Matura ustna z j.polskiego. Lektury z gimnazjum?

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
klimo
Posty: 192
Rejestracja: 13 maja 2010, o 20:57

Matura ustna z j.polskiego. Lektury z gimnazjum?

Post autor: klimo »

Witam!
Moje pytanie brzmi: czy do prezentacji maturalnej mogę użyć lektur na poziomie gimnazjum? Chodzi mi konkretnie o Kamienie na szaniec.

I czy prezentacja może opierać się głównie na wierszach i na podstawie 2, 3 powieści/nowel?
Dali
Posty: 160
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:06

Re: Matura ustna z j.polskiego. Lektury z gimnazjum?

Post autor: Dali »

Możesz użyć lektur z gimnazjum, liceum, szkoły podstawowej i jakiejkolwiek innej lektury bądź książki.
Awatar użytkownika
proximeaccessit
Posty: 256
Rejestracja: 12 mar 2010, o 01:09

Re: Matura ustna z j.polskiego. Lektury z gimnazjum?

Post autor: proximeaccessit »

Możesz, ale w niektórych szkołach nie jest to dobrze widziane. Przynajmniej w moim liceum polonistka nam to stanowczo odradzała. Najlepiej, żeby lektur obowiązkowych w Twojej bibliografii było jak najmniej!
klimo pisze:I czy prezentacja może opierać się głównie na wierszach i na podstawie 2, 3 powieści/nowel?
Prezentacja opiera się również na tym, co przedstawiono w literaturze przedmiotowej, więc nie do końca rozumiem pytanie.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Matura ustna z j.polskiego. Lektury z gimnazjum?

Post autor: Stalowy »

proximeaccessit pisze:Możesz, ale w niektórych szkołach nie jest to dobrze widziane. Przynajmniej w moim liceum polonistka nam to stanowczo odradzała. Najlepiej, żeby lektur obowiązkowych w Twojej bibliografii było jak najmniej!
Wszystko po to, żeby nie musieć słyszeć 100 000 razy kupionej prezentacji o p. Tadeuszu czy Potopie. Nie dziwię się

Jeżeli jednak prezentacja jest zrobiona ciekawie, to oczywiście: czemu nie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości