Matura 2011 kierunek medycyna

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
damian552
Posty: 127
Rejestracja: 8 lut 2007, o 19:09

Matura 2011 kierunek medycyna

Post autor: damian552 »

Zakładam bliźniaczy wątek Matury 2010.".

Ja wybieram się na lekarski, chciałbym pójsc do Warszawy lub Gdańska. Bardzo boleje nad tym, że wymagania rekrutacyjne są podawane dopiero nie cały rok wcześniej. W rekrutacji na rok 2010 na WUM wymagają biologie (R), chemie (R), fizyka (P) GUM z kolei biologie (R), chemie (R).
Obawiam się, że na WUM-ie za rok zmienią wymagania, a chciałbym od września zacząc się przygotowywac z przedmiotów maturalnych, więc wolałbym wiedziec na czym stoje. No ale cóż, nie wszystko jest tak jakbyśmy chcieli.
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Matura 2011 ---> kierunek medycyna

Post autor: Khayman00 »

super, nic nie poradzisz. Trochę martwy temat.
nelia
Posty: 280
Rejestracja: 9 maja 2009, o 10:39

Re: Matura 2011 ---> kierunek medycyna

Post autor: nelia »

damian552, i tak nie wychodzi nic z wcześniejszej edukacji - szczególnie z dwuletnim wyprzedzeniem.
Jak bardzo chcesz się uczyć to ucz się na bierząco do szkoły, później będzie łatwiej przy powtókach.
I to, że będą wymagali chemii i biologii R to raczej pewne, więc powtarzam, jak bardzo chcesz się uczyć to ucz się tego w pierwszej kolejności
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Matura 2011 ---> kierunek medycyna

Post autor: Medycyna Lwów »

damian552 pisze:Ja wybieram się na lekarski, chciałbym pójsc do Warszawy lub Gdańska. Bardzo boleje nad tym, że wymagania rekrutacyjne są podawane dopiero nie cały rok wcześniej. W rekrutacji na rok 2010 na WUM wymagają biologie (R), chemie (R), fizyka (P) GUM z kolei biologie (R), chemie (R).
Obawiam się, że na WUM-ie za rok zmienią wymagania, a chciałbym od września zacząc się przygotowywac z przedmiotów maturalnych, więc wolałbym wiedziec na czym stoje. No ale cóż, nie wszystko jest tak jakbyśmy chcieli.
z fizyki na pewno nie zrezygnują, bo kandydatów i tak im nie zabraknie, więc sobie fizyki nie odpuszczaj.
xienka

Re: Matura 2011 ---> kierunek medycyna

Post autor: xienka »

nelia pisze:I to, że będą wymagali chemii i biologii R to raczej pewne, więc powtarzam, jak bardzo chcesz się uczyć to ucz się tego w pierwszej kolejności
Też tak radzę. Albo chociaż biologie bo to na pewno nie zrezygnują
i też chcę w 2011, kupiłam sobie zbiór zadań z chemii i chcę 1 klasę przerobić
karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Re: Matura 2011 ---> kierunek medycyna

Post autor: karchola »

Ja też na medyczną w Gdańsku, chociaż to raczej kiepska perspektywa. Gda jest jakieś 450km od mojego domu D No zobaczymy do siebie się nie wybieram - wroc z fizy (R) nie zrezygnuje wiec ja z wrocka muszę
Awatar użytkownika
marzenka
Posty: 150
Rejestracja: 27 lip 2008, o 03:09

Re: Matura 2011 ---> kierunek medycyna

Post autor: marzenka »

Przecież od przyszłego roku we Wrocku będą wymagać podstawowej fizyki. ]
xienka

Re: Matura 2011 ---> kierunek medycyna

Post autor: xienka »

dziwnie że ten temat został teraz założony przecież mamy w kupę czasu

co za 2 lata będzie nikt nic nie wie, w tym roku jak patrzę co wymagają nawet na CM UJ to aż fajnie mi się zrobiło. matma podstawowa zamiast fiz roz.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Matura 2011 ---> kierunek medycyna

Post autor: David »

Ta matematyka to będzie podwyższszacz progów, zwłaszcza, że będziecie ją mieć łatwą. CM UJ jest porąbany jak zwykle i mógłby w ogóle dać sobie siana z tą matematyką i zostawić tylko biologię i chemię.
lykorz
karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Re: Matura 2011 ---> kierunek medycyna

Post autor: karchola »

marzenka pisze:Przecież od przyszłego roku we Wrocku będą wymagać podstawowej fizyki. ]
A skąd wiesz? Wątek jest bo my też jesteśmy) Jeszcze 2 lata albo tylko 2 Mnie ten rok minął zadziwiająco szybko i tak będzie do matury. Zakładam, że skoro Gdańsk dopiero na ten rok zapowiedział inne warunki rekrutacji i na przyszły takie same to można mieć nadzieję, że 3 rok będzie w takim samym systemie rekrutowany *
Awatar użytkownika
marzenka
Posty: 150
Rejestracja: 27 lip 2008, o 03:09

Re: Matura 2011 ---> kierunek medycyna

Post autor: marzenka »

Bo mi pani z dziekanatu we Wrocławiu powiedziała, że w przyszłym roku będą wymagać biologii i chemii rozszerzonej i fizyki podstawowej.
karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Re: Matura 2011 ---> kierunek medycyna

Post autor: karchola »

hyhy ^^ ja w magiczne telefony i wszechwiedzące panie z dziekanatu nie wierzę napiszą na stronie to będę się cieszyć)
martinaaa92
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2009, o 14:51

Re: Matura 2011 ---> kierunek medycyna

Post autor: martinaaa92 »

Co bedzie, to bedzie. Co za roznica.
I pomimo pozostania mi 2 lat do matury, ide na medycyne do Gdańska, i żadne zmiany w rekrutacji mi w tym nie przeszkodza.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości