Matura 2013 BIOLOGIA

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
elisse
Posty: 61
Rejestracja: 11 cze 2009, o 19:22

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: elisse »

Ja, żeby uniknąć zawierania zbędnych informacji w odpowiedzi, podkreślam słowa kluczowe w poleceniach i ich się trzymam, no i wiem, że nic nie przeoczę. Jak dotąd, metoda skutkuje.
Awatar użytkownika
Zahara
Posty: 211
Rejestracja: 26 lut 2010, o 11:31

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Zahara »

ale piszesz to w formie zaleznosci przyczynowo skutkowe? czy zawierasz te podkreslone w swojej odpowiedz- taki maly cytat?
Awatar użytkownika
Tuś.
Posty: 389
Rejestracja: 28 maja 2008, o 15:59

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Tuś. »

Zahara pisze: ja nie umiem tak krotko i zwiezle odpowiadac. macie na to jakis patent?
Pisz najprostszą odpowiedź jaka ci przychodzi do głowy. Ja to nazywam metodą na debila.
Stosuję ją w tym roku podczas rozwiązywania zadań i jest dużo bardziej skuteczna niż moja zeszłoroczna metoda.

Ostatnio w jakimś zadaniu z doświadczeniem, nie miałam kompletnie pojęcia o co kaman, strzeliłam największą głupotę jaką się dało i. trafiłam.
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: oszka »

dokladnie
ja mialam strasznego kata jaki mi moja babka od biologii powiedziala ze jest zmartwiona moimi pracami bo ja sie staram pisac ladnie itp i nie trafiam w klucz. a to jak powiedziala Tuś. trzeba jak najprosciej, trzeba zdac sobie sprawie ze ocaniajacy jadą ze schematow wiec tam nie ma esejow (bo musieliby mozgownice wysilic i kazda odpowiedz analizowac, a my na wyniki czekalibysmy do wrzesnia) ! krotko i na temat !
tego sie trzymajmy:)
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: persil1991 »

chociaż z drugiej strony za krótko to też nie można.

było np. takie zadanie na tej próbnej z OKE Poznań:

Cecha wspólna m. poprzecznie prążkowanego i sercowego.

Napisałem, że oba są poprzecznie prążkowane".
I myślę sobie, czy dopisać dlaczego. No ale po pierwsze egzaminator nie jest debilem i chyba wie, a po drugie była tylko 1 linijka, więc tekst o ułożeniu filamentów by się nie zmieścił.

No i 0 punktów
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: PalmaKokosowa »

Ja też mam z tym problem, nigdy nie jestem pewna czy mi to uznają, zastanawiam się jak to ująć, żeby nie pisać za dużo i nie za mało, ciężkie to jest czasami./ tym bardziej, gdy wiesz o co chodzi, ale nie potrafisz tego ująć, niektóre uzasadnienia są naprawdę bzdurne i jakby oczywiste, a jednak trzeba i to dodać
Awatar użytkownika
Tuś.
Posty: 389
Rejestracja: 28 maja 2008, o 15:59

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Tuś. »

A to fakt, czasami mi się też zdarza mieć pecha i tam gdzie wydaje mi się iż wystarczy jedno zdanie, okazuje się, że to jedno zdanie trzeba jeszcze wyjaśnić.

Jednak klucz do zagadki jest chyba w poleceniu, taki niuans między opisz", a uzasadnij", przy opisz chcą więcej, przy uzasadnij, jedno zdanie. I bądź tu mądrym.
ar33k
Posty: 538
Rejestracja: 29 gru 2009, o 12:45

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: ar33k »

Tutaj są wykłady o biologii egzaminatorki z OKE Kraków, całkiem sensownie mówi o różnicach w czasownikach operacyjnych ]
marcia0025
Posty: 37
Rejestracja: 14 gru 2009, o 21:28

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: marcia0025 »

jak myslicie nauka z podrecznikow operonu( ze zrozumieniem) moze zaowocowac dobrym wynikiem czy raczej nalezy go uzupelnic jakims innym podrecznikiem
Awatar użytkownika
Zahara
Posty: 211
Rejestracja: 26 lut 2010, o 11:31

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Zahara »

operon to wedlug mnie material na ktorym robione sa testy, nie widzialam tam innych schematow niz operon. praktycznie 90 % to operon chyba ze ktos ma inne zdanie to prosze:P
Awatar użytkownika
Zahara
Posty: 211
Rejestracja: 26 lut 2010, o 11:31

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Zahara »

ale w tym roku tez bedzie takie krytyczne ocenianie pod klucz"? bez przesady, nie kazdy czlowiek mysli tak samo.
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: PalmaKokosowa »

nie, w tym roku każdy egzaminator ocenia wg gustu ]
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: pyati »

PalmaKokosowa pisze:nie, w tym roku każdy egzaminator ocenia wg gustu ]
haha fajnie by było
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości