kwasy karboksylowe-struktura grupy karboksylowej...

Forum chemiczne zajmujące się badaniem budowy, właściwości oraz reakcji związków chemicznych zawierających węgiel oraz opracowywaniem różnorodnych metod syntezy tych połączeń
donkamykos
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2014, o 23:13

kwasy karboksylowe-struktura grupy karboksylowej...

Post autor: donkamykos »

Potrzebuję pomocy. mam problem z tym zagadnieniem: Przedstaw strukture grupy karboskylowej w sposob uzupelniajacy reakcje substyucji nukleofilowej. Pomoże ktoś?
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: kwasy karboksylowe-struktura grupy karboksylowej...

Post autor: DMchemik »

Nie wiem czy dobrze rozumiem sens zdania, ale chyba chodzi o wzór strukturalny z wolnymi parami elektronowymi i polaryzacją wiązań.
donkamykos
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2014, o 23:13

Re: kwasy karboksylowe-struktura grupy karboksylowej...

Post autor: donkamykos »

Myśle, że nie o to chodzi/ Moja prowadząca od chemii jest dosyć wymagająca i wątpię żeby jej o to chodziło, a takie właśnie pytanie miałem na kolokwium, ale dzięki
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: kwasy karboksylowe-struktura grupy karboksylowej...

Post autor: DMchemik »

Zdanie jest wg mnie dziwnie sformułowane.
donkamykos
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2014, o 23:13

Re: kwasy karboksylowe-struktura grupy karboksylowej...

Post autor: donkamykos »

Wiem właśnie. i dlatego nie rozumiem o co w ogóle chodzi. Czy to ma być reakcja substytucji i tam ma być zaznaczona na struktura grupy czy chodzi po prostu o charakterystyke grupy karboksylowej typu, ze ma hybrydyzacje sp2, podobnie jak karbonylowa jest płaska itd. Sam nie wiem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości