Matura 2013 BIOLOGIA

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Madlene »

Kiniasek pisze:powiedzcie mi czy na biologii postawowej sa tkanki roslinne?
nie, na poziomie podstawowym z biologii nie ma tkanek roślinnych.
Awatar użytkownika
peHa
Posty: 137
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 17:32

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: peHa »

Arkuos pisze:Ile czasu poświęcacie dziennie/tygodniowo na naukę biologii i chemii ? Ja w tym roku od grudnia zacząłem naukę prawie od zera i poświęcam średnio parę godzinek dziennie. Zapomniałem jak smakuje piwo, ale mam nadzieje, że mi to wyjdzie na dobre
praktycznie teraz napisałbym na 80% bio i pewnie koło 70% chemię, to są skromne moje przypuszczenia biologię sporo powtarzałem do olimpiady, w ostatnią sobotę zrobiłem podstawowy arkusik 2007 na 94%, rozszerzonego nie tykałem. Zaczynam ostre kucie chemii + szlify z biologii
ногомас

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: ногомас »

mam takie pytanie teoretyczne.

zakładając że napisałbym bardzo dobrze maturę z chem a słabo z bio i w następnym roku chciałbym ją poprawić, czy mógłbym poprawiać tylko biologię, zostawiając sobie wynik z chemii? czy musiałbym poprawiać oba przedmioty?
Awatar użytkownika
eMKa
Posty: 163
Rejestracja: 11 maja 2008, o 20:50

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: eMKa »

Mógłbyś, bo liczą się najlepsze wyniki Przynajmniej tak jest w tym roku.
Awatar użytkownika
Tuś.
Posty: 389
Rejestracja: 28 maja 2008, o 15:59

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Tuś. »

lammy, możesz poprawiać te przedmioty, które chcesz. To że poprawiasz biologię, nie oznacza automatycznego poprawiania chemii i na odwrót. ]
Ola_90
Posty: 256
Rejestracja: 15 sie 2009, o 20:43

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Ola_90 »

Taki mały offtop-KWIECIEŃ NA KARKU! ]
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: PalmaKokosowa »

czyli jeszcze mnóstwo czasu
Awatar użytkownika
Zahara
Posty: 211
Rejestracja: 26 lut 2010, o 11:31

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Zahara »

Mam małe pytanko, mozecie mi powiedziec jak oznaczylibyscie genotyp kobiety ktorej ojciec byl chory na hemofilie a matka zdrowa oraz zdrowego mezczynzny - jej meza? A takze genetyp tej samej pray w przypadku daltozinzmu. Jestem ciekawa jak wy to oznaczacie moje oznaczenie nie jest zgodne z tym ktore jest w Operonowym kluczu/
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: pyati »

Zahara pisze:Mam małe pytanko, mozecie mi powiedziec jak oznaczylibyscie genotyp kobiety ktorej ojciec byl chory na hemofilie a matka zdrowa oraz zdrowego mezczynzny - jej meza? A takze genetyp tej samej pray w przypadku daltozinzmu. Jestem ciekawa jak wy to oznaczacie moje oznaczenie nie jest zgodne z tym ktore jest w Operonowym kluczu/

Matka jej była zdrowa więc XHXH lub XHXh bo mogła być nosicielką, ojciec chory XhY, więc kobieta będzie miała albo XHXh albo XhXh a jej mąż XHY. w przypadku daltonizmu mąż XDY, kobieta albo XDXd albo XdXd.
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Usagi_Tsukino »

Taki mały offtop-KWIECIEŃ NA KARKU! ]
czyli jeszcze mnóstwo czasu
H! liczy się pozytywne nastawienie ! ostatnio fejsbuk mi powiedział, że przez weekend majowy się nauczę z Pluszem!
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: PalmaKokosowa »

ja mam czasami takie przebłyski, że zaraz matura, ale normalnie to nie wydaje mi się, że to JUŻ D nie ma co się denerwować, spokoooojnie zdążymy:P
Coleone
Posty: 7
Rejestracja: 14 mar 2010, o 18:06

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Coleone »

Potrzebuje obiektywnej opinii osob ktore moze studiuja albo zamierzaja studiowac owe kierunki: biotechnologia medyczna badz biologia a pozniej na kryminalistyke lub b.molekularna.

co jest bardziej przyszlosciowe
co jest moze nie tyle co lepsze, ale lepiej przygotowuje z tego co slyszalam na biotech. zbytnio nie wiedza czego uczyc- nowy kierunek etc.

i jaki trzeba miec mniej-wiecej wynik z biol roz. by dostac sie na zwykla biologie co do biotecha wiem ze 1 lista w tamtym roku byla od 70% w gore

Co do matury 36 dni ^^ myślicie, że arkusz będzie równie prosty jak w tamtym roku czy nam dowalą ? weźcie pod uwage to, ze nasz rocznik 91 to kroliczki doswiadczalne - mam tu na mysli dodanie matmy, wycofanie z roz. materialu z zakresu podstawowego oraz podniesienie progu co do przedmiotow humanistycznych. dodam, ze mialam okazje rozmawawiac z egzaminatorem z chemii, ktory zdradzi,l ze przedmioty scisle maja byc ciut latwiejsze.
Awatar użytkownika
Tuś.
Posty: 389
Rejestracja: 28 maja 2008, o 15:59

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Tuś. »

Coleone, nie ma takiego kierunku jak kryminalistyka ani nawet kryminologia.

Dostać się na biologię czy biotechnologię jest stosunkowo prosto. Mam koleżankę, która zdawała podstawę z biologii i się dostała.
Po biotechnologii z tego co się orientowałam, szczególnych perspektyw nie ma, jak to wielu mawia: nie teraz i nie w Polsce, za granicą owszem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości