Matura 2013 BIOLOGIA

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: persil1991 »

a odnośnie tych czasowników operacyjnych.
W podawanym przeze mnie przykładzie było
"PODAJ jedną wspólną cechę."
tak więc lepiej było napisać wersję dłuższą, mimo słowa PODAJ
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: PalmaKokosowa »

persil1991 pisze:
Pyt. 2 Czy za wyjście poza wolne pole odejmuja pkt. ?
nie
To nie jest śmieszne, bo ja też tego nie byłam pewna. Już mnie wszyscy tak nastraszyli tą biologią, w szkole i w ogóle, że mam obsesję, wydaje mi się, że za wszystko odejmują. O Staram się również pisać bardzo wyraźnie. Wydaje mi się też, że jak coś napiszę dobrze np. z chemii jest reakcja otrzymaj cośtam i dajmy na to są dwie metody, a jedna jest w kluczu to mi nie zaliczą, bo egzaminator to debil i zalicza tylko to, co w kluczu. Albo jak piszę w szkole sprawdzian i nauczycielka mi coś zalicza, to ja jednak nie jestem nadal pewna, czy na oryginalnej maturze otrzymałabym za to punkt. Wiem, chore. :O
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: PalmaKokosowa »

Arkuos pisze:A czy za zbyt długo odp. mogą odejmować pkt. ? Powiedzmy pierwsze zdanie na głupa", które w moim przypadku przeważnie trafia w klucz, a potem ok. 4 zd. mniej trafne, jakby wyjaśniające, bez błedów rzeczowych.
Mam podobny dylemat. D U mnie w szkole baba to uznaje, ale nie jest egzaminatorem. Tylko wiesz, jak masz 2 linijki miejsca, to nie zmieścisz tam 4 zdań, ja bym jednak tego wszystkiego nie pisała.
Arkuos
Posty: 315
Rejestracja: 31 sty 2010, o 04:07

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Arkuos »

Hmm trochę się doinformowałem i jeżeli te kolejne 4 zdania będą poprawne to nie mogą Ci odjąć, ale będą miel dużą ochotę Ja tez mam różne fazy z tą maturą Coraz częściej wydaje mi się, ze nic nie umiem wtedy zachowuje się dosyć dziwnie bo musze sobie rozwalić jakąś maturke i się uspokoić W głebi duszy uważam, że matura jest dosyć prosta, ale jeżeli pragnie się ją rozwiązać praktycznie bezbłednie to może to przysporzyć sporo stresu
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: persil1991 »

jak masz 2 linijki miejsca, to nie zmieścisz tam 4 zdań,
zawsze można napisać w brudnopisie
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: pyati »

A w arkuszu w poleceniu mogę sobie podkreślić jakieś słowa? Żeby sobie ułatwić i nie zapomnieć o co prosili w poleceniu.
Arkuos
Posty: 315
Rejestracja: 31 sty 2010, o 04:07

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Arkuos »

Taa ciekawe ile osób skorzystało z tej praktycznej opcji -) Chyba, że wykres się zepsuje
Arkuos
Posty: 315
Rejestracja: 31 sty 2010, o 04:07

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Arkuos »

Można można podkreślać. Kiedyś nawet nie myślałem o stosowaniu tego, ale teraz przyznam, że przydaje się
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: PalmaKokosowa »

o, to nie wiedziałam, ale np. pomylę wykres to mam pod tym zadaniem napisać wykres w brudnopisie i tam go umieścić? na pewno mi za to dadzą punkty?:D
i czy można na maturę wchodzić z ołówkiem i linijką?
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: persil1991 »

masz czytelnie zaznaczyć, że jest w brudnopisie
Najlepiej zrobić to tak, że przekreślasz to, co nabazgrałaś w miejscu wyznaczonym na zadanie i piszesz: rozwiązanie zadania w brudnopisie".
Potem w brudnopisie skreślasz słowo brudnopis i piszesz: ciąg dalszy czystopisu (pod zadaniem możesz narysować kreskę i napisać brudnopis", jeśli go potrzebujesz - po prostu żeby się dało odróżnić brudnopis od czystopisu).
Następnie podajesz nr zadania (i ewentualnie podpunkt) i gotowe

Nie odejmują za to punktów, ja zrobiłem tak parę razy na maturze z bioli (sprawdzane były w szkole) oraz raz na matmie (sprawdzane były jak matury majowe, czyli wysyłane w świat).

Z ołówkiem moim zdaniem wejść można. Ja np. zadania z matmy w brudnopisie zawsze liczę ołówkiem, bo potem się okazuje, że brudnopisu było za mało i jak napiszę długopisem to już nic nie zrobię. A tak ołówek wymazuję i już mam czysty brudnopis, gotów do zapisania
Ale jeśli brudnopisu nie potrzebuje, to nie wymazuje ołówka. Mimo to maturę mi uznali (właśnie tą, wysyłaną w świat )
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: PalmaKokosowa »

Dzięki serdeczne!:)
Ja ołówkiem pisałam na matmie (tej, co oke czy cke poprawiało) chyba z 4 zadania otwarte, a potem poprawiałam długopisem i mi uznali. Ołówek czasem się przydaje. Jednak nasza biologica mówiła, że ostatnio jest coś takiego, że na maturę z biologii z ołówkiem nie można.
Pannikt
Posty: 10
Rejestracja: 21 lip 2009, o 15:48

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Pannikt »

Mam pytanie zdaje mature z biologi rozsz w tym roku i mam pytanie czy jest jakis prog minimalny kotry mowi o zdaniu matury czy tez nie tzn czy np liczy sie matura od 30% a jak bede mial mniej to mam niezdana czy zdana na tyle na ile napisalem
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: persil1991 »



Nie, nie liczy się
(tzn. liczy się tylko w przypadku przedmiotów obowiązkowych - polski, niemiecki, matma na podstawie)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości