Lekarski - książki

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Lekarski - książki

Post autor: Agher »

SilentShout pisze:Kurcze no, teraz ja też edytowałam
wybacz, po prostu przez sekundę zwątpiłem czy jesteś ze stomy, stąd pierwsza edycja
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Lekarski - książki

Post autor: SilentShout »

Agher pisze:
SilentShout pisze:Kurcze no, teraz ja też edytowałam
wybacz, po prostu przez sekundę zwątpiłem czy jesteś ze stomy, stąd pierwsza edycja
wybaczam
chociaż odpowiedziałeś na pytanie, które przecież usunęłam.
Bonjour
Posty: 51
Rejestracja: 29 maja 2013, o 15:25

Re: Lekarski - książki

Post autor: Bonjour »

A czy Narkiewicz wystarczy na anatomię w białym? Do bochenka zamierzam zaglądać w ostateczności, o pituchowej słyszałam, że zbyt chaotyczna, a skawiny też do mnie nie przemawiają, gdyż wolę się uczyć z tekstu niż na pamięć
Podobno jest w nim zbyt mało szczegółów, chociaż widzę, że niektórzy mają i zachwalają Można dostać w bibiotece, jeśli się poszczęści?
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: Lekarski - książki

Post autor: Ganc Pomada »

Szczerze powiedziawszy to nie wiem, czy ktoś miał u nas Narkiewicza, przynajmniej nikt wśród moich znajomych. Nie uczyłem się z tej książki, więc nie będę jej oceniać. Podstawą są wykłady, z niektórych działów są dobrze opracowane, pewnie te skrypty ktoś wam wrzuci na maila w swoim czasie. Ja osobiście polecam mimo wszystko te Skawiny, asystenci na nie psioczą, a sami z nich korzystają. Pituchowa jest chaotyczna, to fakt. Ale mi się z niej dobrze uczyło, jest tam większość potrzebnych rzeczy.

Co do dostępności jakiejkolwiek książki w bibliotece to zawsze jest loteria, Skawiny są małe, lepiej je skserować i zbindować sobie.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Lekarski - książki

Post autor: Agher »

tak, Ci co korzystają potem uczą studentów z tymi samymi błędami co w skawinach a potem zdziwienie na kolokwium . Jak ktoś lubi się z takich wyliczanek uczyć to skawiny są świetne, ale warto sprawdzić jeszcze czy mówią prawdę w jakimś innym źródle
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: Lekarski - książki

Post autor: vahti »

Ja się uczyłem cały rok z narkiewicza głównie
- z nogi/ręki to narkiewicz+tablice sobotty
- do brzucha narkiewicz też spoko, bo drugi tom bochna to napisany jakby ktoś przećpał formalinę klatka też całkiem spoko zrobiona w narkiewiczach, tylko unaczynienie do tych dwóch działów dobrze z bochna doczytać.
- Osteo to tam z byleczego można się uczyć, nawet skawina się nada, potem do egzaminu sie to powtarza w pare godzin.
- Do głowy i szyi narkiewicz jest mega, bo wszystko w jednym miejscu, dobre schematy, narkiewicz+wykłady i jest swietnie.
- Oun to jest oun, ksiazka narkiewicza jest okej, bochenki, byleby nie ruszać skawiny, bo jest do dupy. I przede wszystkim wykłady od dr Sz.

Tzn to są takie źródła, żeby coś z tej anatomii umieć, a nie zdać. Jak ktoś chce ledwo zdać to wystarczy czytać skawiny, atlas i wykłady.
Igraine
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2013, o 12:28

Re: Lekarski - książki

Post autor: Igraine »

Czy na zajęcia przynosi się jakieś książki, atlasy? Czy wystarczy tylko coś do robienia notatek i jakiś skrypt lub ćwiczenia jeśli wymagają ?
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: Lekarski - książki

Post autor: Ganc Pomada »

Na anatomie warto przynieść atlas, przydaje się (wg jednej z asystentek anatom musi mieć atlas anatomiczny, tak jak geograf atlas geograficzny). Inne książki opcjonalnie.
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: Lekarski - książki

Post autor: Shaq »

U tej asystentki dobre wrażenie robiły też własne notatki. Tylko nie afiszujcie się za bardzo z wydrukowanymi wykładami czy Skawinami.
Bonjour
Posty: 51
Rejestracja: 29 maja 2013, o 15:25

Re: Lekarski - książki

Post autor: Bonjour »

Hej, hej możecie doradzić, jakie książki warto wypożyczyć z biblioteki na drugi rok? Wiem, że jeszcze duużo czasu, ale widzę, że sporo książek jest zarezerwowanych, a wiadomo, że lepiej się wcześniej zaopatrzyć, niż latać w październiku po księgarniach i kserach chodzi zwłaszcza o fizjo i patofizjologię/morfologię
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: Lekarski - książki

Post autor: Ganc Pomada »

Z fizjologii przyda się Konturek i Fizjologiczne podstawy wysiłku fizycznego Górskiego (choć i tak pierwszego działu - neurofizjologii, większość osób uczy się głównie z pikteli). Opcjonalnie można też inne książki wziąć, ale nie będzie czasu na uczenie się z nich (mam na myśli Traczyka, Bullocka, Ganonga). Patomorfa w pierwszym semestrze to książka Stachury i Domagały, nie wiem nawet czy jest w bibliotece, polecam skserować (w rozpisce jest nowsze wydanie, 2-tomowe. Jest dostępne w Książnicy). Potrzebne będzie kilka rozdziałów z pierwszego tomu. Na drugi semestr z patomorfy Robbins. Z patofizjo Maśliński i Zahorska (choć patofizjo macie dopiero w drugim semestrze, obecny II rok będzie jeszcze z tych książek korzystać do sesji zimowej, nie zamawiajcie nam ich ).
Bonjour
Posty: 51
Rejestracja: 29 maja 2013, o 15:25

Re: Lekarski - książki

Post autor: Bonjour »

Ok, wstrzymam się dzięki za odpowiedź, w takim razie spróbuję zamówić fizjologię i Robbinsa, chociaż te wszystkie książki przerażają grubością
Bonjour
Posty: 51
Rejestracja: 29 maja 2013, o 15:25

Re: Lekarski - książki

Post autor: Bonjour »

Aaa, i pytanie co do Konturka, chodzi o wydanie jednotomowe, czy pięcio-? ]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości