Matura 2013 BIOLOGIA

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: godziasia »

u mnie można było mieć ołówek, zresztą u mnie to się cuda wianki działy na tych maturach (najlepszym przykładem jest fakt, że na maturę z chemii weszłam z dużym kalkulatorem, na którym są funkcje trygonometryczne, logarytmy itp i nikt mnie nawet nie zatrzymał.)
a odnośnie podkreślania na arkuszu: przepraszam za słownictwo, ale cytuję moją korepetytorkę z chemii: Arkusz jest dla Ciebie, możesz na boku sobie napisać dupa dupa dupa i nikt nie może Ci nic zrobić". Ona sprawdza matury więc myślę, że wie co mówi w tym względzie
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: oszka »

to ja tez sprobuje przemycic
Awatar użytkownika
Zahara
Posty: 211
Rejestracja: 26 lut 2010, o 11:31

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Zahara »

wlasnie, co do kalkulatorow to jak na tych zwyklych np. obliczac logarytmy? ja licze na tym duzym i z tym malym jestem zielona! .
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: persil1991 »

na maturze logarytmy są tylko dziesiętne.
A jak się liczy logarytm dziesiętny, podpowiada nam matematyka
ar33k
Posty: 538
Rejestracja: 29 gru 2009, o 12:45

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: ar33k »

Moja nauczycielka mówiła, że na szkoleniu mieli kiedyś, że jeżeliby były logarytmy dziesiętne z innych liczb niż wielokrotności 10 to w wypadku obliczenia go, mają go zaliczać jako pracę nieważną, bo w pamięci się tego nie da policzyć a taki kalkulator, który by to policzył jest zabroniony. Jeśliby były takie wyniki, gdzie wychodziłoby np. -log106, masz wynik zostawić w takiej postaci.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Batha »

A po co Wam na biologię kalkulator
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: PalmaKokosowa »

o chemii mówimy:P
biber
Posty: 110
Rejestracja: 20 sty 2009, o 13:22

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: biber »

Do matury z chemii bez problemu wystarcza zwykły kalkulator z 8zł po co nam logarytmy jak mamy liczyć tylko dziesiętne co jest banalnie proste
Szkoda przemycać bo można mieć tylko problemy a potrzeby nie ma żadnej.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Batha »

ale to jest temat dot. biologii. Przynajmniej tak mi przeglądarka pokazuje.
Radzę czytać nazwy tematów. Maturzyści powinni to umieć.
Awatar użytkownika
laura_szatko
Posty: 140
Rejestracja: 3 mar 2010, o 12:37

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: laura_szatko »

kalkulatory zwykłe i nie na biologie!
Awatar użytkownika
anusiagd
Posty: 120
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 19:46

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: anusiagd »

heh. to przez was pojawiła mi się klucha w gardle, obejrzałam pierwszą miłość [wciągnełam sie, wiem to straszne ze w maturalnej klasie ale co poradzic d], wszystko cacy wchodze tu i chyba udzielil mi sie stres w dodatku nie podoba mi sie ta matura co ja dal tu ktos z 2002, wcale nie jest taka prosta o.O zaraz ją zrobię zresztą.

Ja czuje ze umiem czlowieka, czuje ze umiem polowe zwierzat, prawie cala genetyke, 3/4 ekologii [nie umiem wszystkich praw tylko tak ogolnikowo, slizgam sie po temacie], umiem komorke. kuleja rosliny, strsznie, ewolucja tez D biochemia tak nawet sama nie wiem

zostalo malo czasu a ja nie czuje zebym zrobila tyle ile powinnam

a na dodatek mam jeszcze turniej wiedzy psych, bo mi sie zachcialo,wolalam grac o indeks, z psycho, ale eee no o indeks nie wyszlo, za to wyszedl sam turniej i czeka mnie wycieczka do Warszawy D i cos robic musze przeciez tez

dlatego spadam stad do lekcji.
i chyba zrobilo mi sie smutno.
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: omykowa »

Arkuos - wyszło mi coś koło 78%, ale nie wiem, czy dobrze policzyłam punkty. No i. to za mało. Ech.
Rok temu miałam 73% z bioli, 5% więcej to stanowczo za mało.
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: pyati »

anusiagd pisze:heh. to przez was pojawiła mi się klucha w gardle, obejrzałam pierwszą miłość [wciągnełam sie, wiem to straszne ze w maturalnej klasie ale co poradzic d], wszystko cacy wchodze tu i chyba udzielil mi sie stres w dodatku nie podoba mi sie ta matura co ja dal tu ktos z 2002, wcale nie jest taka prosta o.O zaraz ją zrobię zresztą.

Ja czuje ze umiem czlowieka, czuje ze umiem polowe zwierzat, prawie cala genetyke, 3/4 ekologii [nie umiem wszystkich praw tylko tak ogolnikowo, slizgam sie po temacie], umiem komorke. kuleja rosliny, strsznie, ewolucja tez D biochemia tak nawet sama nie wiem

zostalo malo czasu a ja nie czuje zebym zrobila tyle ile powinnam

a na dodatek mam jeszcze turniej wiedzy psych, bo mi sie zachcialo,wolalam grac o indeks, z psycho, ale eee no o indeks nie wyszlo, za to wyszedl sam turniej i czeka mnie wycieczka do Warszawy D i cos robic musze przeciez tez

dlatego spadam stad do lekcji.
i chyba zrobilo mi sie smutno.

Ee ja tez tak mam, wiem ,że za mało wiem ale chyba dam radę ]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości