Przyrodniczy serwis edukacyjny Biolog.pl
Ogólnopolski Dziennik BIOLOG - strona główna Największe polskie forum przyrodnicze i naukowe Korepetycje Matura 2014 Studia 2014 Ściągi Baza konkursów Festiwale naukowe Książki Księgarnia Fotografia przyrodnicza Multimedia Praca forum przyrodnicze
   Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Aktualności naukowe Biotechnologia Botanika Nauka w Polsce i na świecie Ekologia Leśnictwo Medycyna Zoologia Encyklopedia naukowa GMO - Organizmy modyfikowane genetycznie Świńska grypa forum naukowe

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 sty 2013, o 18:15 

Grrrr ;/ Dlaczego nigdzie nie ma arkuszy ...? Wrzuci ktoś z Was link, jakbyście coś znaleźli ?

PostNapisane: 12 sty 2013, o 22:34 

No własnie ja też szukam i nic. To niesprawiedliwe, że z innych przedmiotów są , a z chemii nie ma! :/

PostNapisane: 17 sty 2013, o 22:48 

Ja pisałem właśnie z chemii tą maturę i powiem że jestem załamany rozwiązałem tyle arkusze z poprzednich lat i mój najgorszy wynik to 83% jak siedziałem i rozwiązywałem tą to zrobiłem arkusz do połowy i oddałem bo nie miałem na nią siły, mam nadzieje że to był po prostu gorszy dzień albo te zadania były takie masakryczne a wy co myślicie o tej maturze?

PostNapisane: 17 sty 2013, o 23:00 

Ciężko mi powiedzieć, wyników jeszcze nie mam, a w necie nigdzie nie można znaleźć ani odpowiedzi ani arkusza :roll:
Wydaje mi się, że niektóre teksty wstępne miały się nijak do zadania, tekst na pół strony niedługo o niczym co jest konkretnie związane z zadaniem.

PostNapisane: 20 sty 2013, o 19:18 

Coś tam się ruszyło z tym arkuszem z chemii?

PostNapisane: 21 sty 2013, o 11:03 

Chemii nie ma, a biologię R ktoś ma?

PostNapisane: 21 sty 2013, o 11:24 

Ja też jeszcze nie mam wyników, ale chciałabym sobie sprawdzić coś to nie bo nie ma :C

PostNapisane: 21 sty 2013, o 12:18 

Biologii nie robiłem, ale tutaj masz: http://natablicy.pl/probna-matura-2013-z-oke-poznan-historia-wos-biologia-geografia-arkusz-test-odpowiedzi-rozwiazania,artykul.html?material_id=50ebc209142d5cf966000000

PostNapisane: 22 sty 2013, o 12:29 

Nie rozumiem czemu nie chcą tego zamieścić, chyba specjalnie... <beczy> Ja tego nie pisałam. Mógłby ktoś się wypowiedzieć na temat trudności tej maturki ? :) No i z czego zadania mniej więcej były. Jakieś elementy zaskoczenia ? Czy wszystko czarno na białym ? A może znowu zawiła treść zadań jak na tej z 2012 ?

PostNapisane: 22 sty 2013, o 16:07 

Hmm...co osoba, to powie, że trudna lub łatwa. Patrząc jednak na średnią w mojej klasie (pisało 5 osób), to nie jest różowo. Średnia 43%, ja miałam pięć dyszek, a nie miałam przerobionej tylko elektrolizy.

Dużo organicznej, mało obliczeniówki (bodajże trzy zadania- prawo Faradaya, twardość wody i takie trochę dziwne zadanie z różnicą objętości substratów i produktów). Był czas połowicznego rozpadu też połączone z obliczeniem ile będzie ołowiu-206 po rozpadzie polonu-210 w jednej rudzie. Zawiłości w zadaniach również były, chociażby autodysocjacja metanolu, którą trzeba było przedstawić za pomocą teorii kwasów i zasad Bronsteda. Przy tym zadaniu ilu zdających tyle odpowiedzi i żadna nie była poprawna ;). Hmm...wiadomo stałe programu czyli konfiguracja atomu, wiązania sigma i pi, hybrydyzacja, redoksy i najbardziej charakterystyczne reakcje w organicznej. Przez nieuwagę łatwo można było się kopnąć, zadań było 36, parę było dość rozbudowanych, u mnie w szkole nie starczyło nam czasu. ;)

Ale jak mówię...dla jednych była łatwa, dla innych trudna. Dla mnie osobiście średnia, ale nie chciałabym takiej w maju ;).

PostNapisane: 22 sty 2013, o 16:32 

pisałaś, że znasz już wyniki. masz może arkusz? mogłabyś wrzucić? bardzo proszę, jeśli jest taka możliwość.

PostNapisane: 22 sty 2013, o 16:44 

Znam wyniki, ale arkuszy nie mam ;). Nie zdążyliśmy ich nawet omówić, dostaliśmy do wglądu z dostępem do klucza. Mi osobiście też zależy na posiadaniu chociażby mojego arkusza. Nie jest to jednakże możliwe, bo wg litery prawa, podobno, nie powinniśmy ich nawet w swoich pięknych rączkach trzymać, a profsorka za to, że nam je udostępniła i tak nieźle się narażała. Wiecie, ołówki, gumki i te sprawy ;).

PostNapisane: 22 sty 2013, o 16:52 

Lymeria chodzisz do LO do Pz czy Swarzędza? :wink:
Jeśli chodzi o to co było na tej maturze, to były 2 zadania z izomerii optycznej, jakieś zadanie z iloczynem rozpuszczalności (Lymeria możesz chociaż podać jaki był wynik w tym zad. bo jestem ciekawa?), otrzymywanie kwasu acetylosalicylowego, były zadania na temat związków żelaza. Duuuużo tekstów wstępnych, które dla mnie były czasami wręcz usypiające.

PostNapisane: 22 sty 2013, o 17:32 

Inka, chodzę do Poznania, ale jest to dość prowincjonalne liceum, więc nawet lepiej nie wspominać :P

O to zadanie ci chodzi? ;) (od razu mówię, że więcej nie mam).
Obrazek

PostNapisane: 22 sty 2013, o 17:41 

Tak, dziękuję :D. Mam dobrze tylko w zaokrągleniu dałam 0,0025, więc jestem ciekawa czy mi uzna
Z tym faradayem było dziwne zadanie, nie bardzo wiedziałam co tam mam zrobić

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna strona

Poznaj kierunki studiów, opinie studentów, pytania i odpowiedzi maturzystów na studia.biolog.pl
(informator na temat kierunków: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, ochrona środowiska, mikrobiologia...)

W naszym portalu:  Zoologia i zwierzęta | olimpiada ekologiczna | Mikroskopy
Matura 2014: matura z biologii, arkusze maturalne z biologii, testy maturalne z biologii, testy z biologii, Wyniki próbnej matury z matematyki, Kursy przygotowawcze na studia medyczne, Kursy przygotowawcze do matury 2014
Aktualne na forum: jak zrobić zielnik, świńska grypa w Polsce, Zadania domowe z biologii, Edukacja ekologiczna

Na bazie phpBB
© Platforma edukacyjna BIOAREA | Ogólnopolski Dziennik BIOLOG
Redakcja | REKLAMA | Regulamin, ochrona prywatności
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2014
AKTUALNOŚCI

Cena: 5,00 zł
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Gdański Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Pomorski Uniwersytet Medyczny
Akademia Medyczna we Wrocławiu
Collegium Medicum w Bydgoszczy
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 Oferty pracy
 w biolog.pl
 Znajdź pracę (350328 ofert pracy)

Praca dla biologa, praca dla biotechnologa, praca dla nauczyciela
Na skróty: matura 2014, progi, limity, arkusze maturalne, przecieki

przewodnik dla maturzystów - kierunki studiów studia biologia studia biotechnologia leśnictwo studia medycyna studia ochrona środowiska studia weterynaria studia studia