Matura 2014 - starszyzna (podwyższanie wyniku)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Matura 2014 - starszyzna (podwyższanie wyniku)

Post autor: black-cat »

krisyul pisze:Jak tam Wam idzie? Ktoś już studiuje, radzicie sobie?
Dawno mnie tu było, bo działo się i to bardzo dużo. Studiuję na pierwszym roku medycyny i. jest super!:) Sporo osób mówiło, że jak się pójdzie na studia to fascynacja szybko minie, że kryzysy i wątpliwości są na porządku dziennym. Ale teraz wiem po sobie, że nie zawsze to się sprawdza. Kryzysów nie miałam (odpukać!). Jestem tymi studiami wprost zafascynowana i nie zamieniłabym je na żadne inne. Owszem, stresu i bardzo ciężkiej pracy jest dużo. Ale też nie jest tak, że nic innego się nie robi tylko uczy. Albo to, że student medycyny nie śpi po nocach tylko się uczy, też nie jest prawdą. Nie zdarzyło mi się siedzieć całą noc i uczyć, śpię normalnie:) Także nie zawsze warto słuchać tych wszystkich opowieści, najlepiej pójść na te studia i samemu się przekonać.
Pierwszy semestr minął bardzo szybko i w miarę bezboleśnie", bowiem nie miałam żadnych popraw kolokwiów, ale nie siadam na laurach tylko pracuję dalej, bo teraz będą egzaminy i trzeba się do nich solidnie przygotować. Bardzo się cieszę z tych studiów i jestem niezmiernie ciekawa co będzie dalej.
Jeśli kogoś to fascynuje to jak najbardziej polecam. Ale też trzeba nastawić się, że to inny typ nauki, materiału jest dużo, zdarzają się cięższe momenty. Mimo wszystko polecam:)

I życzę powodzenia na maturach!
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
glikokortykosteroid
Posty: 102
Rejestracja: 27 paź 2014, o 19:17

Re: Matura 2014 - starszyzna (podwyższanie wyniku)

Post autor: glikokortykosteroid »

black-cat dzięki za tego posta, naprawdę dodałaś mi otuchy, ja sam siedzę już 2 rok w domu, no ale dzięki Tobie przypominam sobie, że ma to sens (chociaż jak się nie uda znowu, to 3 takiego roku sobie nie zaserwuje, bo moje zdrowie psychiczne tego nie wytrzyma). Sam mam znajomych na leku, farmie i polibudzie, widziałem czego muszą się uczyć i tak jak wiem, że z lekiem dam sobie radę, bo w ogóle mnie nie przeraził ani Bochenek, ani materiał z histologii (kwestia konsekwentnego uczenia się), tak wiem, że z polibudy wywalili by mnie po pierwszej sesji. Farmy też bym nie zdzierżył, bo za dużo matmy na późniejszych latach. Z resztą ten drugi rok siedzę, bo poprawiam głównie chemię, z biologii wynik mam ok, także to świadczy o moim braku talentu do matematyki, ale się nie poddam. Mogłabyś mi powiedzieć tylko, za którym razem się dostałaś i co robiłaś przez ten czas, i jak dawałaś radę to znieść?
Awatar użytkownika
Norcy
Posty: 37
Rejestracja: 16 sie 2014, o 22:55

Re: Matura 2014 - starszyzna (podwyższanie wyniku)

Post autor: Norcy »

glikokortykosteroid pisze:black-cat dzięki za tego posta, naprawdę dodałaś mi otuchy, ja sam siedzę już 2 rok w domu, no ale dzięki Tobie przypominam sobie, że ma to sens (chociaż jak się nie uda znowu, to 3 takiego roku sobie nie zaserwuje, bo moje zdrowie psychiczne tego nie wytrzyma). Sam mam znajomych na leku, farmie i polibudzie, widziałem czego muszą się uczyć i tak jak wiem, że z lekiem dam sobie radę, bo w ogóle mnie nie przeraził ani Bochenek, ani materiał z histologii (kwestia konsekwentnego uczenia się), tak wiem, że z polibudy wywalili by mnie po pierwszej sesji. Farmy też bym nie zdzierżył, bo za dużo matmy na późniejszych latach. Z resztą ten drugi rok siedzę, bo poprawiam głównie chemię, z biologii wynik mam ok, także to świadczy o moim braku talentu do matematyki, ale się nie poddam. Mogłabyś mi powiedzieć tylko, za którym razem się dostałaś i co robiłaś przez ten czas, i jak dawałaś radę to znieść?
To ja też podniosę na duchu, ponieważ podpisuję się obiema rękoma pod tym co napisała Black-cat Warto spełniać marzenia, bo ja sama dostałam się po drugiej poprawce. Rok byłam w domu, a później spędziłam bardzo fajny rok na wecie To też był chyba dobry wybór, bo jest mi teraz na med już dużo łatwiej. Trzymam mocno kciuki i życzę powodzenia!
Awatar użytkownika
glikokortykosteroid
Posty: 102
Rejestracja: 27 paź 2014, o 19:17

Re: Matura 2014 - starszyzna (podwyższanie wyniku)

Post autor: glikokortykosteroid »

Dzięki wielkie Norcy, teraz to już w ogóle mi ciepło na sercu, sam planuje wetę jak mi się znowu nie uda, ale trzeba być dobrej myśli. A za was trzymam kciuki podczas sesji
Nikky
Posty: 14
Rejestracja: 18 gru 2012, o 21:13

Re: Matura 2014 - starszyzna (podwyższanie wyniku)

Post autor: Nikky »

A nie boicie się tego, że będziecie tyle lat uzależnieni od rodziców? Idąc teraz na medycynę/stomę miałabym 22 lata, a jestem osobą, która lubi pracować i mieć własne pieniążki. Jeśli bym się dostała, musiałabym dokończyć obecny kierunek więc na pracę nie byłoby czasu, raczej.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Matura 2014 - starszyzna (podwyższanie wyniku)

Post autor: Mårran »

Dlaczego musiałabys skończyć? Nie mówię, że Ci nie wolno studiować dalej, ale jeśli masz wybór między studiowaniem czegoś, co Ci się nie przyda do niczego, bo chcesz studiować medycyne i z tym wiążesz przyszłość, a pracą, która da Ci chociaż trochę samodzielności, to ja brałabym pracę.
Pani Buka
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: Matura 2014 - starszyzna (podwyższanie wyniku)

Post autor: kinga1505 »

M&#xE5rran pisze:Dlaczego musiałabys skończyć? Nie mówię, że Ci nie wolno studiować dalej, ale jeśli masz wybór między studiowaniem czegoś, co Ci się nie przyda do niczego, bo chcesz studiować medycyne i z tym wiążesz przyszłość, a pracą, która da Ci chociaż trochę samodzielności, to ja brałabym pracę.
Jak ktoś jest na 4,5 roku np. farmacji, czy cokolwiek innego, to ciężko jest zmarnować tyle lat pracy. Tym bardziej, że nie ma nigdy 100% pewności, że uda się skończyć medycynę.
mst

Re: Matura 2014 - starszyzna (podwyższanie wyniku)

Post autor: mst »

Rodzice transportując Cię na drugi brzeg - sami tam dopłyną.
Medycyna to pewnik pracy i dobre zarobki.
Myślę, że jak do 25 roku życia bardzo warto próbować się dostać.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Matura 2014 - starszyzna (podwyższanie wyniku)

Post autor: Mårran »

Chyba że dobra zmiana pójdzie dalej drogą, którą idzie i pozostanie robić speckę na wolontariacie :v
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości