Matura 2018

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Aemulus
Posty: 3
Rejestracja: 4 cze 2016, o 11:25

Re: Matura 2018

Post autor: Aemulus »

nwm45 pisze: jeden temat potrafimy robić nawet na 3-4 lekcjach.
Cooo? :O To się nie dziwie, że chcecie zmienić Moja babka do najlepszych tez nie należy, ale zawsze ma przygotowaną prezentację i czyta z niej, a my w tym czasie przepisujemy. A na sprawdzianach daje nam zadania maturalne.
Kuba1407
Posty: 67
Rejestracja: 10 sie 2015, o 09:56

Re: Matura 2018

Post autor: Kuba1407 »

Dziwnych macie nauczycieli. Moja babka dyktuje nam notatki, którą rozszerza o dodatkowe zagadznienia. Czasem coś dłuższego nam drukuje i pyta poźniej z tego. Na dzień sprawdziany musimy mieć zrobiony dział z Witowskiego, maturalnych kart pracy i zbioru CKE. Do tego czasem robimy doświadczenia. Kiedy skończymy dział, przygotowuje nam zadania z rozszerzonych matur i robimy z nią, a ona wyjaśnia co z czym się je". Lubi też czasem zadać jakieś pytanie dotyczące tematów, które robiliśmy na początku roku. Skończyliśmy podstawę, i z R chemiczne podstawy życia, teraz jesteśmy w budowie komórki
gabaleo
Posty: 7
Rejestracja: 2 sty 2016, o 20:34

Re: Matura 2018

Post autor: gabaleo »

Hejka, jestem na mat-chem-bio, o maturze nauczyciele wspominają tylko czasami, nie straszą nas ani nic. Z matematyki mamy najbardziej wymagającego nauczyciela to robimy bardziej skomplikowane zadania. Biologia, chemia - przedłużenie gimbazy, nauczycielki mówią dwa, trzy słowa a potem my przedstawiamy prezentacje. Mam dziwne poczucie straconego roku, bo to nawet powtórki nie były

Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Matura 2018

Post autor: Nitrogenium32 »

Aemulus pisze:Nie jestem pewna, czy sobie poradzę. Jak niektórzy z drugich klas mówią, że siedzą do 2 w nocy i uczą się biologii No to mnie trochę przeraża. Jednak chcę też mieć czas dla siebie
Pewnie się przechwalają, a tak naprawdę tego nie robią. Chyba że rzeczywiście tak jest, wtedy współczuję. Ja w liceum nigdy nie kładłem się później niż po pierwszej w nocy. Chyba że przed maturą, ale już po liceum.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Matura 2018

Post autor: persil1991 »

Aemulus pisze:Jak niektórzy z drugich klas mówią, że siedzą do 2 w nocy i uczą się biologii No to mnie trochę przeraża.
Może lubią uczyć się nocami Np. jak ja A potem śpią do południa w weekendy.
kasia2205
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2015, o 18:17

Re: Matura 2018

Post autor: kasia2205 »

nwm45 pisze:
Lekcje prowadzone są w taki chaotyczny sposób, że jeden temat potrafimy robić nawet na 3-4 lekcjach.
Nasz pani natomiast potrafi przerobić 3-4 tematy na jednej lekcji

nwm45
Posty: 17
Rejestracja: 20 lut 2016, o 10:07

Re: Matura 2018

Post autor: nwm45 »

I tak jak sądziłem - nie przerobiliśmy ostatniego działu z podręcznika. To jest śmieszne, żeby nie skończyć jednej cieniutkiej książki.
Jak Wasze średnie na koniec roku? Ja z mojej nie jestem do końca zadowolony, bo stać mnie na więcej, ale to wszystko wina pierwszego półrocza (miałem sporo słabsze oceny). W najlepszym wypadku będę miał 4,62. Z drugiej strony średnia to tylko średnia, do niczego się nie przyda.
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Matura 2018

Post autor: Anthrax »

nwm45 pisze:Z drugiej strony średnia to tylko średnia, do niczego się nie przyda.
Nie do końca.
W przypadku rekrutacji na Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, średnia decyduje o przyjęciu na studia w sytuacji gdy kilka osób ma ten sam wynik punktowy, a wszystkich przyjąć nie mogą.

No, ale to tylko jeden mały wyjątek
Kuba1407
Posty: 67
Rejestracja: 10 sie 2015, o 09:56

Re: Matura 2018

Post autor: Kuba1407 »

ja 4.0 z czego jestem zadowolony, ponieważ w gimnazjum nie w głowie była mi nauka i widać lekkie zaległości. Poza tym nienawidzę humanistycznych przedmiotów typu wiedza o kulturze.
Morbidose
Posty: 7
Rejestracja: 21 cze 2016, o 12:00

Re: Matura 2018

Post autor: Morbidose »

Cześć i czołem!
My rozszerzenie z chemii dopiero zaczęliśmy, na biologii skończyliśmy cytologię, matma nieźle daje w kość (choć i tak lepiej rozszerzenie z matmy niż z fizyki), ale liceum ambitne, więc co poradzić!

Szykujecie się na jakąś olimpiadę w przyszłym roku? Biologiczna, Chemiczna, żywienie?
Kuba1407
Posty: 67
Rejestracja: 10 sie 2015, o 09:56

Re: Matura 2018

Post autor: Kuba1407 »

Ja wezmę udział w żywieniu i eko
nwm45
Posty: 17
Rejestracja: 20 lut 2016, o 10:07

Re: Matura 2018

Post autor: nwm45 »

Ja póki co nie planuję brać udziału w żadnej olimpiadzie.

[at]
Ale na pewno nie średnia ze świadectwa z pierwszej klasy.
Morbidose
Posty: 7
Rejestracja: 21 cze 2016, o 12:00

Re: Matura 2018

Post autor: Morbidose »

O, Kuba1407, a nie orientujesz się przypadkiem jak to potem jest z tymi uprawnieniami po żywieniu? Zawsze tylko te kierunki, które wcześniej określają w regulaminie, czy to się w efekcie jakoś zmienia? Bo nie ukrywam, że 100 z biologii na UJ nieszczególnie mnie urządza
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości