Matematyka na medycynie ?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Matematyka na medycynie ?

Post autor: sparky »

Witam, co bardziej przydaje się na medycynie fizyka czy matematyka ?

Z przedmiotów fizyko podobnych to jest chyba tylko biofizyka , tak ?
Nasz matematyk straszy nas ,że kiedyś matematyka o sobie przypomni nawet na medycynie, stąd moje pytanie ?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Matematyka na medycynie ?

Post autor: godziasia »

no jest biofizyka, która ma mało wspólnego z fizyka natomiast matematyka, no cóż, po pierwszym roku mogę powiedzieć, że tak oczywiste działania jak mnożenie czy potęgowanie, no to wiadomo, do tego warto umieć się logarytmami posługiwać (znaczy jak rozbijać np log a*b, czy log a/b), całek i pochodnych raczej nie ma się tu co spodziewać
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: Matematyka na medycynie ?

Post autor: dzoners »

całek i pochodnych raczej nie ma się tu co spodziewać
no to Zabrze wam zazdrości x Chociaż my je na egzamin z biofizyki i tak raczej musimy wykuc na pamieć a nie zrozumieć

W sumie fizyka moze by się trochę przydała na biofizykę, ja sobie z nią nigdy nie radziłem i to procentuje na zaliczeniach, ale da się bez niej
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Re: Matematyka na medycynie ?

Post autor: sparky »

No ale gdybyście mieli wybierać między matematyką a fizyką pod kontem obecnych wymagań na medycynę (liczących się przedmiotów) to czego bardziej opłaca sie uczyć ?

Wychodzi mniej więcej po połowie bo

Łódź i Kraków + Katowice mają matmę a Warszawa , Szczecin i chyba Łódź też mają fizykę .

Nie mogę się zdecydowac fizyka czy matma ?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Matematyka na medycynie ?

Post autor: godziasia »

macie całki i pochodne?:O ja pitolę, w życiu. To przepraszam za wprowadzanie w błąd, jak widać - na niektórych uczelniach potrzeba wyższej matmy.
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: Matematyka na medycynie ?

Post autor: vanille »

Ja bym stawiała na fizykę jest rozpatrywana na wszystkich uczelniach (gdzie konieczny jest trzeci przedmiot) a matma tylko na niektórych i to dopiero od tego roku. Coś mi się wydaje, że za rok mogą się zacząć z tego wycofywać - w tym roku tak zrobili ze względu na pierwszy rok obowiązkowej matmy. Ale to tylko moje przypuszczenia. Fizyka otwiera drzwi na większą ilość uczelni, poza tym chyba bardziej się przydaje na tych studiach.
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: Matematyka na medycynie ?

Post autor: dzoners »

Nie no matma chyba nie ma większego sensu, chociaż zobaczymy co nam katedra biofizyki na biostatystyce za rok zaserwuje
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Matematyka na medycynie ?

Post autor: a_niap »

W Warszawie pierwsze dwa lata praktycznie zero matematyki.jedyne podstawowe dzialania jak dodawanie itp, potęgi, logarytmy, procenty. I liczenie z proporcji. Tyle.
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Matematyka na medycynie ?

Post autor: formica »

dzoners, statystyka jest na komputerach, przynajmniej we Wro. Więc wystarczy klikać odp. funkcje. u nas większość nie ogarnia tych wszystkich testów chi kwadrat ale wie gdzie kliknąć
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: Matematyka na medycynie ?

Post autor: dzoners »

U nas niestety jedyną maszyną na biostatystyke ma być kalkulator x
Ale nie ma się co martwić 2 rokiem, najpierw trzeba zdać 1
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Matematyka na medycynie ?

Post autor: Arnold »

dzoners, nie przesadzaj Pochodne faktycznie nas obowiązują, ale całki to tylko masz wiedzieć o co chodzi. . Biostatystyka to z tego co widziałem to kombinatoryka i statystyka ogólna. Na niektóre zajęcia wiedza z fizy licealnej się przydała, ale niewiele. Z matmy natomiast przydaje się ewentualnie funkcje, które są podstawą do zrozumienia pochodnych i całek.
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: Matematyka na medycynie ?

Post autor: dzoners »

ale całki to tylko masz wiedzieć o co chodzi
nie pocieszasz mnie Mam nadzieję, że starczy recytacja tych z wykładu i nie dostane pytania na zrozumienie
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Matematyka na medycynie ?

Post autor: Arnold »

Na wykładzie były tylko pochodne, chyba że coś przegapiłem . Sparky polecam naukę matmy, bo wszędzie się przyda
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości