Przyrodniczy serwis edukacyjny Biolog.pl
Ogólnopolski Dziennik BIOLOG - strona główna Największe polskie forum przyrodnicze i naukowe Korepetycje Matura 2014 Studia 2014 Ściągi Baza konkursów Festiwale naukowe Książki Księgarnia Fotografia przyrodnicza Multimedia Praca forum przyrodnicze
   Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Aktualności naukowe Biotechnologia Botanika Nauka w Polsce i na świecie Ekologia Leśnictwo Medycyna Zoologia Encyklopedia naukowa GMO - Organizmy modyfikowane genetycznie Świńska grypa forum naukowe

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 lut 2009, o 15:46 
Witam... Chciałbym się dowiedzieć jakie są objawy gdy ktoś ma lambrie i czy leczy się ją w domu czy w szpitalu? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Tytuł: Re: Lambria
PostNapisane: 28 lut 2009, o 15:58 

Jeżyk, poczytaj tu: http://www.wsse.krakow.pl/pages/wsse_do ... 5&did=1940 :)

PostNapisane: 28 lut 2009, o 17:56 

Lamblie w sensie;]

to sie leczy metronidazolem zdaje sie, mysle, ze moge Cie wsadzic do szpitala na oddzial zakazny na chwile, ale niekoniecznie chyba, nie wiem jakie jest postepowanie w chorobach pasozytniczych tego typu w sumie, pewnie Morfeusz by cos wiecej wiedzial.

PostNapisane: 28 lut 2009, o 18:05 

Z tego co się orientuje to lamblie się leczy w domu. A leki jakich mnie uczono na lamblie to głównie Metronidazol i Furazolidon

[ Dodano: Sob Lut 28, 2009 20:28 ]
Co do objawów:
okres wylęgania od kliku do kilkunastu dni. Na początku występują nudności, wymioty i biegunka. Potem wiele zależy od intensywności inwazji. Długotrwała inwazja doprowadza do zmniejszenia masy ciała, zaniku mięśni, częsta jest też nadmierna senność.

PostNapisane: 2 mar 2009, o 17:01 
A problemy neurologiczne (zawroty głowy, otępiałość, osłabienie, dziwne uczucie w głowie, itp) ta choroba może powodować?

PostNapisane: 2 mar 2009, o 20:11 

Lamblia intestinalis jest pasożytem ukł pokarmowego, więc tam koncentruje się jej działanie. Osłabienie jest możliwe (przecież mamy w sobie niechcianego gościa). Nie wiem czy zawroty głowy są objawem lambliozy (może ze względu na silne osłabienie organizmu?)- Kadłubowski o tym nie wspomina. Tak czy siak lekarzem nie jestem, a tylko on jest kompetentny do diagnozowania :)

PostNapisane: 3 mar 2009, o 00:23 

Jeżyk, myśle, że takie objawy mogą występować przy lambliozie też

PostNapisane: 3 mar 2009, o 17:20 
Bardzo dziękuję Pani i Panu za odpowiedzi. Dziś zawiozłem kał do analizy (za tydzień będę wyniki) i zobaczymy co tam siedzi. Puki co będę ratował się metokroplamidem.
Pozdrawiam

PostNapisane: 4 mar 2009, o 20:07 

spokojnie, pasozyty jelitowe najczesciej nie sa jakos wybitnie niebezpieczne;]

PostNapisane: 7 maja 2009, o 18:03 

Witam wszystki serdecznie. mam pewien problem mianowicie wczoraj dowiedzialem sie ze posiadam w organizmie koproantygeny GSA (lambria jak dobrze rozumiem) najprawdopodobniej od jutra zaczynam kuracje Tinidazolem oraz Zentelem. Ale do czego zmierzam mam takie pytanie, wyczytalem ze tym pierwotniakiem jest bardzo latwo sie zarazic i czy jest konieczne przebadanie wszystkich znajomych ktorzy mieli ze mna stycznosc ? chodzi mi o moja rodzine, rodzine mojej dziewczyny i co najgorsze moj zaklad pracy(ok 200 osob! byloby to troche klopotliwe) czesto kozystalem w tych miejscach z lazienki i chcialbym sie dowiedziec jakie jest ryzyko zarazenia?
z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
/zak

PostNapisane: 7 maja 2009, o 19:30 
Moderator

A po czytaj sobie sam:

http://www.gronkowiec.pl/lamblie.html

I nie żadna lambria tylko LAMBLIA.

PostNapisane: 7 maja 2009, o 23:18 

Dziekuje za linka zeczywiscie jest tam zawartych sporo pomocnych informacji a co do nazewnictwa pisalem jak w temacie Lambria/Lambrie i to mnie zbilo z tropu :) mialem na mysli LAMBLIE;)
Pozdrawiam
/zak

PostNapisane: 18 mar 2010, o 21:54 

Mam dość istotne pytanie odnosnie lambli.
Podobno nie ginie od chloru, wiec jakie środki odkażające (podłoga, blat w kuchni itd.) byście polecali?

Pozdrawiam serdecznie.

PostNapisane: 23 lis 2011, o 11:28 

mnie zaś interesuje inna kwestia. z jakieś 10 lat temu postawiono diagnozę, że mam lambliozę, ale dopiero trzecie badanie to potwierdziło. nie pamiętam, aby mnie jakoś szczególnie na to leczono. czy jest możliwość, że mam je nadal ale bez wyraźnych objawów? czy lamblie mogą być odpowiedzialne za uczucie ciągłego zmęczenia?

PostNapisane: 20 cze 2012, o 09:49 

Przechodziłam przez to. Mój syn miał lamblie. 2 lata go leczyłam szpital też zaliczyłam. Wyleczyłam go Paraprotexem i do tego AC-Zymes. Są to zioła więc nie ma skutków ubocznych. Odkąd mój syn to miał widzę jaka skala tego jest.

Aby kupić Paraprotex zajrzyj tu: www.twojesuplementydiety.pl albo skontaktuj się ze mną. Jest to sprawdzony naturalny, bezpieczny sposób pozbycia się lambli.

Życzę zdrowia
Renata

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Poznaj kierunki studiów, opinie studentów, pytania i odpowiedzi maturzystów na studia.biolog.pl
(informator na temat kierunków: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, ochrona środowiska, mikrobiologia...)

W naszym portalu:  Zoologia i zwierzęta | olimpiada ekologiczna | Mikroskopy
Matura 2014: matura z biologii, arkusze maturalne z biologii, testy maturalne z biologii, testy z biologii, Wyniki próbnej matury z matematyki, Kursy przygotowawcze na studia medyczne, Kursy przygotowawcze do matury 2014
Aktualne na forum: jak zrobić zielnik, świńska grypa w Polsce, Zadania domowe z biologii, Edukacja ekologiczna

Na bazie phpBB
© Platforma edukacyjna BIOAREA | Ogólnopolski Dziennik BIOLOG
Redakcja | REKLAMA | Regulamin, ochrona prywatności
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2014
AKTUALNOŚCI

Cena: 5,00 zł
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Gdański Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Pomorski Uniwersytet Medyczny
Akademia Medyczna we Wrocławiu
Collegium Medicum w Bydgoszczy
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 Oferty pracy
 w biolog.pl
 Znajdź pracę (350328 ofert pracy)

Praca dla biologa, praca dla biotechnologa, praca dla nauczyciela
Na skróty: matura 2014, progi, limity, arkusze maturalne, przecieki

przewodnik dla maturzystów - kierunki studiów studia biologia studia biotechnologia leśnictwo studia medycyna studia ochrona środowiska studia weterynaria studia studia