Matura 2018

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
nwm45
Posty: 17
Rejestracja: 20 lut 2016, o 10:07

Matura 2018

Post autor: nwm45 »

Witam wszystkich!
Klasa pierwsza dobiega końca, na szczęście. Nie wiem jak u was, ale u mnie nauczyciele cały czas straszą nas maturami. Byłbym to wstanie zrozumieć teraz (bliżej końca roku), ale nie już od pierwszych lekcji w LO. Taka moja refleksja na początek. Jak to wygląda u Was, jak wrażenia po pierwszej klasie?
Kompletujecie już powoli książki do rozszerzenia? Z czego chcecie zdawać maturę? Jakie macie cele?
nwm45
Posty: 17
Rejestracja: 20 lut 2016, o 10:07

Re: Matura 2018

Post autor: nwm45 »

No nie wierzę, że nie ma tu nikogo, kto będzie pisał maturę w 2018.

Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Matura 2018

Post autor: Nitrogenium32 »

Jeju, dopiero kończycie I klasę, a o maturze już myślicie :v
nwm45
Posty: 17
Rejestracja: 20 lut 2016, o 10:07

Re: Matura 2018

Post autor: nwm45 »

Powiem Ci, że kiedyś też wydawałoby mi się to dziwne. ale jak miałem już dwie próbne matury z matmy: jedna przystosowana do pierwszej klasy, a druga normalna to poglądy całkowicie mi się zmieniły. Dodatkowo gadki nauczycieli, że matura już zaraz i 1 czasami 2 zadania maturalne na klasówkach z biologii (rozszerzenie zaczyna się w drugiej klasie, a nauczycielka chce sprawdzić czy sami rozszerzamy wiedzę w domu). D
Więc według mnie końcówka tej pierwszej klasy to idealny czas na rozpoczęcie myślenia nad maturą.

Awatar użytkownika
Versinn
Posty: 18
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 18:44

Re: Matura 2018

Post autor: Versinn »

Niektórzy się budzą kilka miesięcy przed maturą i dają radę, a ty już 2 lata naprzód planujesz egzaminy. Pewnie, że to szybko zleci, ale uwierz, że nie ma najmniejszego sensu zamartwianie się egzaminami teraz - a w szczególności tuż przed wakacjami. Dajcie sobie luz, będziecie mieli jeszcze masę okazji i odpowiedniejsze pory do kucia.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Matura 2018

Post autor: Mårran »

Haha, ja pod koniec pierwszej klasy byłam jeszcze zadowoloną z siebie uczennicą matfizu, biologię widzącą tylko czasem na podstawie
Pani Buka
nwm45
Posty: 17
Rejestracja: 20 lut 2016, o 10:07

Re: Matura 2018

Post autor: nwm45 »

Nigdzie nie piszę nic o kuciu, ani jakimkolwiek głębszym przygotowaniu do matury. Wątek założyłem na wzór poprzednich - Maturzyści 2017 i Matura 2016 - teraz z ciekawości sprawdziłem i oba zostały założone w podobnych terminach, ten drugi nawet przed rozpoczęciem roku tamtejszego rocznika.
Chciałem po prostu zapoznać się z opiniami innych uczniów z innych szkół. Na luzie przeszedłem całą (no jeszcze nie do końca całą xd) pierwszą klasę - do wszystkiego podchodziłem z luzem, ale uczyłem się systematycznie. Nie jestem typem, który odkłada wszystko na ostatnią chwilę - na pewno nie zamierzam rozpocząć przygotowań do matury miesiąc przed, bo po co mam się męczyć (skoro czeka mnie to na studiach ) skoro mogę wszystkiego powoli, dokładnie i bez stresu się nauczyć.
Kuba1407
Posty: 67
Rejestracja: 10 sie 2015, o 09:56

Re: Matura 2018

Post autor: Kuba1407 »

Ja będę pisał w 2018, a nauczyciele już zaczynają mówić matura za dwa lata . Z bio podstawę skończyliśmy po pierwszym semestrze, od tamtego czasu jest rozszerzenie. Z chemicznych podstaw życia robiliśmy już zadania z rozszerzonej matury, a jutro sprawdzianik na wzór matury O bio się nie boję, bardziej obawiam się Chemii bo omijałem ją z daleka w gimbie /
Awatar użytkownika
flavien
Posty: 75
Rejestracja: 4 kwie 2016, o 14:31

Re: Matura 2018

Post autor: flavien »

Nauczycieli z tymi gadaniem o nadchodzącej za milion lat maturze to najlepiej byłoby wysłać na Księżyc. U nas wymagali pięknych wyników na sprawdzianach kompletowanych z zadań olimpijskich, bo wy już za x piszecie maturę!".
W moim przypadku prawda jest taka, że cały ten program chemii czy biologii w liceum nabrał dla mnie spójnego sensu jakoś dopiero w połowie 3 klasy, gdy wie się już sporą część z tego, co trzeba faktycznie umieć. Nie ma sensu przejmować się porażkami po drodze, za to ewentualnie pracować więcej
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Matura 2018

Post autor: persil1991 »

nwm45 pisze:. ale jak miałem już dwie próbne matury z matmy: jedna przystosowana do pierwszej klasy, a druga normalna to poglądy całkowicie mi się zmieniły.
Chodzisz do jakiegoś ambitnego liceum, czy teraz to standard z obawy, że z maturą z matematyki wielu może sobie nie poradzić?
Pamiętam, jak mi - jako pierwszemu rocznikowi piszącemu matematykę na maturze - po próbnym egzaminie wprowadzono godzinę matmy w tygodniu dodatkowo. Bo w szkole zdało ją tylko kilka osób W maju o dziwo pogromu nie było.
nwm45
Posty: 17
Rejestracja: 20 lut 2016, o 10:07

Re: Matura 2018

Post autor: nwm45 »

Liceum w miarę porządne, zdawalność matur to praktycznie zawsze 100% w majowym terminie. Wszyscy nauczyciele na których trafiłem uważają, że ich przedmiot jest najważniejszy - dla przykładu z polskiego czytamy nieobowiązkowe lektury, zadania typowo maturalne itd. Z matematyki tak samo (tylko w przeciwieństwie do polskiego tutaj większości klasy to pasuje) realizujemy częściowo rozszerzony materiał. I zapomniałem o najważniejszym - na historii mamy znać cały materiał z książki + daty i wydarzenia podyktowane przez nauczycielkę. Wszyscy oni twierdzą, że to tylko tak przejściowo w pierwszej klasie, póki nie mamy rozszerzeń. Nie napisałem wcześniej - jestem na profilu biol-chem-fiz.

Aemulus
Posty: 3
Rejestracja: 4 cze 2016, o 11:25

Re: Matura 2018

Post autor: Aemulus »

Cześć Wam! Również będę zdawała maturę w 2018r. W mojej szkole jeszcze żaden nauczyciel nie wspomniał o zbliżającej się maturze (na szczęście ). Jedynie mówią, żeby teraz się nacieszyć wolnym czasem, bo od drugiej klasy to się skończy
Ogólnie to podręcznik od podstawy z biolki i chemii skończyliśmy. Na lekcjach powtarzamy materiał. Ogólnie to mam teraz słabych nauczycieli, bo w szkole panuje zasada, że I klasy mają nierozszerzeniowych nauczycieli z biologii i chemii (za dużo biolchemów w szkole xd), ale drugie klasy mają przejąć doświadczeni nauczyciele.
Mój profil to mat-biol-chem. Chociaż nie wiem, czy chcę rozszerzać biologię.
nwm45
Posty: 17
Rejestracja: 20 lut 2016, o 10:07

Re: Matura 2018

Post autor: nwm45 »

Zazdroszczę Ci rozszerzonej matematyki zamiast fizyki.
Ja od biologii mam bardzo słabą nauczycielkę (również dyrekcja zdaje sobie z tego sprawę) - każde klasy się na nią skarżą, bardzo rzadko dają jej klasę z rozszerzoną biologią i właśnie trafiło na mój rocznik. Większość jej wypowiedzi to yyyyyyy", mmmmmmm", ymmmmymmmm itd. W tym tygodniu skończyliśmy przerabiać drugi dział z książki od podstawy Nowej Ery. Dodatkowo to moja wychowawczyni. Samorząd klasy z rodzicami poszli na rozmowę do dyrektora i powiedział, że od drugiej klasy będziemy mieli ją zmienioną.
W pierwszej klasie mamy też trochę słabszą nauczycielkę od fizyki, ale w drugiej klasie zmieniają każdemu biol-chem-fizowi.
Z chemii za to mamy nauczycielkę anioła. Dużo wymaga, ale genialnie uczy. Z podręcznika do podstawy został nam ostatni temat.
Chociaż nie wiem, czy chcę rozszerzać biologię.

Dlaczego?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 8 gości