Mały kotek z dużym psem

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Aztez
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2016, o 10:08

Mały kotek z dużym psem

Post autor: Aztez »

Dzień dobry
Piszę do Państwa z zapytaniem, jak poradzić sobie z oswojeniem kotka z dorosłym juz psem. Sprawa wygląda jak że wczoraj zawitał u mnie mały kotek, właściwie to kotka. Która została wzięta od znajomego (w poniedziałek zabieram ją na odrobaczanie). W domu zaś mam sukę, kundelka po przejściach, wziąłem ją około 6 lat temu ze schroniska, bała się wtedy lasek, kijków itd, a koty ganiała strasznie, ogólnie jest bardzo nadpobudliwa i ma swój charakterek. Czytałem dużo na ten temat, ale chciałbym zasięgnąć tez waszych opinii na ten temat. No wiec wczoraj, gdy kot nie pojawił się w domu, pies strasznie zaczął wariowac, węszył, szukał, skakał, skomlał i Bóg wie co jeszcze, a gdy zobaczył kota na rękach chciał strasznie do niego podejść, rzucał się z nosem do przodu, ciężko było mi stwierdzić co chce zrobić, wiec na za dużo mu nie pozwoliłem. Bo kotka mała no i nawet nosem mogła zrobić krzywdę, ciężko mi określić zamiary psa, bo gdy widzi kota to niby macha ogonem, niby mruczy, warczy czy inne takie, wiec dzisiaj kupiłem materiałowy kaganiec, aby sprawdzić jak to się będzie miało po podejściu, żeby było jasne to kotka nie uciekała, ale widać było ze w psu ktoś wcześniej zaszczepił nienawisc do kota, chciałbym wiec dowiedzieć się waszych opinii, ewentualnie rad jak się zachowywać i co robić. Serdeczne dzięki z góry pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości