Lekarski - książki

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Lekarski - książki

Post autor: Agher »

No wiadomo że przemycić swojej anatomii trochę chcieli, ale jednak to nie jakieś anglosaskie wizje
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Lekarski - książki

Post autor: czytowazne »

Łatwo dostać książki w bibliotece? Wiem, że z Bochenkiem nie ma problemu, a z innymi książkami? Można potem spokojnie przedłużać czy po miesiącu trzeba oddać?

Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Lekarski - książki

Post autor: Agher »

czytowazne pisze:Łatwo dostać książki w bibliotece? Wiem, że z Bochenkiem nie ma problemu, a z innymi książkami? Można potem spokojnie przedłużać czy po miesiącu trzeba oddać?

Różnie, zależy od książki, niektóre są chodliwe i szybko się "rezerwują inne można przedłużać latami. Książki wypożyczane są na 150 lub na 60 dni, zależy jaki status mają.
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Lekarski - książki

Post autor: czytowazne »

Eh, no właśnie, niby nie kupować podręczników bo można wypożyczyć, a potem moze sie okazać ze nagle trzeba oddać kiedy są nadal potrzebne

Awatar użytkownika
Orda
Posty: 62
Rejestracja: 9 sie 2013, o 11:11

Re: Lekarski - książki

Post autor: Orda »

Jeszcze jedno pytanko, już prawie osatnie chyba , na tej stronce jest podane kilka atlasów:

Kod: Zaznacz cały

umb.edu.pl/wl/jednostki-organizacyjne/zaklad_anatomii_prawidlowej_czlowieka/dydaktyka/lekarski/podreczniki
Z waszego doświadczenia doradźcie mi który sobie najlepiej, kupić bo najlepiej sie przyda i bedzie oblegany więc może go braknąć. A atlas i anatomie chcę miec na własność, anate Narkiewicza biorę tylko z tym atlsem jeszcze mam mętlik.
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Lekarski - książki

Post autor: czytowazne »

Ja mam nettera, bo jest jednotomowy, ale na forum częściej mówi się o sobottcie z tego co zauważyłam ^^

Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Lekarski - książki

Post autor: Agher »

slajdy na wykładach są robione z sobotty, asystenci głównie polecają sobottę, ale tak naprawdę nie robi to różnicy. Moim zdaniem trzeba znaleźć sobie atlas taki, jaki każdemu najbardziej pasuje. Mi anatomiczne Nettera zupełnie niepodpasowały ze względu na ich rysunkowość, ale inne pozycje z serii Nettera już tak. Moim zdaniem to jest kwestia gustu.
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Lekarski - książki

Post autor: czytowazne »

Da sie wypożyczyć sobotte?

SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Lekarski - książki

Post autor: SilentShout »

da.
Awatar użytkownika
Orda
Posty: 62
Rejestracja: 9 sie 2013, o 11:11

Re: Lekarski - książki

Post autor: Orda »

Pytanie bo chcę kupić sobottę, a nie znam się jeszcze na tym, jaki najlepiej kupić, bo są chyba i jednotomowe i 3 tomowe , z łaciną z angielskim póki co jestem laikiem jeszcze, możecie napisać jaki dokładnie zakupić?
tam-kto
Posty: 65
Rejestracja: 22 cze 2013, o 17:24

Re: Lekarski - książki

Post autor: tam-kto »

Ja kupiłem Sobotte 3tomy i tam jest multum laciny co mnie osobiscie przeraza i porozrzucane ale rysunki spoko. Jest tekst co może cos pomoże ale starsi bardziej doswiadczeni mówią ze anfielkich zwrotow jest lista a reszte trzeba znać po łacinie o jednotomowej nie wiem ale chyba fajniejsze jeat bo wszystko w jednym miejscu

Awatar użytkownika
Hargalaten
Posty: 68
Rejestracja: 28 lut 2009, o 21:04

Re: Lekarski - książki

Post autor: Hargalaten »

Sobotta jest chyba dwutomowa, to Netter jest jednotomowy.
Ilością łaciny się nie przerażajcie, wielu rzeczy i tak nie widać . A potem się człowiek przyzwyczaja.
wiolka7727
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2012, o 22:30

Re: Lekarski - książki

Post autor: wiolka7727 »

[quote="Hargalaten"]Sobotta jest chyba dwutomowa.

Nowe wydanie jest teraz 3-tomowe.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości