Matura 2013 BIOLOGIA

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: persil1991 »

W Aneksie maturalnym od 2010 roku jest napisane na stronie 75 (dotyczącej biologii):
"Egzamin na poziomie rozszerzonym (.) treści obejmujących zakres wymagań egzaminacyjnych dla poziomu rozszerzonego."

podobnie sytuacja wygląda z chemią (strona 79).

Ale już w przypadku fizyki (str. 83) jest napisane:
"Egzamin na poziomie rozszerzonym (.) treści obejmujących zakres wymagań egzaminacyjnych dla poziomu rozszerzonego. Wymagania egzaminacyjne dla poziomu rozszerzonego obejmują również zakres wymagań dla poziomu podstawowego."

Link do aneksu:
zobacz-ten-plik.pdf
(1.46 MiB) Pobrany 15 razy
Z drugiej jednak strony w informatorze maturalnym czytamy, że wiedza dla poziomu rozszerzonego to także wiedza dla poziomu podstawowego (co jest chyba logiczne).
pete90
Posty: 33
Rejestracja: 30 sty 2010, o 13:38

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: pete90 »

Wypowiedź pani egzaminator z Biologii OKE Kraków w zamieszczonym tu wykładzie też wskazuje ze egzamin w 2010 roku bedzie różnił sie od tych 2005-2009,poniewaz juz nie bedzie progu zaliczenia.
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Usagi_Tsukino »

Z tego wykładu cytaty.
"opis wymagań edukacyjnych, struktura arkuszy i ogólne zasady punktowania odpowiedzi nie ulegają zmianie z stosunku do roku 2008
?

"Chciałam zwrócić uwagę na poważną sprawę tutaj jeśli chodzi o poziom rozszerzony. Oczywiście obowiązuje wszystko to co zawarte było w poziome podstawowym jest poszerzone o dodatkowe treści np. związane z elektrochemią.

? Co jest logiczne, ale wydaje mi się trochę sprzeczne z tym co piszecie
Ale może mam problemy z rozumieniem.
Awatar użytkownika
Tyberian
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2010, o 11:54

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Tyberian »

Ja nie wiem o co w ogóle ten szum
W punktacji nie zmienia się nic .

Zmienia się tylko to że nie trzeba już uzyskać 30% z bioli w tym roku bo skala jest od 0% do 100% i niezależnie od tego na ile się zda to biologię się zdaje .czaicie To chyba było logiczne ale wywnioskowałem że chyba o to tyle szumu
ногомас

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: ногомас »

Ej no pani doktór, czemu z elektrochemią, dla mnie to najgorsza dziedzina chemii
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Usagi_Tsukino »

elektro jest kochana jak ją człek zrozumie a wiele do zrozumienia na poziomie liceum nie ma
ногомас

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: ногомас »

Cała chemia na poziomie LO jest prosta i kochana, wystarczy chcieć ją zrozumieć Postaram się zrobić to z elektro i będzie git.
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Usagi_Tsukino »

Owszem, grunt to pozytywne nastawienie D
Awatar użytkownika
eMKa
Posty: 163
Rejestracja: 11 maja 2008, o 20:50

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: eMKa »

Mam prośbę. Jako że już mi się wszystko miesza - nadal nie rozumiem zadania 27 z zeszłorocznej (2009) majowej matury rozszerzonej.
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego do podanych w poleceniu kodonów trzeba dopasować komplementarne i według tych drugich odczytywać, jaki aminokwas kodują? (a nie odczytać jaki aminokwas odpowiada sekwencji CAA i jaki CAC, tak jak to zrobiła ponoć duża część maturzystów, w tym ja)
ar33k
Posty: 538
Rejestracja: 29 gru 2009, o 12:45

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: ar33k »

Bo mutacja zachodzi w DNA, a kodony i aminokwasy dotyczą RNA. A RNA powstaje na zasadzie komplementarności do DNA.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: godziasia »

tak jest na tym właśnie pytaniu przejechała się cała moja klasa czytać uważnie ze zrozumieniem polecenia - to jest klucz do sukcesu na maturze!
xienka

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: xienka »

Nie wiem jak osoby zdające biologię (rozszerzoną) na maturze, zdają nawet powyżej 80%. Z chemii to rozumiem, ale jak osiągnąć takie wyniki z biologii? to dla mnie będzie zawsze marzeniem.

Co prawda jestem teraz w 2 LO ale sprawdziany z zadań maturalnych zawsze na około 60%, to już nawet motywacji nie mam
Awatar użytkownika
Tyberian
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2010, o 11:54

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Tyberian »

Jak zdać powyżej 80% Po prostu chcieć i się uczyć / motywacja + praca nic innego.poza tym dużo czytania i zapamiętywania i logicznego myślenia .

To tak w skrócie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości