MATURA 2016

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
olalola97
Posty: 19
Rejestracja: 20 sty 2016, o 19:20

MATURA 2016

Post autor: olalola97 »


mam takie pytanie
jakie studia (na ktore dosyć łatwo się dostać) warto iść żeby były spójne z materiałem powtarzanym do matury? chce poprawić mature za rok i sie zastanawiam gdzie warto. w domu nie chce zostać, wiec to nie wchodzi w grę
HELP
disappointed
Posty: 1
Rejestracja: 6 lip 2016, o 00:30

Re: MATURA 2016

Post autor: disappointed »

Polecam biologię, ja poszłam ją studiować na UW i na pierwszym roku było sporo rzeczy, które mi się przydały: biologia komórki, botanika, zoologia, chemia ogólna, chemia organiczna, ekologia. skupiłam się głównie na nauce do matury i studia kompletnie olewałam, co skutkowało niezdaniem takich przedmiotów- zapychaczy jak np. statystyka, której nie uważałam za potrzebną mi w żaden sposób. Ogólnie moja niespełniona ambicja studiowania medycyny spowodowała, że bardzo krytykowałam te studia a bo to nudne, a bo to niepotrzebne, ale na maturze dopiero zobaczyłam jak bardzo pomogły mi nauczyć się myśleć po biologicznemu, nawet jeśli materiał nie pokrywał się dokładnie. Miałam bardzo dużo wolnego czasu, do egzaminów i kolokwiów uczyłam się dzień wcześniej albo i wcale (i dało się zdać) , także na maturę bardzo dużo czasu, a nadają wprawy potrzebnej przy maturalnym wymyślaniu związków przyczynowo-skutkowych. Nie widziałam tego wcześniej, ale teraz, uzyskawszy zadowalający mnie wynik z biologii, widzę, że sporo mi dały chemia ogólna też była bardzo fajnym powtórzeniem no i są laboratoria, więc te wszystkie doświadczenia, kolorki itd. wchodzą do głowy jeśli się tego wszystkiego samemu spróbuje
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości