Lekarz Wojskowy

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
biofizchem
Posty: 111
Rejestracja: 24 lut 2008, o 14:30

Re: Lekarz Wojskowy

Post autor: biofizchem »

a czym różnią się studia cywilne lekarskie od wojskowych lekarskich jakie są np w łodzi na uniwerku? zamiast w akademiku mieszka się w koszarach -)? czy studia są takie same ?
elliott
Posty: 206
Rejestracja: 14 maja 2008, o 16:15

Re: Lekarz Wojskowy

Post autor: elliott »

Z tego co ja wyczytałam sa takie same, tylko tam jeszcze jakieś przedmioty dochodzą. Ale po woj-leku jestes normalny lekarz, jak po każdej innej uczelnie medycznej.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Lekarz Wojskowy

Post autor: MatiGl »

kiedys jak byl WAM, to byly koszary teraz normalnie sie studije, tylko dochodzi ok 100 dodatkowych godzin roznych zajec, chirurgia polowa, topografia itp.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Lekarz Wojskowy

Post autor: Padre Morf »

MatiGl pisze:kiedys jak byl WAM, to byly koszary.
studenci, którzy podpiszą umowę po 3 roku mają być ponoć skoszarowani w akademikach na Hallera.
MatiGl pisze:teraz normalnie sie studije, tylko dochodzi ok 100 dodatkowych godzin roznych zajec, chirurgia polowa, topografia itp.
na 1/2 roku jest szkolenie strzeleckie na którym uczą przepisów prawnych związanych z bronią, zasady działania kbk AK, pistoletu P-83, Margolina, Wista i paru innych ciekawych rzeczy. Do tego można sie dowiedzieć jakie uzbrojenie ma Wojsko Polskie na stanie (uwierzcie mi lepiej nie wiedzieć i żyć w błogiej nieświadomości).

Na 2 roku wchodzi topografia wojskowa: posługiwanie się mapą, kompasem, GPSem i znaczki topograficzne do wkucia. Historii wojskowej służby zdrowia nie trzeba raczej komentować (opowiadają jaką to wspaniałą uczelnią był dawny WAM).

Trzeci rok to higiena wojskowa (trzeba wprawić studentów w badaniu wody, pożywienia i skarpet żołnierzy) i OOZW (organizacja ochrony zdrowia wojsk: szczebel taktyczny i operacyjny, poziomy zabezpieczenia, czym różni sie pluton medyczny od kompanii medycznej brygady i kompanii medycznej typu pułkowego).

Chirurgia i interna polowa to w zasadzie taki pic na wodę (interna jest o tym co się dzieje z żołnierzami jak za mało jedzą i za mało spią a chirurgia to ucinanie czego sie tylko da i urazy na polu walki).
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Lekarz Wojskowy

Post autor: MatiGl »

Morfeusz pisze:studenci, którzy podpiszą umowę po 3 roku mają być ponoć skoszarowani w akademikach na Hallera.
tez o tym czytałem, i to mogą być studenci z dowolnego AM-u, a nie tylko z Łodzi. Na 100% trzeba było sprawnościówke zaliczyc, jak o tym czytałem, nie wiem jak czy średnia trż była brana bod uwage
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Lekarz Wojskowy

Post autor: Padre Morf »

MatiGl pisze: tez o tym czytałem, i to mogą być studenci z dowolnego AM-u, a nie tylko z Łodzi.
skoszarują tych z Łodzi. Reszta dostanie pieniądze na utrzymanie i będą kontynuować studia na macierzystej uczelni.
MatiGl pisze:Na 100% trzeba było sprawnościówke zaliczyc, jak o tym czytałem, nie wiem jak czy średnia trż była brana bod uwage
Obowiązuje egzamin z języka angielskiego (zwalnia z niego certyfikat SPJ 2222 i wyższy) i egzamin sprawnościowy (bieg + podciąganie sie na drążku). Do tego rozmowa kwalifikacyjna.
agus0079
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2008, o 15:44

Re: Lekarz Wojskowy

Post autor: agus0079 »

Morfeuszu mam pytanie
chcialam zostac lekarzem wojskowym ale przestraszyla mnie informacja ze moga wyslac mnie na misje poza kraj bez mojej zgody, poprzez odgorna decyzje
chcialabym abys powiedzial jak wyglada rzeczywistosc
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Lekarz Wojskowy

Post autor: Padre Morf »

misje sa dobrowolne - idzie ten kto chce.
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: Lekarz Wojskowy

Post autor: onlyma »

Morfeusz pisze:Obowiązuje egzamin z języka angielskiego (zwalnia z niego certyfikat SPJ 2222 i wyższy) i egzamin sprawnościowy (bieg + podciąganie sie na drążku). Do tego rozmowa kwalifikacyjna.
I ten egzamin sprawnościowy trudny?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Lekarz Wojskowy

Post autor: Padre Morf »

zależy od Twojego poziomu wytrenowania
10blade
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2009, o 17:16

Re: Lekarz Wojskowy

Post autor: 10blade »

ogólnie po przeczytaniu tematu widzę, że sytuacja lekarza wojskowego jest w kraju nad wisłą dość marna, zupełnie nie taka jak mi się marzy. A co mi się marzy? ukończony umed a później- no może nie świetlana kariera, ale też nie sprawdzanie skarpetek w pćimiu dolnym nad bzurą. Może misja zagraniczna robota może nie zbyt przyjemna ale na pewno zgodna z moim patryjotyzmem i pędem do pomocy, i /lub praca/specjalizowanie się w szpitalu wojskowym (urazówka może). Czy taki żywot jest w ogóle możliwy, czy to jest tylko marzenie ściętej głowy i zostają mi skarpetki szeregowych lub fucha w cywilu? Proszę o pomoc, nie chcę se życia spieprzyć.
skowronfurion
Posty: 51
Rejestracja: 7 lip 2008, o 14:01

Re: Lekarz Wojskowy

Post autor: skowronfurion »

Po 1
Najpierw się trzeba dostać na woj-lek lub na cywilny lekarski
po 2
Jak bedziesz na woj-leku, dożyj do 3 roku i wtedy podejmuj decyzje, bo z roku na rok zmieniają się warunki poboru do wojska (inny kontrakt)
po 3
jak bedziesz na cywilnym lekarskim, najpierw skończ 6 lat nauki i wtedy podejmuj decyzje
po 4
Do tego czasu może się zmienić sytuacja lekarza wojskowego w kraju nad Wisłą
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Lekarz Wojskowy

Post autor: PalmaKokosowa »

A ja mam jeszcze pytanie. Czy jak przepracuję już te 15 lat i pójdę od razu na emeryturę, to mogę sobie otworzyć prywatny gabinet?
Czy mogę po kilku latach pracy zerwać umowę i stać się lekarzem cywilnym?
Jak wygląda sytuacja zarobków lekarzy wojskowych w stosunku do cywilnych?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości