Matura rozszerzona z matematyki

Pomoc w przygotowaniu do matury z matematyki. Arkusze maturalne, zadania, odpowiedzi, klucze matury matematycznej. Wspólna nauka
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: Medycyna Lwów »

Gila pisze:co tu łapać? jak komuś to idzie jak krew z nosa, to niech sobie porządnie w domu poćwiczy, a nie zwala na za wysoki poziom matmy |
no wybacz ale tragiczne wyniki z podstawowej i nawet rozszerzonej matematyki co roku o tym świadczą.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: persil1991 »

Ale mam mądrych kolegów
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: PalmaKokosowa »

Kaamil pisze:no wybacz ale tragiczne wyniki z podstawowej i nawet rozszerzonej matematyki co roku o tym świadczą.
jak dla mnie bardziej świadczą o nieuctwie tych osób lub wkuwaniu na siłę bez próby zrozumienia tego może się mylę, ale przecież to nie jest niemożliwie trudne
krukowy
Posty: 24
Rejestracja: 21 gru 2008, o 01:04

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: krukowy »

Co lepiej wg Was zdawać na maturze? Rozszerzoną matematykę czy biologię?

ja wybieram zdecydowanie matematykę.
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: PalmaKokosowa »

w jakim sensie lepiej?
że łatwiej zdać na więcej %?
na pewno matma ma lepszy klucz odpowiedzi i jak wiesz o co chodzi, to praktycznie masz już maxa za dane zadania, a z biolą niestety tak nie ma
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: Usagi_Tsukino »

po matmie jest cała gama studiów do wyboru. po bio też, ale raczej mniej ofert pracy.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: Biochejter »

daniel.w pisze:Co lepiej wg Was zdawać na maturze? Rozszerzoną matematykę czy biologię?
Ja umiejąc mniej-więcej tyle samo z obu tych przedmiotów dużo więcej miałem % z matematyki.
Na biologii się ciągle zastanawiałem jak się wbić w klucz (i tak mi nie wyszło ze wszystkimd). Na matmie rozwiązywałem jak leciało bez strachu że mi coś utną i dlatego ja wolę matematykę. Ale co lepsze to nie wiem pod jakim względem. Mi się matematyka z matury do niczego nie przydała na przykład, czysto hobbystyczne zagranie z mojej strony
krukowy
Posty: 24
Rejestracja: 21 gru 2008, o 01:04

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: krukowy »

Dokładnie chodziło mi o to samo.

Łatwiej trafić w klucz, zadania można rozwiązać dowolną metodą. Nie ma z góry narzuconej formuły odpowiedzi, wystarczy podać dobry wynik.

O pracę też chyba łatwiej niż po socjologii, filologii czy psychologii.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: Mårran »

Ja na twoim miejscu wybrałabym matmę (zdawałam oba roz) - kluczoznawstwa tam nie ma takiego, jak napisała Gila
Pani Buka
krukowy
Posty: 24
Rejestracja: 21 gru 2008, o 01:04

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: krukowy »

Wybrałem już. Matematykę i chemię.
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: PalmaKokosowa »

Dobry wybór znaczy, to się okaże dopiero po wynikach a na co startujesz?
scigacz19916
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2009, o 00:28

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: scigacz19916 »

Witam wszystkich, jestem uczniem 2 klasy technikum mam zamiar zdawac na maturze matme na rozszerzeniu potrzebuje paru wskazowek
lilka22
Posty: 14
Rejestracja: 25 cze 2010, o 19:00

Matura z matematyki 2012. Podstawowa czy rozszerzona?

Post autor: lilka22 »

Mam pewien problem. Jestem na mat-fizie, ale chciałabym iść na medycynę do Krakowa.
W wymaganiach rekrutacyjnych uczelni jest napisane, że trzeba zdać maturę z biologii i chemii na poziomie rozszerzonym oraz matematyki co najmniej na poziomie podstawowym albo fizyki i astronomii na poziomie rozszerzonym.
Ja chciałabym zdawać matmę rozszerzoną i zastanawiam się czy jakoś przeliczają punkty z rozszerzonej czy biorą taką liczbę jaką się uzyskało(bo słyszałam coś o jakiś przeliczeniach). Juz sama nie wiem co lepiej napisać:( Bardzo proszę o Wasze opinie na ten temat, może mi coś doradzicie:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości