Matura co dalej?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
reisha
Posty: 123
Rejestracja: 20 mar 2011, o 13:18

Re: Matura co dalej?

Post autor: reisha »

Kurczę, z tą ustawą to już pewne? Bo nie chciałabym się potem zdziwić, jak będą mi kazali zapłacić po tym roku studiów. Siedzenia w domu przez cały rok sobie nie wyobrażam, więc już sama nie wiem co mam robić.
Może i progi spadną, nie wiem, ale w moim przypadku to i tak nic nie da no chyba, że spadną o jakieś 30 pkt
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: Matura co dalej?

Post autor: Stabilo »

A co myślicie o ratownictwie medycznym?jak wyglądają testy sprawnościowe, wszędzie obowiązuje egzamin z pływania?
Kierunek do studiowania fajny, tylko. ciężko z pracą później. Słyszałam, że mężczyzn chętniej przyjmują jako ratowników (ze względu na warunki fizyczne). Test sprawnościowy jest na większości AMów, ale nie na wszystkich, chyba w Poznaniu nie ma, ale nie chcę Cię wprowadzać w błąd:).

Co do ustawy- kurcze no, na dzień dzisiejszy, to, że ta ustawa wejdzie jest bardziej prawdopodobne, niż, że nie wejdzie:/.
Onaaa
Posty: 198
Rejestracja: 24 sty 2009, o 13:33

Re: Matura co dalej?

Post autor: Onaaa »

Ja w zeszłym roku porawialam mature i mam w sumie 162pkt.mam nadzieje, że w tym roku wystarczy do Katowic na lekarski. A co do chemii, bo ktoś tam wspominał o tym kierunku to moge powiedzieć,że studia te są naprawde trudne pod kątem matematycznym. Jeśli jesteś w miare dobra/dobry z majcy to reszta już poleci (studiowałam przez rok, ale zrezygnowałam)
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: Matura co dalej?

Post autor: julia.....:):) »

reisha pisze:Kurczę, z tą ustawą to już pewne? Bo nie chciałabym się potem zdziwić, jak będą mi kazali zapłacić po tym roku studiów. Siedzenia w domu przez cały rok sobie nie wyobrażam, więc już sama nie wiem co mam robić.
Może i progi spadną, nie wiem, ale w moim przypadku to i tak nic nie da no chyba, że spadną o jakieś 30 pkt


Niestety tak, jakbyś w tym roku zaczęła drugi kierunek, to nie płaciłabyś , a za rok tak możesz wykorzystać 30 darmowych pkt ECTS
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Matura co dalej?

Post autor: Grace »

Kurczę, z tą ustawą to już pewne? Bo nie chciałabym się potem zdziwić, jak będą mi kazali zapłacić po tym roku studiów. Siedzenia w domu przez cały rok sobie nie wyobrażam, więc już sama nie wiem co mam robić.
Mozna iść na jakieś kompromisowe studia na 1 semestr, na 2 wziać dziekanke (wtedy punkty raczej nie są naliczane) i uczyć się pod maturę. Poprawisz- studiujesz co chciałaś bezpłatnie, nie poprawisz- kontynuujesz ten pierwszy kierunek.
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: Matura co dalej?

Post autor: sia »

Hej,a możecie mi napisać w skrócie o co chodzi z tą reformą,nie jestem w temacie,rzadko wchodzę na forum,a domyślam się,że nie ma osobnego wątku i nie wiem gdzie szukać.

Jaz biologii modlę się o 80% ale wiem,że to mało możliwe.Nie opuściły mnie głupie błędy,na chemii również.Dużo się jej uczyłam,sama,bez żadnych korków i powiem wam że szłam pewna,że umiem,bo matury robiłam na 90.Myślałam,że jak będzie jak kiedyś to może jest szansa na lek-moje marzenie.Teraz wiem,że nie ma żadnej bo wychodzi mi 60 %.Pójdę na chemie i chciałam poprawiać,szczerze to wolę bio,ale nie ma po tym pracy.jakie są szanse że poprawię i napiszę naprawdę wysoko?Ja tylko słyszę,że to nie ma sensu i tak się nie poprawiDobija mnie fakt całego życia w laboratorium.A teraz jeszcze czytam,że mam za coś płacić.
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: Matura co dalej?

Post autor: julia.....:):) »

Od pażdziernika 2011 wchodzi ustawa o płatnym kierunku, punkty ECTS będą ci naliczane za każdy dodatkowy rok drugiego kierunkuJak byś w tym roku poszła na chemię i za rok składała na medycynę i się dostała to będziesz musiała płacić za pół roku medycyny bo w puli masz do wykorzystania około 30 pkt ECTS ddatkowych

Mimo wszystko powodzenia w rekrutacji
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: Matura co dalej?

Post autor: sia »

No,ale wiem,że za drugi się będzie płacić,ale czemu za to,że zmienię po roku?Skąd mam wziąć te 20 000.
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: Matura co dalej?

Post autor: Stabilo »

sia, jak idziesz na studia, to dostajesz 300pkt ECTS (medycyna 360)- po 60pkt na każdy rok. To ma Ci starczyć na całe życie:D. Jak przekroczysz ten limit, to płacisz za każdy dodatkowo przyznany punkt.
Tutaj Julka pisze, że masz 30pkt rezerwy", więc płaci się za pół roku drugiego kierunku. nie wiedziałam:D. Jeszcze nie wiadomo, jaka będzie cena jednego ECTSa, więc może będzie to mniej, niż 20 000 tys. zł za rok:D.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2011, o 12:41 przez Stabilo, łącznie zmieniany 1 raz.
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: Matura co dalej?

Post autor: sia »

Aha,czyli te 60 będę musiała dopłacić tak,bo w sumie6 lat ma medycyna a ja rok na innych będę.Ok chyba rozumiem.A to tle samo kosztuje co na zaocznych?
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: Matura co dalej?

Post autor: Stabilo »

A to tle samo kosztuje co na zaocznych?
Nie wiem:). To chyba nie jest jeszcze ustalone:).
yecur
Posty: 389
Rejestracja: 2 cze 2010, o 09:02

Re: Matura co dalej?

Post autor: yecur »

jesli rzeczywiscie w tym roku by sie nie udalo to lepiej zostac rok i poswiecic sie nauce chemii w kazdym dzionek po torchu )) jesli rzeczywiscie to wasz cel ,ja sama startuje na med:) ale jezeli juz teraz widzicie ,ze sie moze nie udac to lepiej nie isc na cos dla samego studiowania i to sie tyczy kazdego kierunku
yecur
Posty: 389
Rejestracja: 2 cze 2010, o 09:02

Re: Matura co dalej?

Post autor: yecur »

oprocz witowskiego robcie tez egz wstepne na akadmeie medyczne z lat poprzednich ja ich duzo przerobilam i moze dlatego te zadania na maturze mnie nie zaskoczyly na takioch testach jest juz dosc wygorowany poziom duzo zadan na stale i szybkosc reakcji
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości