leśne szkoły wyŻsze

Wszystko o studiowaniu leśnictwa w Polsce. Studia na SGGW, AR w Krakowie, AR w Poznaniu i Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. Zasady rekrutacji na leśnictwo.
maturzysta2005

leśne szkoŁy wyŻsze

Post autor: maturzysta2005 »

Tak, jak w tytule, zastanawiam się nad wyborem jakiejś leśnej szkoły wyŻszej. Dobry pomysł? A moŻe wybrać biologię na uniwerku?
Gość

Re: leśne szkoŁy wyŻsze

Post autor: Gość »

proponuje ci lesnictwo na akademi rolniczej w poznaniu,jesli interesuje cie ten kierunek to polecam,duzo praktyki,biologia na uniwerku niejest az tak interesujaca
Mr. Eko

Re: leśne szkoŁy wyŻsze

Post autor: Mr. Eko »

Czym roŻni się nauka na tych specjalnościach:
-Gospodarka leśna
-Ochrona środowiska leśnego
Drosera

Re: leśne szkoŁy wyŻsze

Post autor: Drosera »

wl.sggw.waw.pl
Simao-17

Re: leśne szkoŁy wyŻsze

Post autor: Simao-17 »

mam pytanie czy jak skończę ochronę środowiska to mogę zostać leśnikiem
LIZAK

Re: leśne szkoŁy wyŻsze

Post autor: LIZAK »

właśnie, czy po ochronie środowiśka mŻna zostać leśnikiem? ewentualnie Żeby uprawiać ten zawód jakie studia trzeba wybrać?
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: leśne szkoŁy wyŻsze

Post autor: Iwus »

najlepiej wybrać kierunek leśnictwo,po ochronie środowiska wybierając specjalność związaną z przyrodą przy odrobinie szczęscia też można zostać leśnikiem
na_lesnik

Re: leśne szkoŁy wyŻsze

Post autor: na_lesnik »

ja zamierzam iść na gospodarkę leśną na AR Poznań. podobno nie jest łątwo się dostać i boję się, Że moje wyniki z matury będą za słabe
Vianne
Posty: 1
Rejestracja: 1 lip 2007, o 15:47

Re: leśne szkoŁy wyŻsze

Post autor: Vianne »

Witam. Zdałam w tym roku maturę i mam zamiar studiować leśnictwo. Jednakże poważnie waham się przed wyborem uczelni - a konkretnie między AR w Krakowie i AR w Poznaniu. Czy ktoś mógłby mi doradzić, gdzie lepiej studiować i jakie są różnice między tymi akademiami? Gdzie panuje lepsza atmosfera, jak jest z poziomem trudności i w którym mieście lepiej się mieszka (jestem z okolic Katowic)?

Problem zniknie, jeśli dostanę się tylko na jedną z nich. Mimo to, jest duża szansa, że będę miała z czego wybierać.
jerz_84
Posty: 1
Rejestracja: 9 mar 2008, o 13:05

Re: leśne szkoŁy wyŻsze

Post autor: jerz_84 »

Witam!Czy ktos orientuje sie czy istnieje mozliwość studiowania podyplomowegolub uzupełniajacego na kierunku leśnictwo, po ukończeniu podobnego kierunku biologicznego (rolnictwo, ogrodnictwo, ochrona środ.),jeżeli tak to w jakim systemie (dzienne zaoczne), jak długo trwa nauka,pozdrawiam!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości