Przyrodniczy serwis edukacyjny Biolog.pl
Ogólnopolski Dziennik BIOLOG - strona główna Największe polskie forum przyrodnicze i naukowe Korepetycje Matura 2014 Studia 2014 Ściągi Baza konkursów Festiwale naukowe Książki Księgarnia Fotografia przyrodnicza Multimedia Praca forum przyrodnicze
   Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Aktualności naukowe Biotechnologia Botanika Nauka w Polsce i na świecie Ekologia Leśnictwo Medycyna Zoologia Encyklopedia naukowa GMO - Organizmy modyfikowane genetycznie Świńska grypa forum naukowe

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 paź 2010, o 10:18 
Admin

Polecam Centrum Edukacyjne w Krakowie Edukus, które w swojej ofercie ma specjalistyczne kursy przygotowawcze dla kandydatów na kierunek lekarski i farmację:

1. Medycyna: rozszerzony kurs z chemii oraz biologii;
  2. Farmacja: rozszerzony kurs z chemii oraz biologii;

Centrum Edukacyjne Edukus gwarantuje zajęcia z zespołem wykwalifikowanych i zaangażowanych w swoją pracę korepetytorów uwzględniających indywidualne potrzeby każdego ucznia.

Zajęcia odbywają się w Krakowie na Kazimierzu

Cennik: http://www.edukus.edu.pl/cennik.html
Pełna oferta: http://www.edukus.edu.pl

PostNapisane: 5 lip 2011, o 20:41 

Szczerze?
Różnie to bywa...
Znam dziewczyny, które jeździły na takie kursy z biologii i chemii i dostały po 50%.
Oczywiście nie mówię, że jest to reguła. Po prostu trzeba się uczyć i tyle, a nie tylko chodzić.

PostNapisane: 5 lip 2011, o 21:01 

Ziomek123 napisał(a):
Szczerze?
Różnie to bywa...
Znam dziewczyny, które jeździły na takie kursy z biologii i chemii i dostały po 50%.
Oczywiście nie mówię, że jest to reguła. Po prostu trzeba się uczyć i tyle, a nie tylko chodzić.

Ja mogę się wypowiedzieć na temat Medicus-a

Dużo kasy, dużo szumu, mało efektów.

Materiał okrojony, a ćwiczyć tak jak oni to ja w domu mogę. No chyba że ktoś chce spotkać się z profesorami, skonfrontować się ze współzawodnikami w walce o miejsce na medycynie albo poplotkować za jakieś 2000 zł z osobami o podobnych upodobaniach intelektualnych.

Być może wiele zależy od jednostki. Ja znam osoby uczęszczające do Krakowa, Warszawy, Lublina i Białegostoku.

Przechodzimy do meritum że to nie kurs, a nasza ciężka praca skutkuje na maturze, a potem na studiach.

PostNapisane: 5 lip 2011, o 21:10 

La Roche napisał(a):
Przechodzimy do meritum że to nie kurs, a nasza ciężka praca skutkuje na maturze, a potem na studiach.

Święte słowa!
Dla porównania powiem, że chodziłem na korki i znam osoby, które chodziły to tych samych nauczycieli, dostawali takie same testy do robienia, te same zadania, tyle samo zajęć i różnice wynoszą około 20% między nami. Są też osoby, które lepiej ode mnie zdały nawet o jakieś 10% i uczęszczały do tych samych korepetytorów.

Podsumowując: Nikt się za nikogo nie nauczy, każdy musi uczyć się sam, a korki/kursy/fakultety tylko pomagają i mogą ukierunkować naszą naukę.

PostNapisane: 12 lip 2011, o 18:46 

Ja chodziłam na kurs Medicusa do Łodzi - wychodziło wtedy niecałe 20 zł za godzinę, więc raczej nigdzie bym korków za tyle nie znalazła (także nie wiem dlaczego mówicie że to tyle kasy). Testy naprawdę były dobre, można sobie je od kogoś odkupić/odkserować i robić w domu, a można się też skusić na ten kurs. Podobało mi się to, że tam był typowo akademicki sposób nauczania - nikt Cię nie zmusza, ale na następne zajęcia trzeba było się przygotować z tego, co dopiero będzie. Odpowiadała mi ogólnie ta forma, bo baardzo nie lubię korepetycji typu ja + nauczyciel, nie lubię tak pracować gdy ktoś ciągle patrzy mi na ręce itp. Przy okazji spotkało się ludzi z różnych stron, a teraz też niektórzy studiują ze mną :)

PostNapisane: 13 lip 2011, o 11:19 

Ja chodziłam do CKA w Gliwicach - na biologię i chemię. Skutek - biol 67% chemia 85% (ale tylko dlatego że sama w domu rozwiązałam milion zadań). Potem przesiedziałam rok w domu, uczyłam się sama i poprawiłam bio o prawie 20%. Zostawcie sobie kasę na wakacje albo cokolwiek innego bo samemu można się równie skutecznie albo i lepiej nauczyć ;)

PostNapisane: 13 lip 2011, o 11:29 

U mnie w klasie kilka osób jeździło na kurs Sikory do Warszawy... Wyniki uzyskały raczej niezadowalające. I szczerze odradzają, szczególnie jeśli trzeba dojeżdżać. :P

PS: lexie Nie mogę się powstrzymać od skomentowania twojego podpisu, najlepszy koncert na jakim byłam, wspomnienia na całe życie, nie do opisania! Ja chcę jeszcze raz. :2dance:

PostNapisane: 13 lip 2011, o 17:35 

mala_mii, a z mojej klasy ludzie chwalili sobie Kursy Sikory. Wszystko zależy, na który poziom trafisz. Na początku był bodajże jakiś test, zgodnie z którym podzielono uczniów na grupy zaawansowania. Plusami kursu są na pewno liczba zadań typowo maturalnych i arkusze maturalne sprawdzane przez doświadczonych nauczycieli.

PostNapisane: 13 lip 2011, o 18:18 

a o kursie prowadzonym na WUM ktoś może cokolwiek powiedzieć ? warto ? pomaga ?

PostNapisane: 13 lip 2011, o 23:49 

ja mialem materialy z k. sikory, robilem je sam, mysle ze mi sporo daly.

PostNapisane: 12 sie 2011, o 12:57 

Ja chodziłam na kurs medicus do Wrocławia :) szczerze mówiąc to niewiele mi dał :P tak naprawdę jedynie co z niego wyniosłam to znajomość z cudownymi ludźmi z mojej grupy i tyle poza tym nie radze kursu w Wrocławiu bo "wykładowca" z chemii jest nie miły w stosunku do uczniów i ma ochotę każdego ucznia interesującego się chemią poza maturą zrównać z ziemia.... ogólnie dostałam się na medycynę do poznania ale tylko dzięki temu że jestem uparta i nie dałam za wygrana;)

polecam korepetycje z nauczycielem a jeżeli komuś jest za drogo to można się dogadać z koleżankami i chodzić po klika osób i wtedy koszty się rozkładają :-D

PostNapisane: 12 sie 2011, o 16:52 

Mnie rodzice powiedzieli że zapłacą albo za lekcje z jakimś nauczycielem, albo właśnie kurs.

Wybrałam lekcje i nie żałuję. Nie mam porównania co do kursów, ale czuję się traktowana indywidualnie, z sympatią, wiem że cały czas na lekcji jest mój i dla mnie :)

PostNapisane: 2 wrz 2011, o 19:11 

geronimo22 napisał(a):

Ja chodziłam na kurs WUM-u i uważam, że lepiej byłoby już przepić te pieniądze.

PostNapisane: 4 paź 2011, o 11:58 

proximeaccessit napisał(a):
geronimo22 napisał(a):

Ja chodziłam na kurs WUM-u i uważam, że lepiej byłoby już przepić te pieniądze.

też żałuję że nie przepiłam tych pieniędzy.
chyba lepsze kursy od WUM-u ma SGGW.

PostNapisane: 4 paź 2011, o 12:37 

Exist, Ja słyszałam, że kursy przygotowawcze z Medicusa są skuteczna/dobre jak na zajęcia będziesz się uczył a nie bedziesz chodzila z mysla ze oni za Ciebie sie naucz :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Poznaj kierunki studiów, opinie studentów, pytania i odpowiedzi maturzystów na studia.biolog.pl
(informator na temat kierunków: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, ochrona środowiska, mikrobiologia...)

W naszym portalu:  Zoologia i zwierzęta | olimpiada ekologiczna | Mikroskopy
Matura 2014: matura z biologii, arkusze maturalne z biologii, testy maturalne z biologii, testy z biologii, Wyniki próbnej matury z matematyki, Kursy przygotowawcze na studia medyczne, Kursy przygotowawcze do matury 2014
Aktualne na forum: jak zrobić zielnik, świńska grypa w Polsce, Zadania domowe z biologii, Edukacja ekologiczna

Na bazie phpBB
© Platforma edukacyjna BIOAREA | Ogólnopolski Dziennik BIOLOG
Redakcja | REKLAMA | Regulamin, ochrona prywatności
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2014
AKTUALNOŚCI

Cena: 5,00 zł
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Gdański Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Pomorski Uniwersytet Medyczny
Akademia Medyczna we Wrocławiu
Collegium Medicum w Bydgoszczy
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 Oferty pracy
 w biolog.pl
 Znajdź pracę (350328 ofert pracy)

Praca dla biologa, praca dla biotechnologa, praca dla nauczyciela
Na skróty: matura 2014, progi, limity, arkusze maturalne, przecieki

przewodnik dla maturzystów - kierunki studiów studia biologia studia biotechnologia leśnictwo studia medycyna studia ochrona środowiska studia weterynaria studia studia