Matura 2014

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Rybka323
Posty: 29
Rejestracja: 7 lut 2013, o 15:54

Matura 2014

Post autor: Rybka323 »

Z góry przepraszam, jeżeli taki wątek już się pojawił, lecz niestety jestem nowa i jeszcze nie obeznana tutaj. Chciałbym pójść na studia medyczne, lecz jestem na profilu z biologią podstawową. Chcę się nauczyć biologii z podstawy rozszerzonej samodzielne i tutaj mam pytanie. Jakie książki, zbiory zadań mi polecacie?
Dodam jeszcze, że jestem w II klasie liceum więc mam jeszcze trochę czasu na naukę. Wiem, że dałabym radę tego się nauczyć, tylko nie wiem od czego się zabrać, jakie książki kupić itd. Mam nadzieję, że mi pomożecie
manola17
Posty: 25
Rejestracja: 28 sty 2013, o 10:44

Re: Matura 2014

Post autor: manola17 »

Polecam serię książek Trening przed maturą z OMEGI autorstwa Bukały.





_
I LO , profil biol-chem
cel medycyna
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Matura 2014

Post autor: Piotrr »

jak jestes na mat-fizie i jestes dobra z przedmiotow kierunkowych to wogole nie musisz zdawac z biologii. Po 75% z chemii, matmy i fizy rozszerzonych i masz wejsciowke na UWM(ale to jest opcja dobra, jesli bardzooooooo nie lubisz biologii D)
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
MsHannah
Posty: 294
Rejestracja: 18 lis 2011, o 20:33

Re: Matura 2014

Post autor: MsHannah »

Piotrr pisze:jak jestes na mat-fizie i jestes dobra z przedmiotow kierunkowych to wogole nie musisz zdawac z biologii. Po 75% z chemii, matmy i fizy rozszerzonych i masz wejsciowke na UWM(ale to jest opcja dobra, jesli bardzooooooo nie lubisz biologii D)
Zastanawiam sie tylko, jak sobie taka osoba, ktora nie zdaje chociazby podstawy z biologii na maturze poradzi na studiach medycznych, na ktorych ilosc materialu czysto biologicznego jest ogromna?
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Matura 2014

Post autor: goodman »

MsHannah pisze:
Zastanawiam sie tylko, jak sobie taka osoba, ktora nie zdaje chociazby podstawy z biologii na maturze poradzi na studiach medycznych, na ktorych ilosc materialu czysto biologicznego jest ogromna?
Ee, ludzie są laureatami różnych niebiologicznych olimpiad (np. OCh czy masa akceptowanych przez CM UJ dzikich olimpiad) i sobie radzą.
Co do przydatności zdobytej w LO wiedzy z biologii, to się może posłużę bardziej obiektywnym cytatem na ten temat:
randomlogin pisze:Przydaje sie jakis promil tego wszystkiego - a ten promil nadrobisz w godzinke, jak juz przyjda zajecia na ktore to cos sie przyda - i to znacznie to rozszerzajac o inne informacje. Zreszta to nie jest kontynuuacja wiedzy z liceum. Raczej jej zburzenie, i zbudowanie od nowa - tyle tylko, ze uzywajac niektorych (nie wszystkich!) poprzednio uzytych klockow - i oczywiscie dodanie mnostwa nowych.
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Matura 2014

Post autor: Wendigo »

Ogólne pojęcie się przydaje, lecz większość rzeczy których uczyło się podczas przygotowań do matury pójdzie w zapomnienie. Najlepszy jest moment, gdy uświadamiasz sobie, że podobną ilość materiału, na jaki miało się 3 lata nauki w liceum, trzeba teraz przyswoić w jeden miesiąc.
Awatar użytkownika
MsHannah
Posty: 294
Rejestracja: 18 lis 2011, o 20:33

Re: Matura 2014

Post autor: MsHannah »

Mi bardziej chodzilo o to, ze nauka do matury z chemii, fizyki czy matmy to bardziej robienie samych zadan, troche teorii oczywiscie tez ale na pewno mniej niz z biologii, gdzie wiedze teoretyczna jednak trzeba miec. I jak ktos w liceum jechal na samych zadaniach to troche trudniej mu bedzie potem na studiach medycznych nauczyc sie - jak to Wendigo mowi - ilosci materialu z 3 lat w miesiac

Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Matura 2014

Post autor: Wendigo »

MsHannah, tu masz rację. Na tych studiach jest typowa pamięciówka, rzadko kiedy można wykazać się logicznym rozumowaniem (przynajmniej z początku) i kreatywnością jak przy rozwiązywaniu zadanek. Wskazany jest wcześniejszy kontakt z tego typu sposobem nauki (jak do matury z biologii).
Rybka323
Posty: 29
Rejestracja: 7 lut 2013, o 15:54

Re: Matura 2014

Post autor: Rybka323 »

Niestety jestem na profilu humanistyczym, co było moim najgorszym wyborem. Na korepetycje z chemii chodzę już od początku 1 klasy. Pozostaje tylko kwestia biologii. Polecę w najbliższym czasie kupić te treningi przed maturą i zabieram się do roboty
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość