Matura 2010 - matematyka

Pomoc w przygotowaniu do matury z matematyki. Arkusze maturalne, zadania, odpowiedzi, klucze matury matematycznej. Wspólna nauka
insuperable

Re: Matura 2010 - matematyka

Post autor: insuperable »

Zamawiam zbiory zadań z chemii Witowskiego i na stronie wydawnictwa zauważyłam że mają także zbiór zadań z matematyki. Jest to Matematyka. Zbiór zadań zamkniętych i otwartych dla kandydatów na Akademie Medyczne i inne kierunki przyrodnicze. Poziom podstawowy."
I zastanawiam się czy warto go kupować. Proszę o pomoc.
Mandarynka
Posty: 357
Rejestracja: 23 cze 2009, o 13:33

Re: Matura 2010 - matematyka

Post autor: Mandarynka »

Dla mnie pomocny był taki czarny zbiór z wyd. z Torunia Aksjomat chyba. Trudno doradzać czy odradzać Witowskiego, to w końcu 1 edycja. Pewnie zawiera zadania z tych wszystkiech 4 czy 5 próbnych matur ulożonych przez CKE, jakąś z OKE może z operonu i zadania na ich bazie czyli coś w rodzaju chemii.
Elpremiero
Posty: 46
Rejestracja: 23 gru 2007, o 22:35

Re: Matura 2010 - matematyka

Post autor: Elpremiero »

Ja korzystałem z Aksjomatu ale z czerwonego zbioru dla poziomu rozszerzonego. Zadania dosyć ciekawe są, z tym że z tyłu masz tylko odpowiedzi, brak wskazówek, a czasami takie wskazówki są przydatne i pozwalają zaoszczędzić czas. Nie wiem jak jest w tym czarnym dla poziomu podstawowego. Ja osobiście polecam zbiór wydawnictwa Podkowa do poziomu podstawowego (zielony, dla poziomu R niebieski). Moim zdaniem najlepszy zbiór zadań do nauki na egzamin maturalny z matematyki. Operon też nie jest najgorszy, tylko zadania niektóre trochę dziwaczne.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Matura 2010 - matematyka

Post autor: persil1991 »

Nie wiem jak jest w tym czarnym dla poziomu podstawowego
też tylko odpowiedzi.
Mandarynka
Posty: 357
Rejestracja: 23 cze 2009, o 13:33

Re: Matura 2010 - matematyka

Post autor: Mandarynka »

Do podstawy też miałam podkowę ale zieloną
Awatar użytkownika
jarek 12345
Posty: 436
Rejestracja: 17 maja 2010, o 23:10

Re: Matura 2010 - matematyka

Post autor: jarek 12345 »

Podkowa i Aksjomat i mozna tez Kiełbasę
Elpremiero
Posty: 46
Rejestracja: 23 gru 2007, o 22:35

Re: Matura 2010 - matematyka

Post autor: Elpremiero »

Kiełbasę również polecam. Całkiem trudne zdania tam były w poziomie R z tego co pamiętam. Wymagający zbiór.
Awatar użytkownika
Molcia
Posty: 560
Rejestracja: 26 sty 2008, o 21:38

Re: Matura 2010 - matematyka

Post autor: Molcia »

My w szkole mieliśmy ten zbiór z Aksjomatu i całkiem dobrze pracowało się z nim. Myślę, że przerobienie wszystkich zadań z niego +dobry nauczyciel w razie jakiś wątpliwości to klucz do zdania na 100%
Mandarynka
Posty: 357
Rejestracja: 23 cze 2009, o 13:33

Re: Matura 2010 - matematyka

Post autor: Mandarynka »

zielona podkowa+aksjomat+zadania z medicusa+różne zadania na dodatkoweych kartkach w duść hmm sporej ilości (nasza nauczycielka miała spore ambicje) = 98% z matury

1pkt uciekł przez głupotę

Powiem szczerze, że z perspektywy czasu to dużo czasu spędziłam nad tą matmą. Dzisiaj robiąc generalny porządek w starych notatkach wyrzucilam chyba z dziesięć takich grubych zeszytów z rozwiązanymi zadaniami z matmy. Także ciągłe rozwiązywanie zadań to jedyny klucz do sukcesu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości