Matura 2012

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Milejdi
Posty: 105
Rejestracja: 10 gru 2010, o 21:48

Re: Matura 2012

Post autor: Milejdi »

Nie chcę dietetyki
Nie po to kułam całe gimnazjum i męczyłam się z moją ***** klasą, żeby nie iść na tę medycynę.Tak sobie twardo postanowiłam i na razie jest OK

Ale że chemia łatwiej wchodzi, to się zgodzę.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Matura 2012

Post autor: Lektom »

Milejdi, a z jakiego działu dostałaś 5:P?
Chemia - fakt, jest łatwiejsza. ale jest nudna jak flaki z olejem XD
fizyka to samo życie:-) wszedzie widzę jej zjawiskad
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Matura 2012

Post autor: Collo »

Chemia - fakt, jest łatwiejsza. ale jest nudna jak flaki z olejem XD
Z tym się nie zgodzę, dobrze prowadzona chemia może być najciekawszym szkolnym przedmiotem
Awatar użytkownika
Milejdi
Posty: 105
Rejestracja: 10 gru 2010, o 21:48

Re: Matura 2012

Post autor: Milejdi »

DOKTOREK, pole grawitacyjne, natężenie.ten dział to chyba grawitacja się nazywa? ale wow, wszyscy w klasie takie oczy.a największe to chyba nauczycielka -/

Chemia nie jest nudna Ja ją bardzo lubię.Do tej pory moim ulubonym działem jest promieniotwórczość
Inna sprawa z zadaniami, no ale kto powiedział, że bd łatwo.

Noo, podejrzewam że fizykę lubiłabym bardziej gdybym nie dostawała palpitacji na widok barokowych wzorów na całą tablicę.No dobra, na pół

Ale za to z astronomii ogarniam co jest grane.Mniej więcej.
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Matura 2012

Post autor: wojtak »

A masz rozszerzoną fizykę? Jeśli nie to mogę Ci powiedzieć, że są jeszcze wyprowadzenia wzorów i wtedy to już cala tablica jest zapisana
Awatar użytkownika
Milejdi
Posty: 105
Rejestracja: 10 gru 2010, o 21:48

Re: Matura 2012

Post autor: Milejdi »

Oj, mam, mam
Właśnie przerażają mnie momentami wzory powstałe z tych wyprowadzeń Jakieś pietrowe ułamki, nawiasy, potęgi-no powiedz sam, jak to wszystko ogarnąć na lekcji, kiedy ty próbujesz się skupić, a ktoś śpiewa ci do ucha piosenkę z Majki albo przeprowadza zmasowany atak ręką uzbrojoną w długopis.

No właśnie.

Do tej pory nie ogarniam, dlaczego w każdym zadaniu jako wzór końcowy wychodzą mi inne wzory niż te w pdr? WTF?! W gimnazjum nie było takich problemów.

Eeeh, chcę mojego starego profesora.On to wymagał i każdy przed lekcją uczył się na potęgę.Piękny to był widok-30 głów pochylonych w skupieniu nad zeszytami.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Matura 2012

Post autor: lith »

Ja tam też nigdy nie lubiłem i nie używałem piętrowych wzorów:P. Właśnie dlatego, że bardzo łatwo o błąd, a każdemu wychodzi inny wzór I mam chyba piętrowowzorofobie
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: Matura 2012

Post autor: Tomq »

Colloportus pisze:
Chemia - fakt, jest łatwiejsza. ale jest nudna jak flaki z olejem XD
Z tym się nie zgodzę, dobrze prowadzona chemia może być najciekawszym szkolnym przedmiotem
Polać mu! A ja loffam piętrowe wzorki, szczególnie jak potem skracam, hihi.
chloexoxo
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2011, o 14:37

Re: Matura 2012

Post autor: chloexoxo »

też mysle o medycynie, tylko problem w tym że ucze sie sama na własną reke bo głupia poszłam do tech. na architekture i nie przepisałam sie w pore. I strasznie mi cieżko, najgorsze jest to ze mam dodatkowo przedmioty zawodowe i jeszcze jak w domu przychodzi sie uczyc chem i biol rozszerzoną to wysiadam. Pije litry kawy i po prostu siedze w tych ksiażkach. nie weim z kąd ja wezme siły zeby to zdać.
Awatar użytkownika
ocokaman
Posty: 24
Rejestracja: 27 sty 2011, o 15:12

Re: Matura 2012

Post autor: ocokaman »

nie weim z kąd ja wezme siły zeby to zdać.

Najważniejsze jest pozytywne nastawienie chloexoxo, zamiast wmawiać sobie skąd weźmiesz siłę, musisz ciągle powtarzać sobie że dasz radę. Mi osobiście pomaga kiedy wyobrażam sobie twarz wszystkich którzy kpią z moich marzeń o medycynie kiedy dostaję się na nią Fakt, faktem nie jesteś w najlepszej sytuacji, ja sama nie mam rozszerzonej chemii tylko biologię i fizykę i naprawdę ciężko czasami znaleźć czas na przerobienie materiału z rozszerzenia w wolnym czasie Jeśli chodzi o biologię to radziłabym Ci zakupić 3 cz. podr. Operonu w kalendarzu zaznaczyć dokładnie co i w jakim czasie przerabiasz i skrupulatnie się tego trzymać, natomiast z chemii jeśli nie masz z nią problemu to podr. Rożak plus brązowy zbiór Pazdy, ale jeśli chemia nie za bardzo Ci leży to może korepetycje? W sumie zawsze miałabyś motywację do tego żeby się jej uczyć w końcu za to się płaci.
chloexoxo
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2011, o 14:37

Re: Matura 2012

Post autor: chloexoxo »

bioli ucze się z podreczników z operonu i z vademecum operonu i jest bardzo dobre nawet w nim wecej jest informacji niz w podrecznikach. natomiast do chemi kupiłam podrecznik nowej ery, ale ciezko sie z tego uczy w zasadzie chemia nawet mi idzie, dzieki za rade co do podreczników bo własnie nie wiedziałam które bedą lepsze. Tak planuje isc na korki w wakacje bo wtedy mam nadzieje bede miała wiekszosc materiału za soba a planuje własnie cały przerobic do konca roku żeby potem jedynie powtarzac bo z doswiadczenia o rok starszych znajomych w ostatniej klasie jest sporo roboty, nauczyciele z reguły bardziej męczą, a czasu jak na lekarstwo:)
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Matura 2012

Post autor: wojtak »

ciężko czasami znaleźć czas na przerobienie materiału z rozszerzenia w wolnym czasie
Mi jest ciężko znaleźć wolny czas w trakcie przerabiania materiału
Aktualnie jestem na nast. etapach nauki: w 1/3 z biologii
1/3 chemii, a za fizykę jeszcze się porządnie nie wziąłem

Planuję zrobić całość do września i powinienem się z tym wyrobić
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Matura 2012

Post autor: lith »

Ja bym się czuł bardzo niepewnie mając świadomość, że nie mam zapasu mocy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości