Kursy przygotowawcze

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Judith*
Posty: 74
Rejestracja: 13 lip 2008, o 10:36

Re: Kursy przygotowawcze

Post autor: Judith* »

Medicus Poznań A2
tyska
Posty: 70
Rejestracja: 19 gru 2007, o 00:13

Re: Kursy przygotowawcze

Post autor: tyska »

Warszawa A2
Judith*
Posty: 74
Rejestracja: 13 lip 2008, o 10:36

Re: Kursy przygotowawcze

Post autor: Judith* »

Hej a gdzie Poznań A2 -) chyba nie jestem sama.
garbage
Posty: 117
Rejestracja: 1 sie 2007, o 14:47

Re: Kursy przygotowawcze

Post autor: garbage »

Jest ktos z elbląskeigo indeksu z chemii
BENEDYKT
Posty: 8
Rejestracja: 10 cze 2008, o 17:50

Re: Kursy przygotowawcze

Post autor: BENEDYKT »

Zakres materiału na pierwsze zajęcia 25 pażdziernika 2008



Cytologia i histologia - zakres materiału







1) Budowa komórki bakterii (ściana komórkowa, nukleoid, mezosom, chromatofory, cytoplazma i rybosomy, typy bakterii)

2) Budowa komórki eukariotycznej: roślinnej i zwierzęcej (błona plazmatyczna, cytoplazma, cytoszkielet, jądro, mitochondrium, plastydy, lizosomy, peroksysomy, glikozysomy, centrosom, retikulum endoplazmatyczne, wić i rzęska, ściana komórkowa, wakuola i wodniczki)

3) Tkanki roślinne i zwierzęce ( merystemy pierwotny i wtórny, tkanka miękiszowa, tkanki, okrywające i wzmacniające, tkanki przewodzące, tkanki wydalniczo-wydzielnicze, tkanka nabłonkowa, tkanka mięśniowa, tkanka łączna, tkanka nerwowa)



Literatura

1) Podręczniki szkolne

2) Salomon, Berg, Martin i Villee. Biologia Villeego. Multico. 1996

3) Hoser. Cytologia, embriologia i histologia człowieka. WSiP. 1993



Zastanów się:

Dlaczego komórki bakteryjne, roślinne i zwierzęce różnią się między sobą? Czy obserwując ich funkcjonowanie można powiedzieć, że któreś z nich są pierwotniejsze?

Czy wszystkie komórki człowieka zawierają mitochondria?







Zagadnienia – zajęcia 1

Budowa atomu - jądro atomowe (budowa jądra, izotopy).

Promieniotwórczość, okres połowicznego rozpadu.

Liczby kwantowe, orbitale atomowe - typy, kształty konturów.

Elektrony w atomie - konfiguracje elektronowe atomów o Z = 1 – 40 i ich prostych jonów (zapis pełny, skrócony z symbolem helowca i „klatkowy”), stan wzbudzony, elektrony walencyjne. Układ okresowy – bloki. Promienie atomowe i jonowe. Energia jonizacji.









Na pierwszych zajęciach z fizyki jest kinematyka
maszana
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2007, o 18:23

Re: Kursy przygotowawcze

Post autor: maszana »

Krakow A3:)
Mania_mrr
Posty: 22
Rejestracja: 25 paź 2008, o 17:29

Re: Kursy przygotowawcze

Post autor: Mania_mrr »

Wrocław B2 A czy wie ktoś, czemu pierwsze zajęcia odbędą się dopiero 8 listopada?
tyska
Posty: 70
Rejestracja: 19 gru 2007, o 00:13

Re: Kursy przygotowawcze

Post autor: tyska »

w warszawie kurs rozpoczął sie 25 pazdziernika
paulinakon
Posty: 83
Rejestracja: 16 wrz 2008, o 20:53

Re: Kursy przygotowawcze

Post autor: paulinakon »

Mania_mrr pisze:A czy wie ktoś, czemu pierwsze zajęcia odbędą się dopiero 8 listopada?
We Wrocławiu pierwsze zajęcia też odbyły się 25 października. Chodzi o to, że są tak jakby 2 grupy, które mają różne terminy: A (do której byłam początkowo zapisana) i B (w której jestem teraz, dokładnie B1)
Podejrzewam, że grupy A i B dzielą się dodatkowo na 2 podgrupy: A1, A2, B1, B2 - sądząc po poście Mani.
Zjazdy odbywają się co dwa tygodnie, więc raz w tygodniu zajęcia mają grupy A, za tydzień grupy B, stąd to opóźnienie. Ale na szczęście ilość godzin jest taka sama - choć i tak wolałabym zacząć prędzej.
Awatar użytkownika
Lenka
Posty: 241
Rejestracja: 3 sie 2008, o 22:58

Re: Kursy przygotowawcze

Post autor: Lenka »

paulinakon pisze:A1, A2, B1, B2
U mnie jeszcze była A3 i B3 : ) Gdzieś koło lutego ruszą dwie kolejne grupy, które będą miały zjazdy co tydzień : ) A gdzie macie kurs w IX LO?
Mania_mrr
Posty: 22
Rejestracja: 25 paź 2008, o 17:29

Re: Kursy przygotowawcze

Post autor: Mania_mrr »

We Wrocławiu w IX. Przynajmniej blisko od dworca:) A czy znajdzie się ktoś na forum z mojej grupy?
paulinakon
Posty: 83
Rejestracja: 16 wrz 2008, o 20:53

Re: Kursy przygotowawcze

Post autor: paulinakon »

Lenka pisze:U mnie jeszcze była A3 i B3 : )
Czyli rozumowanie mam dobre
amrodo
Posty: 45
Rejestracja: 1 lis 2008, o 14:47

Re: Kursy przygotowawcze

Post autor: amrodo »

Witam, jestem z grupy A2 Kraków.
Pierwsze zajecia zrobily na mnie pozytywne wrazenie, szczegolnie chemia. Biologia dobrze tlumaczona ale zrobilismy bardzo malo, praktycznie tylko cytologie komorki a nawet nie zaczelismy rozwiazywac zadan z histologii. No ale jak narazie nie oceniam niczego ani nikogo bo duzo czasu zajęły sprawy organizacyjne. Chemia profesjnalnie tlumaczona, dobre, szybkie metody rozwiazywania zadan (okreslanie stopniow utlenienia w zwiazkach). Ogolnie pozytywne wrazenia. Zobaczymy jak beda wygladaly kolejne zajecie, za tydzien. Jesli jest na forum ktos z mojej grupy to prosze o kontakt gg 222332
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości