Matura ustna z języka polskiego

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: Matura ustna polski- POMOCY!

Post autor: vahti »

Pierwsze słysze żeby ktokolwiek zaczynał prace maturalną pisać w pazdzierniku. W zyciu kogos takiego nie spotkalem. Ja prace składam do kupy piętnastego/szesnastego, dwudziestego mam ustne. Do tej pory jakos o wiele bardziej obchodziła mnie chemia z biologią, no i fizyka. Idealistka.
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: Matura ustna polski- POMOCY!

Post autor: Kingu$ka »

Ej, ja wcale nie łamię dziewczyny Taka rada na przyszłość to była.
Niech każdy robi tak jak sobie woli

[ Dodano: Sro Maj 06, 2009 14:15 ]
vahti pisze:Pierwsze słysze żeby ktokolwiek zaczynał prace maturalną pisać w pazdzierniku.
Przecież nie całą pracę od razu Chodzi o to, że jak czegoś nie zacznę wcześniej, to potem jakoś nie mogę się do tego zabrać. A jak zacznę sobie bibliografii szukać itp. to będę miała sporo czasu, zeby się wyrobić
agnika
Posty: 317
Rejestracja: 26 lip 2008, o 19:02

Re: Matura ustna polski- POMOCY!

Post autor: agnika »

Kingu$ka, zobaczymy czy faktycznie bedziesz myslec o ustnej maturze w pazdzierniku ja tez mialam takie plany, ale na planach sie skonczylo, w klasie maturalnej sa wazniejsze rzeczy niz matura ustna z polskiego, takze zycze powodzenia
pao_ola
Posty: 6
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 19:38

Re: Matura ustna polski- POMOCY!

Post autor: pao_ola »

W październiku pisać prezentacje? nie znam nikogo, kto by tak robił.
Z tego co wiem to większość osób pisze prezentacje na (góra) tydzień przed maturą i dobrze na tym wychodzą.

W każdym bądź razie można powiedzieć, że prezentacje już mam.

A co do nauczenia się tego na pamięć to bezsensu. lepiej kilka razy przeczytać, żeby w raziezacięcia się można było mówić dalej własnymi słowami, nawet trochę odbiec od tematu żeby zebrać myśli.

Załamać mnie nie można, ale zamiast głupiego gadania o pisaniu prezentacji w październiku liczyłam na jakieś mniej infantylne rady.

P.S. tematy maturalne i tak się zmienią, więc nie wiem po co myślisz już o prezentacji.
Lepiej zacznij się uczyć na pisemne
czeeekolada
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2010, o 13:04

matura 2010 ustny polski

Post autor: czeeekolada »

Jakie pytania na maturze ustnej mogę dostać do tematu: Duchy, zjawy mary w literaturze i malarstwie. Utwory: Dziady cz. II, król olch, Romantycznosc Mickiewicza i Akt II Wesela. Obrazy : Kiedy rozum spi budzą się upiory oraz Koszmar.
redlipstick
Posty: 9
Rejestracja: 14 maja 2010, o 21:11

Re: matura 2010 ustny polski

Post autor: redlipstick »

mozesz dostac pytania dotyczące całych lektur niekoniecznie związane z postaciami i wątkami które opisujesz. właściwie trudno określić, moga cię nawet spytac o wydarzenia historyczne które ewentualnie sa opisywane w danej lekturze.
Bartek92
Posty: 85
Rejestracja: 4 lut 2009, o 17:02

matura 2011 polski

Post autor: Bartek92 »

mam temat
obraz swiata w tekstach piosenek mlodzieżowych. Zaprezentuj i omów środki artystyczne i jezykowe wykorzystywane przez twórców.
mam problemu z biblografią
w literaturze podmiotu mam podawać lektury czy same piosenki
no i z piosenkami tez problem myślałem żeby dac kazika gdyż dużo jest jego piosenek nawiazujacych do komunizmu, myślałem także o dezerterze dużó odwołań do polityki także o życiu
i chciałem jeszcze jakieś piosenki z innych rodzajów muzyki hip hop czy reege żeby porównac miedzy różnymi rodzajami muzyki fakt nie siedze w tym wiec sie nie znam

ii problem także w literaturze przedmiotu czy trzeba podawać jakieś pozycje
aktualnie nie mam żadnych czasopism czy książek opisujących te zjawiska
prosze o jakąkolwiek pomoc
fiubzdziu
Posty: 42
Rejestracja: 2 gru 2010, o 17:23

Re: matura 2011 polski

Post autor: fiubzdziu »

Bartek92 pisze: fakt nie siedze w tym wiec sie nie znam
po co brałeś temat który cię nie interesuje? wydaje mi się że można jeszcze zmienic, może pomyśl o tym.

Piosenki Kazika czy Dezertera to super pomysł. Jeśli chcesz dodać inne gatunki muzyczne to z rapu na pewno bardzo dużo znajdziesz. Tylko nie bierz pod uwagę jakichś wykonawców typu Trzeci wymiar, czy Mezo, bo tam na bank nic nie będzie. Proponuję ci dość prosty tekst Kochana Polsko Ostrego (na pewno spodoba się paniom z komisji ). Nieźle sprawdzą się też teksty Łony np. Rozmowa".
Bartek92
Posty: 85
Rejestracja: 4 lut 2009, o 17:02

Ustny Polski

Post autor: Bartek92 »

jeżeli mam temat: obraz świata w tekstach piosenek młodzieżowych zaprezentuj i omów srodki artystyczne i jezykowe wykorzystywane przez twórców.
to mam każdą po kolei piosenkę analizować czy jak ?
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Ustny Polski

Post autor: Mihhu »

zależy co rozumiesz przez każdą"
wybierz sobie kilka i interpretuj.

btw, nie ma nic gorszego niż tematy językowe.

powodzenia
Awatar użytkownika
Binkoza
Posty: 51
Rejestracja: 23 lut 2010, o 14:57

Re: Ustny Polski

Post autor: Binkoza »

Pytanko na które może ktoś zna odpowiedź (bo moja polonistka tylko spojrzała się na mnie krzywo i odeszła bez słowa).
Do kiedy i gdzie mogę zgłaszać własne propozycje tematu?
Awatar użytkownika
Selene93
Posty: 216
Rejestracja: 16 mar 2011, o 18:16

Re: Ustny Polski

Post autor: Selene93 »

Chyba już za późnogt:
Awatar użytkownika
Binkoza
Posty: 51
Rejestracja: 23 lut 2010, o 14:57

Re: Ustny Polski

Post autor: Binkoza »

Selene93, przypominam, że maturę piszę za ponad 370 dni P
Słyszałam, że do maja/czerwca
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość