Łacina na medycynie i LO

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
bolekilolek
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2009, o 16:18

Łacina na medycynie i LO

Post autor: bolekilolek »

Witam!

Moje pytanie dotyczy łaciny. Słyszałem, że jeżeli będę miał ją na świadectwie maturalnym to będę miał zaliczenie na studiach medycznych z tego przedmiotu. Czy to prawda? A jak jest na innych uczelniach? A jeżeli nie to czy ten wpis na świadectwie coś zmienia?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Łacina na medycynie i LO

Post autor: Medycyna Lwów »

warunek łacina 3 lata w LO i co najmniej 4. Musi być wpisana jako przedmiot obowiązkowy a nie dodatkowy na świadectwie ukończenia liceum i wtedy będziesz zwolniony z łaciny na studiach.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Łacina na medycynie i LO

Post autor: a_niap »

Od kiedy tak?

Z łaciny jest sie zwolnionym jak sie miało w LO, nawet jak wpisana w dodatkowych i nawet jak z oceną 3.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Łacina na medycynie i LO

Post autor: Medycyna Lwów »

nie może być wpisana jako dodatkowy (jak np. wych. do życia w rodzinie) - jeśli jest się nie liczy. Wiem bo u mnie w mieście w jednej szkole tak wpisywali i osoby nie były zwolnione. Zresztą dowiadywałem się o to 3 lata temu jak szedłem na studia w samym studium języków, wiec tak jest.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Łacina na medycynie i LO

Post autor: a_niap »

Dwa lata temu wystarczyło w przedmiotach dodatkowych. Sama tak miałam, w studium powiedzieli mi że zwalnia - chcieli tylko ksero świadectwa u siebie i pokazac im oryginał dla potwierdzenia (przedmioty dodatkowe są na drugiej stronie świadectwa tam gdzie nie ma danych osobowych wiec dlatego trzeba potwierdzic). Łacine miałam przez rok.

A na dniach otwartych, rownież dwa lata temu powiedzieli nam że dowolna ocena wystarczy,
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Łacina na medycynie i LO

Post autor: Grzybu123 »

No będziesz miał zwolnienie, o ile zdasz test i umówisz się z prowadzącym zajęcia.

Choć chwila. od tego roku bodajże nie ma już łaciny obowiązkowej. Ale zawsze możesz wziąć fakultet i się zwolnić

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Łacina na medycynie i LO

Post autor: Medycyna Lwów »

tym bardziej dziwne, zresztą niech się dowiaduje szczegółów u źródła bo my już jesteśmy za starzy
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Łacina na medycynie i LO

Post autor: attyde »

Pytanko odnośnie łaciny fakultetowej - jest z tego jakaś ocena, zaliczenie itp.? Czy tylko chodzimy dla własnej przyjemności?
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Łacina na medycynie i LO

Post autor: Anielka »

wątpię by coś na tej uczelni było tylko dla własnej przyjemności
ja jak miałam fakultet jakiś to było pisemne zaliczenie, więc pewnie na łacinie na koniec semestru będzie podobnie.
,zaliczenie bez oceny jest z wfu,bhp i przysposobienia bibliotecznego,już mi się przypomniało
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Łacina na medycynie i LO

Post autor: attyde »

Anielka, czyli z łaciny będzie ocena?
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Łacina na medycynie i LO

Post autor: Anielka »

najprawdopodobniej tak, ale ostatecznie okaże się w październiku
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: Łacina na medycynie i LO

Post autor: dzoners »

W Zabrzu nie ma zwolnien z łaciny.
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: Łacina na medycynie i LO

Post autor: bajer »

zaliczenie bez oceny jest z wfu,bhp i przysposobienia bibliotecznego,już mi się przypomniało
no akurat w Poznaniu z w-fu jest zaliczenie na ocenę, na podstawie obecności ale zawsze poza tym to nie kojarzę zbyt wielu ocen w zaliczeniach, biofizyka, angielski, łacina chyba też, nie wiem (byłem zwolniony mając ją rok z liceum w dodatkowych z oceną 4 ), to chyba by było na tyle więc jak widać co uczelnia to inaczej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości