matura próbna chemia OKE Poznań styczeń 2014

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
kamil540
Posty: 5
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 20:54

Re: matura próbna chemia OKE Poznań styczeń 2014

Post autor: kamil540 »

Ej, kiedy będie PRÓBNA MATURA WITOWSKIEGO 2014(NOWA MATURA)? Może ktoś posiada? Bardzo bym prosił, [at].pl
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: matura próbna chemia OKE Poznań styczeń 2014

Post autor: Seeba »

kamil540, w tym roku matura Witowskiego jest 14. kwietnia.
Awatar użytkownika
chemiczka13
Posty: 46
Rejestracja: 16 paź 2013, o 16:11

Re: matura próbna chemia OKE Poznań styczeń 2014

Post autor: chemiczka13 »

Posiada ktoś arkusz z matematyki rozszerzonej?
zuhifor
Posty: 8
Rejestracja: 4 sie 2012, o 20:03

Re: matura próbna chemia OKE Poznań styczeń 2014

Post autor: zuhifor »

Czy można prosić o odpowiedź do zadania 4 z matury styczniowej? Mój kumputer zamiast filmików od Adamantan widzi białe pola
adamantan
Posty: 1489
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 13:00

Re: matura próbna chemia OKE Poznań styczeń 2014

Post autor: adamantan »

zuhifor pisze:Czy można prosić o odpowiedź do zadania 4 z matury styczniowej? Mój kumputer zamiast filmików od Adamantan widzi białe pola
zuhifor zaktualizuj Adobe Flash Playera (wpisz w google i kliknij pierwszy link, Twoja przeglądarka już sama wszystko zrobi).
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: matura próbna chemia OKE Poznań styczeń 2014

Post autor: Erick »

Ja nie rozumiem, dlaczego w zadaniu 3 poprawne są oprócz BCl3 i BO3 3-, także NO2- i SO2? Wykazują one hybrydyzacje sp2, ale przecież w odróżnieniu od tych dwóch, które wymieniłem pierwsze, mają one jedną parę elektronów wolnych, która zmienia kształt ich cząsteczek, więc nie będzie to już trójkąt równoboczny, jak na rysunku, czyli nie spełniają drugiego wymogu zadania.
adamantan
Posty: 1489
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 13:00

Re: matura próbna chemia OKE Poznań styczeń 2014

Post autor: adamantan »

Erick pisze:Ja nie rozumiem, dlaczego w zadaniu 3 poprawne są oprócz BCl3 i BO3 3-, także NO2- i SO2? Wykazują one hybrydyzacje sp2, ale przecież w odróżnieniu od tych dwóch, które wymieniłem pierwsze, mają one jedną parę elektronów wolnych, która zmienia kształt ich cząsteczek, więc nie będzie to już trójkąt równoboczny, jak na rysunku, czyli nie spełniają drugiego wymogu zadania.
Proszę jeszcze raz przeanalizować treść polecenia:
. Spośród przedstawionych poniżej cząsteczek i jonów wybierz i podkreśl wszystkie, dla których liczba przestrzenna wynosi 3, a kształt cząsteczki lub jonu odpowieada strukturze przedstawionej schematem .
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: matura próbna chemia OKE Poznań styczeń 2014

Post autor: Erick »

O kurcze, nie przeczytałem legendy schematu, a tak jest napisane, że to może być para elektronowa, ok dziękuję!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości