Matura 2017

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Sylwanek
Posty: 45
Rejestracja: 18 lis 2014, o 22:47

Matura 2017

Post autor: Sylwanek »

Za rok będę pisał maturę z biologii i chemii,dlatego postanowiłem powtórzyć sobie materiał z 2 klasy.
Z biologii głównie zamierzam powtórzyć dział,w których mam braki m.in komórka,badania przyrodnicze,bezkręgowce,kręgowce oraz grzybki.
Z chemii zamierzam powtórzyć mole,stężenia oraz roztwory wodne.
Chciałbym zapytać Was,doświadczonych maturzystów,na co powinienem zwrócić szczególną uwagę ucząc się biologii oraz chemii?
Jeszcze mam jedno pytanie związane z chemią nieorganiczną,mianowicie chodzi mi o rozwiązywanie zadań.Niestety zadania niektóre sprawiają mi problem,czasami mam mętlik w głowie i pojawiają mi się przed oczami wiele rozwiązań i zaczynam gubić się w tym oraz sprawdzam gotowe rozwiązania a nie tędy droga.
Podzielicie się ze mną radami jak sprawnie i biegle rozwiązywać zadania z chemii?
Według Was należy umieć matematykę rozszerzoną,aby wybitnie opanować chemię oraz napisać dobrze maturę z chemii?
Awatar użytkownika
adixe
Posty: 82
Rejestracja: 2 lip 2015, o 13:56

Re: Matura 2017

Post autor: adixe »

Matmy rozszerzonej nie mialem i jeszcze nie umiem , a chemie napisalem na 97% z fizyke na 72%.

Jechac z zadaniami z chemia !
JanJensen
Posty: 104
Rejestracja: 18 maja 2014, o 13:41

Re: Matura 2017

Post autor: JanJensen »

Sylwanek pisze: Chciałbym zapytać Was,doświadczonych maturzystów,na co powinienem zwrócić szczególną uwagę ucząc się biologii oraz chemii?
Regularnie sprawdzaj swoją wiedzę - weź zegar, wyłącz telefon, i przez 3h pisz jakiś stary arkusz. Poległem na niepowtórzeniu tego co wydawało mi się, że dobrze umiałem (bo tak było, np. kilka miechów przed maturą, a później nie powtórzyłem od stycznia do maja), ale okazało się, że w maju wypadło z pamięci. Licz dokładnie, sprawdzaj wyniki, sporo pkt się traci na najprostszych błędach. Sprawdź z kimś czy rozwiązania, które piszesz są logiczne - jeśli nie, odejmuj sobie punkty. Ja sam sobie sprawdzając arkusze uzyskiwałem około 3/4 punktów, a więc za mało. Na maturze dochodzi stres. Niby nie napisałem nic o nauce, ale jak będziesz sprawdzać wiedzę, to z wyprzedzeniem będziesz wiedział na co zawczasu poświęcić więcej czasu i być pewnym przygotowania. Przy tak ogromnej ilości materiału to czego uczysz się dziś ma się nijak do wiedzy za 10 miesięcy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość