matura 2012 z chemii

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
seelaaf
Posty: 892
Rejestracja: 16 lip 2011, o 20:25

matura 2012 z chemii

Post autor: seelaaf »

witajcie
mam trochę nietypowe pytanie z racji tego, ze na własnej skórze przekonałam się,że ludzie z CKE potrafią być pomysłowi i umieją zaskoczyć na maturze (pisałam rozszerzoną chemię 2011) zastanawiam się jak obstawiacie: czy matura z chemii w przyszłym roku będzie w podobnym stylu? czy to był jednorazowy wybryk CKE ?
Pirożynka

Re: matura 2012 z chemii

Post autor: Pirożynka »

uważam że w podobnym :p
PaulaaK
Posty: 50
Rejestracja: 12 lip 2011, o 19:32

Re: matura 2012 z chemii

Post autor: PaulaaK »

Pewnie jak na złośc dadzą łatwą i będę żałowała że nie poprawiam
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: matura 2012 z chemii

Post autor: _włóczykij »

a ja obstawiam ze bedzie trudniejsza albo na podobnym poziomie. A o biologii to lepiej nawet nie myslec jak bedzie w przyszlym roku
seelaaf
Posty: 892
Rejestracja: 16 lip 2011, o 20:25

Re: matura 2012 z chemii

Post autor: seelaaf »

zaczynam załować, ze nie urodzilam sie kilka lat wczesniej
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: matura 2012 z chemii

Post autor: _włóczykij »

o widzisz, a ja zaluje, ze sie nie urodzilam pozniej

mam 19 lat i czuje sie taka stara, na prawde
seelaaf
Posty: 892
Rejestracja: 16 lip 2011, o 20:25

Re: matura 2012 z chemii

Post autor: seelaaf »

a z tym się zgodzę, też mam tyle samo i tak samo sie czuje, na domiar zlego w maju czeka mnie drugi raz apokalipsa i nie mogę znaleźć pracy a już moglam byc studentka
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: matura 2012 z chemii

Post autor: york »

searleaf ale rekrutacja trwa do konca wrzesnia załapac sie zawsze na cos można, a do matury zmien nastawienia na co ma byc to bedzie, zawsze mozna poprawic, a nie zaraz apokalipsa
Awatar użytkownika
any_way
Posty: 174
Rejestracja: 14 paź 2009, o 12:34

Re: matura 2012 z chemii

Post autor: any_way »

Słyszałam, że w podobnym stylu ma być. bo uczelniom medycznym nie podobał się niski poziom dotychczasowych matur z chemii i to, że wszyscy właśnie chemią starali się nadgonić pozostałe przedmioty, więc zażyczono sobie podwyższenia poziomu trudności.
seelaaf
Posty: 892
Rejestracja: 16 lip 2011, o 20:25

Re: matura 2012 z chemii

Post autor: seelaaf »

mimi11, na coś cokolwiek złapać się nie sztuka, sztuką jest dostać się tam gdzie się chce

tak właśnie myślałam, że poziom trudności w 2012 będzie porównywalny do 2011, ehh
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: matura 2012 z chemii

Post autor: york »

oj to jak nie idziesz na studia to będziesz mieć dużo czasu na nauke do matury
bardzo dobrze, że poziom matur jest wyższy, bo to co było do tej pory to było śmieszne, wszystko schematyczne, szczególnie chemia, w tym roku chemia pozytywnie mnie zaskoczyła, zadania na myślenie, wszystko wypisane na arkuszu
Awatar użytkownika
Buniek
Posty: 33
Rejestracja: 29 gru 2010, o 12:06

Re: matura 2012 z chemii

Post autor: Buniek »

Słyszałem,że podobno matura z roku na rok ma być coraz trudniejsza,a zadania nie mają być już takie schematyczne,a bardziej nastawione na myślenie,kojarzenie pewnych faktów.

Pożyjemy zobaczymy jak będzie.
miQ
Posty: 17
Rejestracja: 26 lut 2011, o 21:03

Re: matura 2012 z chemii

Post autor: miQ »

To jak wróżenie z fusów.
Z tego co słyszałam to matura zmieniła się w tym roku, bo ktoś ważny w CKE się zmienił. Nie da się ukryć, że od czasów wprowadzenia tzw nowej matury arkusze z chemii były schematyczne i chyba wszyscy spodziewali się znowu tego samego. Wg mnie maturzyści z chemii w pewnym sensie byli królikami doświadczalnymi. Rezultaty widać. średnia spadła o ok 10 pkt procentowych. Moim skromnym zdaniem przyszłoroczna matura to jedna wielka niewiadoma. Nie spodziewam się już utartych schematów, lecz sądzę, iż może być coś na podobnym poziomie (wbrew pozorom ta matura nie była trudna), lecz wg mnie zrobią coś co będzie się krócej rozwiązywać, bo nie ukrywajmy większości uczniów nie starczyło czasu na sprawdzenie pracy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości