie. uważam jednak, że staniesz się tylko kolejną mleczną krówką pozwalającą przeżyć INSTYTUTOWI MEDICUS.

pozdro
Stanislaw_1990
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2012, o 19:56

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Stanislaw_1990 »

[at]. Przypadkiem nie chodzi Ci o fundacje UAM w Poznaniu (Universitatis Posnaniensis)? Bo wiem, że oni organizują kursy. Sam zresztą planuję na dniach tam się zapisać, dlatego ponawiam pytanie, czy ktoś zna jakieś opinie na temat kursów organizowanych przez UAM
Z góry dziękuję za odpowiedź
Kasiasss
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2013, o 11:09

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Kasiasss »

Ja tam chwalę sobie mój kurs z biologii ( z firmy Gowork). Nie ja płaciłam tylko rodzice, więc nie będę tutaj przeżywać starty pieniędzy, ale chodzę na każde zajęcia, żebym właśnie nie miała poczucia wyrzucenia ich w błoto. Według mnie jeżeli będziesz się wczuwać, chodzić na każde zajęcia, uważać i notować, a później będziesz się uczyć na bieżąco - dużo ci to da. Polecam wam ten Gowork, bo naprawdę mi to dużo daje:))
Cheetah Girl
Posty: 27
Rejestracja: 19 lut 2013, o 14:18

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Cheetah Girl »

Uniwersytet Medyczny CM w Bydgoszczy zorganizował kurs przygotowawczy do matury z biologii i chemii. Zajęcia odbywają się co 2 tyg i składają się z wykładów i ćw. Ja osobiście jestem zadowolona,bo notatki, które robię uzupełniają wiedzę zawartą w książkach, wykładowcy ( i tym samym egzaminatorzy) tłumaczą nam dokładnie jeżeli coś jest niezrozumiałe,żebyśmy nie musieli wkuwać na blachę czegoś czego nie rozumiemy i na ćwiczeniach dają nam rady co ewentualnie można byłoby dopisać do odpowiedzi, jak udzielać odpowiedzi na dany rodzaj pytań, jak oceniane są np konstruowane przez zdających tabele,na co ewentualnie egzaminatorzy przymykają oczy a czego się czepiają. No i najważniejsze,że dzięki kursowi systematycznie się uczę bez zbędnego pośpiechu i nerwów
I do tego majątku nie musiałam wydawać na ten kurs
Delios
Posty: 1
Rejestracja: 30 paź 2014, o 19:56

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Delios »

Mnie czeka matura w przyszłym roku i przyznam, że mam niezłe urwanie głowy z tego powodu. Ta cała nowa podstawa programowa i nowa matura to coś strasznego. Chcę się do niej jakoś w miarę przygotować, więc kursy są super sprawą. Preferuję online, takie jak tu: [mod] i innych stronkach. Płatne bo płatne ale warto moim zdaniem.
sutera
Posty: 4
Rejestracja: 1 lis 2014, o 15:43

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: sutera »

Ja też szukam jakiś kursów do matury. W przyszłym roku zdaje maturę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość