lekarski-->Katowice czy Lublin.??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
bradykinina
Posty: 90
Rejestracja: 5 lip 2013, o 20:54

Re: lekarski-->Katowice czy Lublin.??

Post autor: bradykinina »

Większość poglądów halidora jest dość kontrowersyjna. Dlatego wzbudza zawsze takie poruszenie na forum
________

Re: lekarski-->Katowice czy Lublin.??

Post autor: ________ »

Ymk ja do innego miasta uciekam, ale również pozdrawiam. Lublin jest mi bardzo bliski. Będziesz miał ma ogół świetnych ludzi na uczelni, dobry wybór. Halidor jest dla mnie skandalistą. zmusza do dyskusji
ymk

Re: lekarski-->Katowice czy Lublin.??

Post autor: ymk »

A ja myślałem ,że idziesz do Lublina, cos mi się widocznie ubzdurało
________

Re: lekarski-->Katowice czy Lublin.??

Post autor: ________ »

Spoczko, nie szkodzi.
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: lekarski-->Katowice czy Lublin.??

Post autor: młody technik »

A jak już będą studiować to będą się lekarzami nazywać. Taki krok do przodu.
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: lekarski-->Katowice czy Lublin.??

Post autor: Dudek »

m&#x142ody technik pisze:A jak już będą studiować to będą się lekarzami nazywać. Taki krok do przodu.
lekarzami, phi. DOKTORAMI ! DOCENTAMI !
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: lekarski-->Katowice czy Lublin.??

Post autor: młody technik »

Dudek pisze:
m&#x142ody technik pisze:A jak już będą studiować to będą się lekarzami nazywać. Taki krok do przodu.
lekarzami, phi. DOKTORAMI ! DOCENTAMI !
Doktorami nauk medycznych będą w trakcie robienia specjalizacji.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: lekarski-->Katowice czy Lublin.??

Post autor: Medycyna Lwów »

m&#x142ody technik pisze:
Doktorami nauk medycznych będą w trakcie robienia specjalizacji.
akurat to jest dość częste, wziąwszy pod uwagę że studia doktoranckie trwają tylko 4 lata, a specjalizacje z reguły 5-6 lat.
szizii
Posty: 170
Rejestracja: 17 sie 2009, o 12:30

Re: lekarski-->Katowice czy Lublin.??

Post autor: szizii »

Kłótnie kłótniami, a ja tutaj faktycznie w kropce jestem
Zdecydowałam się na ŚUM, dostałam telefon z Lublina, że mam możliwość studiowania na ich uczelni. Wszystko ok, każdy doradza coś innego, pan z komisji twierdzi że z Katowic będę się przenosić gdzie się da po 2 latach bo ludzie tak robią (wiem że się to zdarza ale z wielu uczelni się chyba przenosi, nie? ).
Może i wybrałabym ten Lublin ale wolę zapytać Was, bo może macie jednak jakieś rozeznanie - jak z pracą po studiach w tym mieście? Bo z tym słyszałam, że jest ciężko - mało perspektyw, brak miejsc pracy. Oczywiście słyszałam, guzik widziałam ale jednak wolę się upewnić Jak ze szpitalami w Lublinie, z możliwością robienia specjalizacji?
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: lekarski-->Katowice czy Lublin.??

Post autor: mrsdavis »

szizii pisze:pan z komisji twierdzi że z Katowic będę się przenosić gdzie się da po 2 latach bo ludzie tak robią
A powiedział, dlaczego tak robią?
szizii
Posty: 170
Rejestracja: 17 sie 2009, o 12:30

Re: lekarski-->Katowice czy Lublin.??

Post autor: szizii »

Nie, jak powiedziałam że wybrałam Katowice, był tylko tekst Dziecko kochane.
Nie wiem, zgłupiałam kompletnie, dookoła słyszę mnóstwo sprzecznych opinii a ja nie jestem na siłach żeby teraz podjąć jakąkolwiek decyzję. Boję się Katowic tylko ze względu na te wszystkie wyczytane opinie, że tu mordor i nie wiadomo jeszcze co, każdy inny argument za tym miastem właśnie - bliżej do domu, lepszy dojazd, miałabym z kim wynajmować mieszkanie, więc atmosfera byłaby super, przynajmniej tu, miasto wydaje mi się że lepiej rozwinięte niż Lublin. Z drugiej strony - przecież to jest medycyna, więc trzeba się liczyć z tym, że zamiast jakiejś imprezy trzeba będzie siedzieć i po prostu się uczyć i to nieważne w jakim mieście. Więc czy warto się sugerować tymi negatywnymi opiniami?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: lekarski-->Katowice czy Lublin.??

Post autor: randomlogin »

szizii pisze: pan z komisji twierdzi że z Katowic będę się przenosić gdzie się da po 2 latach bo ludzie tak robią (wiem że się to zdarza ale z wielu uczelni się chyba przenosi, nie? ).
Ze wszystkich, ale faktycznie z SUMu w rozne strony przenosi sie najwiecej. W dlaczego, o ktore pyta mrsdavis nie wnikam.
szizii pisze:Może i wybrałabym ten Lublin ale wolę zapytać Was, bo może macie jednak jakieś rozeznanie - jak z pracą po studiach w tym mieście? Bo z tym słyszałam, że jest ciężko - mało perspektyw, brak miejsc pracy. Oczywiście słyszałam, guzik widziałam ale jednak wolę się upewnić Jak ze szpitalami w Lublinie, z możliwością robienia specjalizacji?
.ciekawe, bo akurat np na specki, ktore ja rozwazam, prog w lubelskim jest nizszy niz tam gdzie studiuje, i to znacznie. ) Zobacz sobie na stronach odpowiednich wojewodztw dokumenty dotyczace przyznawania miejsc specjalizacyjnych, to jest jawne. Bedziesz wiedziala i ile jest miejsc, i jak trudno (jaki wynik wymagany) sie na nie dostac - bo ciezko mowic ogolnie o mozliwosci zrobienia specjalizacji, jesli jest ich tak duzo. Na Jakas dostac sie to nie jest najmniejszy problem w kazdym z wojewodztw, ktore ma uczelnie medyczna.

iiii EDIT:
szizii pisze:Boję się Katowic tylko ze względu na te wszystkie wyczytane opinie, że tu mordor i nie wiadomo jeszcze co, każdy inny argument za tym miastem właśnie - bliżej do domu, lepszy dojazd, miałabym z kim wynajmować mieszkanie, więc atmosfera byłaby super, przynajmniej tu, miasto wydaje mi się że lepiej rozwinięte niż Lublin.
To jesli wszystko inne przemawia za Katowicami, to bierz Katowice. To nie tak, ze Lublin cie skrzywdzi, moze nawet bedzie przyjazniejszy niz SUM - ale jesli pozauczelniane argumenty masz w druga strone, to IMO sprawa jest prosta.
szizii pisze:przecież to jest medycyna, więc trzeba się liczyć z tym, że zamiast jakiejś imprezy trzeba będzie siedzieć i po prostu się uczyć i to nieważne w jakim mieście.
Jeblem. I leze.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: lekarski-->Katowice czy Lublin.??

Post autor: Medycyna Lwów »

randomlogin pisze:
szizii pisze: pan z komisji twierdzi że z Katowic będę się przenosić gdzie się da po 2 latach bo ludzie tak robią (wiem że się to zdarza ale z wielu uczelni się chyba przenosi, nie? ).
Ze wszystkich, ale faktycznie z SUMu w rozne strony przenosi sie najwiecej. W dlaczego, o ktore pyta mrsdavis nie wnikam.
szizii pisze:Może i wybrałabym ten Lublin ale wolę zapytać Was, bo może macie jednak jakieś rozeznanie - jak z pracą po studiach w tym mieście? Bo z tym słyszałam, że jest ciężko - mało perspektyw, brak miejsc pracy. Oczywiście słyszałam, guzik widziałam ale jednak wolę się upewnić Jak ze szpitalami w Lublinie, z możliwością robienia specjalizacji?
.ciekawe, bo akurat np na specki, ktore ja rozwazam, prog w lubelskim jest nizszy niz tam gdzie studiuje, i to znacznie. ) Zobacz sobie na stronach odpowiednich wojewodztw dokumenty dotyczace przyznawania miejsc specjalizacyjnych, to jest jawne. Bedziesz wiedziala i ile jest miejsc, i jak trudno (jaki wynik wymagany) sie na nie dostac - bo ciezko mowic ogolnie o mozliwosci zrobienia specjalizacji, jesli jest ich tak duzo. Na Jakas dostac sie to nie jest najmniejszy problem w kazdym z wojewodztw, ktore ma uczelnie medyczna.
progi progami - wziąwszy pod uwagę, że musi się zgodzić kierownik/ ordynator miejsca w którym chce się spec. robić to się robi problem, a zgodę taką może uzyskać ktoś o niskim wyniku LEPu.

Z moich znajomych (ok. 10 os) kończących w tym roku UM w Lublinie nikt nie został tam na stażu i nikt nie wiążę z tym m-cem przyszłości twierdząc, że specjalizowanie się tam jest bardzo trudne. Widać mają ku temu podstawy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości