Matura 2012

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
woicieh
Posty: 226
Rejestracja: 2 sie 2010, o 10:55

Re: Matura 2012

Post autor: woicieh »

W 2012 koniec świata, po co się męczyć ze studiami?
Mihhu pisze: Jakby nie patrzeć zginiemy.
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Matura 2012

Post autor: Mihhu »

Studiowanie jest zajebiaszcze.

Tylko kierunek nie sprzyja studiowaniu".

if you know what i mean.
Awatar użytkownika
ocokaman
Posty: 24
Rejestracja: 27 sty 2011, o 15:12

Re: Matura 2012

Post autor: ocokaman »

1. łatwo o podłamanie gdy dając z siebie 100% i będąc przekonanym, że to niezbędne minimum sytuacja zaczyna się komplikować, a my już wiemy, że więcej dać z siebie nie możemy
2. presja- dając z siebie 100% podchodzimy poświęcamy się całkowicie jakiemuś celowi, dochodzi więc dodatkowy stres, bo poświęcamy ileś tam rzeczy, więc oczekujemy, ze to się zwróci. i za tym idą obawy co będzie jak nie
Troszkę komplikujesz, chociaż po części zgadzam się z Tobą. W sprawie matury i presji z nią związaną chodzi przede wszystkim o zdrowe podejście do niej. Wiadomym jest że progi na medycynę są ogromne, jeśli nie poświęcimy się nauce w 100% trudno o zrealizowaniu celu dostania się na ten kierunek chyba że ktoś jest mega inteligentny i przerabianie materiału z rozsz. jest łatwizną albo odwrotnie. Ktoś kto mocno się przyłoży będzie miał później ogromną satysfakcję. Wiadomo że czasem ma się dość wszystkiego i nie trudno o podłamanie się ale czy widok siebie na tych studiach nie niweluje stresu i zmęczenia związanych z nauką, bo mi osobiście tak Każdy ma własne zdanie, każdy inne podejście
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Matura 2012

Post autor: Mihhu »

ocokaman pisze: jeśli nie poświęcimy się nauce w 100% trudno o zrealizowaniu celu dostania się na ten kierunek chyba że ktoś jest mega inteligentny i przerabianie materiału z rozsz. jest łatwizną albo odwrotnie. Ktoś kto mocno się przyłoży będzie miał później ogromną satysfakcję.
ocokaman, wszystko pięknie, ale zapominasz o istnieniu takich słów jak:

- przeuczenie
- szczęście
- zła forma

Oczywiście nie mówię, że życie na pełnym chilloucie jest receptą.
( a może jest? )
Spędzanie dużej ilości czasu nad książkami nie gwarantuje dobrych procentów z matury.
Oczywiście to ułatwia zdobycie satysfakcjonującego wyniku, ale to tylko jeden z czynników.

Jestem raczej optymistą, ale w przypadku, gdy po daniu z siebie wszystkiego, się nie uda można się ostro podłamać.

Wyluzujcie trochę, do matury jeszcze ło ho ho ho czasu

good luck and good night
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Matura 2012

Post autor: Lektom »

Mihhu pisze:
ocokaman pisze: .

Wyluzujcie trochę, do matury jeszcze ło ho ho ho czasu

good luck and good night
ja jestem wyluzowany to oni się już kują:P i tak zapomną
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Matura 2012

Post autor: Stalowy »

Tak jak mówią Mihhu i Lith, chociaż warto zakładać sobie wysokie cele, zawsze trzeba mieć furtkę boczną pt. co jeśli nie". Chociaż nie wiem jak ktoś by był genialny, może mu się w dzień matury zdażyć przewlekła sraczka, która tak mu podetnie nogi i skrzydła, że wyżej 50% nie podskoczy

Niestety zdarzenia losowe miewają miejsce, a zakładanie, mnie to nie dotyczy jest troszeczkę nieodpowiedzialne. Ja np. jestem pewien, że gdyby na pierwszej maturze z fizyki nie chciało mi się tak strasznie sikać, to zdałbym ją o te 10% więcej Pęcherz miał magiczną umiejętność wypychania z głowy rzeczy istotniejszych w tej chwili.

"A wyżej nerek nie podskoczysz, sam pan wiszgt

Co do samych studiów to są naprawdę warte wysiłku poświęconego w liceum by się na nie dostać

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Matura 2012

Post autor: wojtak »

Stalowionto_5 co Ty możesz wiedzieć wiedzieć o liceum a tym bardziej o studiowaniu. Z tą maturą to pewnie też kłamiesz, bo Twoja dopiero za 6 lat
Awatar użytkownika
woicieh
Posty: 226
Rejestracja: 2 sie 2010, o 10:55

Re: Matura 2012

Post autor: woicieh »

Stalowiontko_5 pisze:Chociaż nie wiem jak ktoś by był genialny, może mu się w dzień matury zdażyć przewlekła sraczka, która tak mu podetnie nogi i skrzydła, że wyżej 50% nie podskoczy
W razie zachorowania zawsze można pisać w 2 terminie. xd
Awatar użytkownika
Nula
Posty: 57
Rejestracja: 23 sty 2011, o 11:00

Re: Matura 2012

Post autor: Nula »

Ludzie dajcie sobie więcej swobody. Teoretycznie pierwsze oznaki stresu powinny pojawić się tuż po 100dniówce A co do matury to pamiętajcie,że zawsze można poprawić swój wynik

Tyle osób zdało już maturę, tyle osób już studiuje swój wymarzony kierunek , nam też się uda
Awatar użytkownika
Milejdi
Posty: 105
Rejestracja: 10 gru 2010, o 21:48

Re: Matura 2012

Post autor: Milejdi »

Ekhem, ja już się stresuję

Właśnie dzisiaj życzliwi dorośli w postaci rodziny, sąsiadów tudzież znajomych znajomych uświadomili mi, że osoby, które chcą dostać się na dobre studia, na korepetycje chodzą już od 1 klasy.Nooo.
I oczywiście przerabiają jeszcze materiał rozszerzony.Tzn jeszcze więcej informacji niż w szkole.Rozszerzacie sobie tak materiał na korkach?

Pocieszyłam się trzema czekoladami i kiełbaską.Przynajmniej trochę przytyję
Nula pisze:Ludzie dajcie sobie więcej swobody. Teoretycznie pierwsze oznaki stresu powinny pojawić się tuż po 100dniówce A co do matury to pamiętajcie,że zawsze można poprawić swój wynik

Tyle osób zdało już maturę, tyle osób już studiuje swój wymarzony kierunek , nam też się uda
Nula, a drugie tyle osób wręcz przeciwnie

Doszłam do wniosku, że jednak tak bardzo się nie denerwuję.Chyba tak reaguję na wieść, że w szkole Chemica-Probównica robi nam dodatkową godz na doświadczenia

Tak więc, bless ya, ludzie
Awatar użytkownika
woicieh
Posty: 226
Rejestracja: 2 sie 2010, o 10:55

Re: Matura 2012

Post autor: woicieh »

Milejdi pisze: Właśnie dzisiaj życzliwi dorośli w postaci rodziny, sąsiadów tudzież znajomych znajomych uświadomili mi, że osoby, które chcą dostać się na dobre studia, na korepetycje chodzą już od 1 klasy.
Jeszcze zapomnieli, że trzeba 10h w tygodniu brać korki z życia, bo jak się nie weźmie, to wszyscy będą cię wykorzystywać i niszczyć.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Matura 2012

Post autor: Lektom »

Milejdi pisze:Ekhem, ja już się stresuję

Właśnie dzisiaj życzliwi dorośli w postaci rodziny, sąsiadów tudzież znajomych znajomych uświadomili mi, że osoby, które chcą dostać się na dobre studia, na korepetycje chodzą już od 1 klasy.Nooo.
I oczywiście przerabiają jeszcze materiał rozszerzony.Tzn jeszcze więcej informacji niż w szkole.Rozszerzacie sobie tak materiał na korkach?

Pocieszyłam się trzema czekoladami i kiełbaską.Przynajmniej trochę przytyję
hm. a my za to od jakiegoś czasu próbujemy uświadomić Cię, że Twoi rodzice trochę przeginają z tą nauką. Osobiście znam kilka osób z lekarskiego i ani jedna nie uczęszczała na zajęcia dodatkowe, a jeżeli już to w ramach powtórki pod koniec 3 klasy.
Ale to nie moja kasa i nie mój czas tylko jak masz za dużo tych pieniędzy to czemu nie przekażesz trochę chorym dzieciom. jakiejś fundacji? Bo w końcu chcesz być lekarzem i pomagać, tak?
To na razie pomóż w ten sposób.

a na te korki to chodź jak już tak chcesz. choćby dla świętego spokoju.
Ja jednak uważam, że jak ktoś nie potrafi nauczyć się w szkole, to powinien dojść do wniosku, że to nie dla niego. Na studiach też będziesz chodziła na korki?
a w pracy.? medycyna szybko się rozwija. też będziesz chodziła na korki?
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: Matura 2012

Post autor: Zielona cytryna »

Znakomita większość moich znajomych, którzy dostali się na kierunki takie jak medycyna czy farmacja NIE BRAŁO ŻADNYCH KORKÓW.

a jak ktoś jest tępy to i korki od pierwszej klasy mu nie pomogą
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości