materiał na olimpiadę

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
jarosz99
Posty: 17
Rejestracja: 21 lip 2016, o 10:43

materiał na olimpiadę

Post autor: jarosz99 »

Jak bardzo materiał na olimpiadę biologiczną wykracza poza wiedzę ze szkolnych podręczników? Chodzi mi zarówno o etap okręgowy i centralny. Czytam właśnie Biologię Campbella i wydaje mi się, że część informacji w ogóle mi się nie przyda, ale nie wiem co odrzucić.
kasia2205
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2015, o 18:17

Re: materiał na olimpiadę

Post autor: kasia2205 »

Campbell znajduje się w spisie lekur polecanych, więc lepiej nie odrzucać zbyt dużo

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: materiał na olimpiadę

Post autor: Smile_Forever »

Można sobie trochę odpuścić z Campbella ekologię i ewolucjonizm bo jest tam za dużo szczegółów i przykładów nieprzydatnych pod OB Zoologia jest tam jak dla mnie trochę słabo umówiona, ale pozostałe działy raczej warto wnikliwie przeczytać

jarosz99
Posty: 17
Rejestracja: 21 lip 2016, o 10:43

Re: materiał na olimpiadę

Post autor: jarosz99 »

Mam 2 pytania:
1. Ale chyba takich szczegółów jak wszystkie 6 etapów glikolizy nie trzeba znać na pamięć?
2. Słyszałem, że na etap okręgowy wystarczy wiedza ze szkolnych podręczników, a dopiero na etap centralny wiedza ta musi być na prawdę poszerzona. Czy to prawda?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość