lekarski-->Katowice czy Lublin.??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: lekarski-->Katowice czy Lublin.??

Post autor: Dudek »

Ja również nie mam zamiaru zostawać po studiach w Lublinie, ale myślę, że jakbym zdał dobrze LEP(K)a to będą patrzeć na % a nie na to jaką uczelnię skończyłem. Wybrałem LBL ze względów logistycznych, blisko do domu (bliżej od Lublina mam tylko Rzeszów, a tam brak med jak wiemy).
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: lekarski-->Katowice czy Lublin.??

Post autor: Medycyna Lwów »

randomlogin pisze:
Kaamil pisze:

BTW - sadzilem, ze jestes wielkim przeciwnikiem powolywania sie na znajomych, zamiast podawania informacji z pierwszej reki, a wiec wlasnych. Przynajmniej jesli chodzi o opinie o uczelniach bardzo z tym walczysz.
opinie jednostkowe vs trend grupowy - chyba widzisz różnicę?
Zawsze mogę się powołać na Pana Boga jeśli wolisz.

U mnie na uczelni jest trend odwrotny -gt90% zostaje w W-wie + przemeldowuje się mnóstwo osób z uczelni ościennych. jak będzie z pracą się okaże.
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: lekarski-->Katowice czy Lublin.??

Post autor: Dudek »

Jakby nie było Warszawa a Lublin to spora różnica w zaludnieniu co wiąże się i z miejscami pracy. Lublin podczas wakacji robi się pusty". Jest tam 350tys mieszkańców a do tego dochodzi ok 85tys studentów. Szybko licząc w roku akademickim co 4 mieszkaniec to student.

Ja osobiście najchętniej po studiach bym się do Rzeszowa przeprowadził.
szizii
Posty: 170
Rejestracja: 17 sie 2009, o 12:30

Re: lekarski-->Katowice czy Lublin.??

Post autor: szizii »

Kaamil pisze:
randomlogin pisze:
Kaamil pisze:

BTW - sadzilem, ze jestes wielkim przeciwnikiem powolywania sie na znajomych, zamiast podawania informacji z pierwszej reki, a wiec wlasnych. Przynajmniej jesli chodzi o opinie o uczelniach bardzo z tym walczysz.
opinie jednostkowe vs trend grupowy - chyba widzisz różnicę?
Zawsze mogę się powołać na Pana Boga jeśli wolisz.

U mnie na uczelni jest trend odwrotny -gt90% zostaje w W-wie + przemeldowuje się mnóstwo osób z uczelni ościennych. jak będzie z pracą się okaże.
Kaamil, pytam teraz z czystej ciekawości (po zaskakujących dla mnie progach + perspektywa jeszcze sześciu lat studiów sprawia, że nie zamierzam niczego planować, dopóki ich nie skończę ) ) - wiesz może, jak wygląda sytuacja w Warszawie, jeśli chodzi o specjalizację? Jest taka zasada, że ktoś, kto już studiuje w tym mieście ma po prostu łatwiej (patrzy się bardziej na swoich, jakieś koła naukowe, itd.) czy zdarzają się też ludzie z innych uczelni, którzy robią specjalizację w warszawskich szpitalach? (pomijam jakieś znajomości )
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: lekarski-->Katowice czy Lublin.??

Post autor: Medycyna Lwów »

pewnie, że się zdarzają. Generalnie się liczy LEK, ale i znajomości, i koła i tym samym uczelnia mogą być pomocne. Te 800 osób co złożyło na staż do W-wy w tym roku (padł rekord jak mi pani powiedziała) ma chyba zamiar tu się też specjalizować. Powodzenia.
szizii
Posty: 170
Rejestracja: 17 sie 2009, o 12:30

Re: lekarski-->Katowice czy Lublin.??

Post autor: szizii »

Dziękuję za odpowiedź
moki
Posty: 121
Rejestracja: 21 mar 2012, o 09:33

Re: lekarski-->Katowice czy Lublin.??

Post autor: moki »

Ech mordor.
Skończyłam I rok, żyję, mam się dobrze i nie dostaję padaki na myśl że za miesiąc tam wrócę Jak się chce to się człowiek uczy i zdaje, jak mu się nie chce to zda w V terminie, trzeba się postarać żeby wylecieć. Jest kilku nieprzyjemnych asystentów ale jest też dużo tych na prawdę spoko ale to chyba tak jest wszędzie?
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: lekarski-->Katowice czy Lublin.??

Post autor: halidor »

sum zdecydowanie!
nic nie mam do lublina ale jednak sum to lata doświadczeń w nauczaniu
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: lekarski-->Katowice czy Lublin.??

Post autor: David »

Przeczytaj od kiedy jest medycyna na Śląsku, od kiedy w Lublinie, to zobaczysz że doświadczenie jest takie samo, a Lublin ma nawet nieco dłuższe tradycje (bo tam już 1944 sięgają początki).

Co tu dużo gadać, zła opinia SUMu bierze się z czasów gdy na biochemii i tamtejszej anatomii byli specyficzni profesorowie co zwiększało zdecydowanie odsiew, z tego co wiem podejście ichniejszej Katedry Biologii również się zmieniło. Z tego co widzę generalnie po znajomych to teraz odsiewu tam wcale wielkiego nie ma, i studiowanie w Katowicach nie oznacza już bycia komandosem wśród studentów medycyny.
lykorz
moki
Posty: 121
Rejestracja: 21 mar 2012, o 09:33

Re: lekarski-->Katowice czy Lublin.??

Post autor: moki »

Dokładnie, też słyszałam od znajomych, których np starsze rodzeństwo tu studiowało, że było dużo ciężej. A plotki o tym jaki to śum jest fuj, niedobry, zły zostaly. Wszystko zalęzy od danego studenta, jak chce coś osiągnąć to się bedzie przykładał nie ważne czy krzyczą czy głaszczą po głowce, czy to takie miasto czy inne.
________

Re: lekarski-->Katowice czy Lublin.??

Post autor: ________ »

halidor pisze:sum zdecydowanie!
nic nie mam do lublina ale jednak sum to lata doświadczeń w nauczaniu
A niby Lublin nie ma doświadczenia w nauczaniu? Obstawiam, że jesteś już szczęśliwym posiadaczem anatomii Bochenka. Odsyłam do tomu I, strona 45-46 (Lublin) i 54 (Katowice).
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: lekarski-->Katowice czy Lublin.??

Post autor: Medycyna Lwów »

największe doświadczenie ma Kraków, potem Wrocław i Warszawa, o i Poznań - większość polskich AMów powstało po wojnie i są mniej więcej równolatkami, co nie ma większa, poza historyczno - tradycyjnym znaczenia. Stąd nie będziemy mogli siłą rzeczy czytać o np. lubelskiej szkole interny jak się czyta o szkołach krakowskiej warszawskiej, bo ta powstała powstała relatywnie późno, a podwaliny nauk klinicznych na ziemiach polskich tworzyły wcześniej istniejące ośrodki. Zresztą będziecie się o tym uczyć na historii medycyny.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: lekarski-->Katowice czy Lublin.??

Post autor: randomlogin »

Kaamil pisze:największe doświadczenie ma Kraków
Co pokutuje tym, ze czasem sie czuje, jakby niektore kliniki byly cudem wyrwane ze sredniowiecza (i nie mowie tu koniecznie o wyposazeniu, predzej o pewnej mentalnosci). Takze tez nie jest to cos, do czego warto bezmyslnie lgnac bo dlugie doswiadczenie w nauczaniu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości