Przyrodniczy serwis edukacyjny Biolog.pl
Ogólnopolski Dziennik BIOLOG - strona główna Największe polskie forum przyrodnicze i naukowe Korepetycje Matura 2014 Studia 2014 Ściągi Baza konkursów Festiwale naukowe Książki Księgarnia Fotografia przyrodnicza Multimedia Praca forum przyrodnicze
   Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Aktualności naukowe Biotechnologia Botanika Nauka w Polsce i na świecie Ekologia Leśnictwo Medycyna Zoologia Encyklopedia naukowa GMO - Organizmy modyfikowane genetycznie Świńska grypa forum naukowe

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Matura 2015
PostNapisane: 7 sty 2014, o 19:50 

Hej. Jak szybko idziecie z materiałem z biologi, matmy i chemi? ja jestem z biologi na mszakach i paprotnikach( 6 godzin tygodniowo, przy czym moja babka od bio jest wychowawczynia i sporo lekcji ucieka na jakies sprawy niezwiazane z tematami biologicznymi) p. Zastanawiam się czy zdążymy przerobić caly material do matury(a zostalo tego sporo) Jak jest u was?

Tytuł: Re: Matura 2015
PostNapisane: 8 sty 2014, o 18:53 

Mam 6 godzin tygodniowo i biologii i chemii. Matmę mam na podstawie.
Z biologii jesteśmy przy parzydełkowcach a z chemii kończymy dział, w którym jest przeliczanie stężeń, mieszanie roztworów, zatężanie, rozcieńczanie itp.

PostNapisane: 8 sty 2014, o 18:58 

My z biologii jutro już mamy szkarłupnie...za to z chemii dopiero zaczynamy reakcje utleniania-redukcji... Mam po 5 godzin i pani z nami goni z biologii bo boi się, że nie damy rady. Z matmy na rozszerzeniu jesteśmy już przy końcu wielomianów ;p

[ Post via iPad ] Obrazek

PostNapisane: 9 sty 2014, o 19:13 

a ogarniacieto wszystko czy? czy macie tak, że jest sprawdzian i późniejj wiekszość idzie w zapomnienie?

PostNapisane: 9 sty 2014, o 19:17 

my jestesmy na roslinach nasiennych...(strasznie slabo, ale co zrobic jak taki nauczyciel). Nie wiem jak przeroobimy te 3 książki z bio.(Masakra). Z chemi jestesmy na termochemi. ^ dzial z ksiazki pazdro. matma (podstawa)- ciągi

PostNapisane: 9 sty 2014, o 19:18 

6 dział*

PostNapisane: 22 sty 2014, o 00:10 

Z bio jesteśmy na stawonogach, z chemii kończymy stechiometrię a na podstawowej matmie mamy ciągi, przy czym tygodniowo mam 5 lekcji biologii, chemii też 5, a matematyki 3.

PostNapisane: 22 sty 2014, o 12:37 

Mam 4 godz. tygodniowo biologii i chemii. Z matmy nie mam rozszerzenia :D Z bio kończymy funkcjonowanie roślin ( ale robię też materiał sama i jestem przy pierścienicach, poza tym robię też drugą część wyrywkowo) a z chemii jesteśmy przy redoksach ( ale we własnym zakresie do matury zostało mi jeszcze tylko trochę obliczeniówek i część organiki- szczególnie izomeria :/ ) A z podstawy na matmie robimy geometrię analityczną :)

PostNapisane: 22 sty 2014, o 20:45 

Z biologii skończyliśmy stawonogi, a z chemii zaczynamy aldehydy i ketony :D

PostNapisane: 22 sty 2014, o 22:57 

Ogólnie to nowa matura to będzie porażka. Nadganianie materiału, bo pierwszy rok poszedł w zapomnienie. Jesteśmy aktualnie na pierścienicach, ale praktycznie nic nie przerobiliśmy tak, jak być powinno. Z chemii - reakcje redox, z tym że mamy nauczycielkę, która nie potrafi zrobić redoxa na tablicy i często trzeba jej "pomagać". Świat schodzi na psy... żeby uczniowie wiedzieli więcej od nauczyciela <beczy>
Co do matematyki - niestety jestem na podstawie, choć będę podchodził do matury rozszerzonej. W szkole skończyliśmy ciągi, dodatkowo kończę geometrię analityczną.

PostNapisane: 24 sty 2014, o 21:26 

Z chemii - reakcje redox, z tym że mamy nauczycielkę, która nie potrafi zrobić redoxa na tablicy i często trzeba jej "pomagać". Świat schodzi na psy... żeby uczniowie wiedzieli więcej od nauczyciela <beczy>

U mnie w szkole jest tak samo ! Ja robię dobrym sposobem redoxa a ona wpycha mi inny, który nie wyszedł i wyszło na moje :D
A co do matury: 45 zadań w 3 godziny na max. 60 punktów? Śmieszne...

PostNapisane: 6 lut 2014, o 21:43 
Moderator

Co nowego właściwie ma być w tej nowej maturze?
A nienadążanie z materiałem... samemu można sobie podręcznik przeczytać.

PostNapisane: 8 lut 2014, o 00:26 

Trzyszcz,
nie po to chodzisz do szkoly, żeby na lekcjach zamiast bio mieć godz. wych. i luzna lekcje... Czyli wstaje rano po to, by posiedzieć w szkole, a później mam przyjść i wszystko ogarniać w domu? to trochę jest nie halo... Po czym jak zrobisz błąd na pk/spr/karcie pracy to pani mówi, że "jak wy tego mogliście nie wiedzieć", a przecież ona nam tego nie wytłumaczyła, nie powiedziała o tym, a tego na przykład w podręczniku nie ma, bo jest to nowy podręczynik Nowej Ery xD <hahah> paranoja

PostNapisane: 8 lut 2014, o 00:30 

Powyzsze jest znakomitym zarysowaniem problemu, ktorego jedynym slusznym rozwiazaniem jest -> jak najmniej chodzic do szkoly.

PostNapisane: 8 lut 2014, o 11:03 

randomlogin napisał(a):
Powyzsze jest znakomitym zarysowaniem problemu, ktorego jedynym slusznym rozwiazaniem jest -> jak najmniej chodzic do szkoly.

Ja też się z tym zgadzam i żałuję, że poszedłem do "elitarnej" szkoły, mogłem iść do zwykłego liceum w moim mieście, 10 min drogi samochodem, a nie jeździć codziennie 30 km :/

No cóż, czasu już się nie cofnie...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Poznaj kierunki studiów, opinie studentów, pytania i odpowiedzi maturzystów na studia.biolog.pl
(informator na temat kierunków: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, ochrona środowiska, mikrobiologia...)

W naszym portalu:  Zoologia i zwierzęta | olimpiada ekologiczna | Mikroskopy
Matura 2014: matura z biologii, arkusze maturalne z biologii, testy maturalne z biologii, testy z biologii, Wyniki próbnej matury z matematyki, Kursy przygotowawcze na studia medyczne, Kursy przygotowawcze do matury 2014
Aktualne na forum: jak zrobić zielnik, świńska grypa w Polsce, Zadania domowe z biologii, Edukacja ekologiczna

Na bazie phpBB
© Platforma edukacyjna BIOAREA | Ogólnopolski Dziennik BIOLOG
Redakcja | REKLAMA | Regulamin, ochrona prywatności
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2014
AKTUALNOŚCI

Cena: 5,00 zł
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Gdański Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Pomorski Uniwersytet Medyczny
Akademia Medyczna we Wrocławiu
Collegium Medicum w Bydgoszczy
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 Oferty pracy
 w biolog.pl
 Znajdź pracę (350328 ofert pracy)

Praca dla biologa, praca dla biotechnologa, praca dla nauczyciela
Na skróty: matura 2014, progi, limity, arkusze maturalne, przecieki

przewodnik dla maturzystów - kierunki studiów studia biologia studia biotechnologia leśnictwo studia medycyna studia ochrona środowiska studia weterynaria studia studia