Lwów ;)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
brana
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2012, o 12:24

Re: Lwów ;)

Post autor: brana »

A jak to wyglada w przypadku studentow stomatologii? Jaki egzamin musza przejsc i jakie sa ich statystyki ?
kapsaicyna
Posty: 49
Rejestracja: 27 maja 2012, o 23:43

Re: Lwów ;)

Post autor: kapsaicyna »

absolwenci stomatologii, na chwilę obecną, czekają w kolejce na nostryfikację około 2 lata niestety nostryfikację zdają nieliczni.
wszystko wynika z ogromnych różnic programowych, czasem nawet przedmioty inaczej się nazywają.
nawet kiedy studenci stomatologii przenoszą się do Polski po kilku pierwszych latach studiów, to są cofani o rok lub nawet dwa ze względu na różnice w programie.
warto tą kwestię dobrze przemyśleć.
kapsaicyna
Posty: 49
Rejestracja: 27 maja 2012, o 23:43

Re: Lwów ;)

Post autor: kapsaicyna »

Kamilu masz rację, w związku z tym, że sama przeniosłam się z Ukrainy i na większość różnic programowych, które mi wytyczono, chodziłam razem z innymi ludźmi z Ukrainy, tylko z innych miast, nie będę tu pisać z jakich, bo nie chcę robić ludziom przykrości ale masz całkowitą rację jeśli chodzi o poziom. smutne to ale prawdziwe.
zasq
Posty: 3
Rejestracja: 5 cze 2012, o 17:03

Re: Lwów ;)

Post autor: zasq »

Hej,
Statystyka to statystyka, jak Paweł z Kijowa zaznaczył, jest to mała próba tak niestety tylko tyle osób zdało notyfikacje, wiec są to dla mnie wybitne jednostki studiujące na UA. Osobiście chciałbym zęby próba była większa, wtedy odchylenie byłoby jeszcze większe/ smutne ale prawdziwe. nie chce tu nikomu nic odradzać, każdy zrobi jak chce, wybierze to czy inne miasto. Nie ma co się prze zbywać gdzie jest wyższy poziom, bo to nie wy o nim decydujecie tylko statystyki ukraińskich studentów. nie chcielibyście zobaczyć waszychd Uczelnie na Ukrainie prezentują taki sam żałosny poziom i NIE MA RÓŻNICY MIEDZY KIJOWEM, TARNOPOLEM, LWOWEM czy IVANOFRANKIVSKIEM (chociaż kto wie, na jednych jest beznadziejnie na innych jeszcze bardziej do d***). Ciesze się również ze tudzież rożne osoby rozpisujące się na tym forum jak to nie jest wspaniale chcą pomoc swoim krajanom w dostaniu się na studia, ale proszę nie bierzcie za to kasy.


PS nim wybierzesz się na Ukrainę, zadzwoń proszę do dziekanatów polskich uczelni i zorientuj się ile teraz należy czekać na notyfikacje. Może się to przydać w prostej kalkulacji czy się po prostu opłaca.

PS2: Na każda uczelnie możesz pojechać sam i przyjmą Cie z otwartymi rękoma, nie potrzebujecie żadnych pośredników no chyba ze nie masz co zrobić z kasa.
Ad do PS2: we Lwowie już cie nie przyjmą z otwartymi rękoma, tam maja nawal Polaków, wiec im nie zależy czy ktoś się dostanie lub nie.
brana
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2012, o 12:24

Re: Lwów ;)

Post autor: brana »

kapsaicyna pisze:absolwenci stomatologii, na chwilę obecną, czekają w kolejce na nostryfikację około 2 lata niestety nostryfikację zdają nieliczni.

Co znaczy czekaja w kolejce"?
I czy kazdy jednak zdaje ta nostryfikacje( nie wazne po ilu razach ), czy sa osoby, dla ktorych jest to za trudne ?
kapsaicyna
Posty: 49
Rejestracja: 27 maja 2012, o 23:43

Re: Lwów ;)

Post autor: kapsaicyna »

Hej.
Po prostu na nostryfikację się czeka.
W zeszłym roku, jak się przenosiłam, pytałam o nostryfikację w dziekanacie i powiedziano mi, że na chwilę obecną, u nas czeka się na termin dwa lata, ale jest was na tej Ukrainie cała armia, więc ciężko powiedzieć, co będzie za rok, dwa"
Największe problemy z nostryfikacją mają studenci stomatologii.
Czy w końcu zdają? Nie wiem.
Po jakimś czasie kontakt się urywa.
Z tego co mi wiadomo, większość pracuje w gabinetach ale jako asystenci.
Pozdrawiam!
patrycja93
Posty: 3
Rejestracja: 1 lip 2012, o 19:03

Re: Lwów ;)

Post autor: patrycja93 »

Hej
jestem żywo zainteresowana nawiązaniem kontaktu z osobą, która w tym momencie studiuje na kierunku lekarskim we Lwowie (1/2 rok), w celu pozyskania informacji z pierwszej ręki. Chodzi mi o info typu: jak wygląda procedura rekrutacyjna, życie na Ukrainie i co zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse na dostanie się na studia. Jeśli posiadasz takie informacje i chcialbys/chcialabys sie nimi ze mna podzielic to będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek przydatną informację, która cokolwiek bedzie mi w stanie ułatwić. ?Mój numer to:502034054 Pozdrawiam
kiska
Posty: 2
Rejestracja: 4 lip 2012, o 20:12

Re: Lwów ;)

Post autor: kiska »

Witam, jestem zainteresowana studiami we Lwowie, coraz więcej czytam na ten temat i zaczynam szczerze marwić się o rozmowę kwalifikacyjną i wszystkie pozostałe formalności. Gdyby ktoś zechciał powiedzieć mi parę słów na ten temat byłabym szalenie wdzięczna.
magma1234
Posty: 13
Rejestracja: 16 cze 2011, o 14:01

Re: Lwów ;)

Post autor: magma1234 »

pytania we lwowie na pierwszy rzut oka sa banalne, a tak naprwde wiele pytan jest podchwytliwych", najlepiej pojechac do lwowa dwa dni wcześniej przejść się pod sale egzaminacyjną, popytac jakie mieli pytania kandydaci, z czym mieli problem, wiele zestawów pytań się powtarza i tu jest szansa, że jak trafi się zestaw z poprzedniego dnia to sie zda , chemia we lwowie to podstawa no i angielski , na egzamin wstepny dają najlepszych speców z anlika i chemii,
magma1234
Posty: 13
Rejestracja: 16 cze 2011, o 14:01

Re: Lwów ;)

Post autor: magma1234 »

pozostałe formalności to dostarczyć wszystkie wymagane dokumenty( oczywiście w terminie), najlepiej i najtaniej ( duzo taniej ) przetłumaczyć na miejscu, zabrać ze sobą kasę na egzamin bo automatycznie po egzaminie ogłaszaja wyniki i trzeba w kasie uczelni zapłacic za cały rok,

tanie noclegi w granicach 40 - 50 zl za dobę można dostac u polskich rodziń , nawet blisko uczelni, jest we lwowie jakas organizacja która zrzesza polaków , bez problemu można wygooglac zadzwonić i zarezerwowac nocleg , a jak macie kase to blisko uczelni sa 2 hotele
maturzystka04
Posty: 4
Rejestracja: 30 kwie 2012, o 11:58

Re: Lwów ;)

Post autor: maturzystka04 »

Ja już złożyłam dokumenty do Lwowa i mam egzamin na 16.08 od godziny 9.
Czy ktoś ma jeszcze w tym dniu?
kiska
Posty: 2
Rejestracja: 4 lip 2012, o 20:12

Re: Lwów ;)

Post autor: kiska »

Magma1234 - dziękuję bardzo za te informacje napewno okażą się przydatne. Na którym roku jesteś?

Maturzystka04 - ja też mam termin w tym dniu i o tej godzinie
margo_08
Posty: 1
Rejestracja: 4 lip 2012, o 15:50

Re: Lwów ;)

Post autor: margo_08 »

Mam pytanie czy ktoś mi może powiedzieć czy dokumenty mają być najpierw przetłumaczone a póznie zatwierdzone przez notariusza czy najpierw mają być sxerowane poświadczone przez notariusza i pózniej przetłumaczone.
Z góry dziękuje prosze o szybką odp
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości