Matura z j.polskiego - ustna

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
nati_nati

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: nati_nati »

czesc:)
mam prosbe mam taki temacik do napisania :roznorodne wizerunki dziecka w literaturze i malarstwie 19wieku.Omow na wybranych przykladach :x
i nie wiem jakie ksiazki mam uwzglednic:) jesli ktos cos wie na ten temat niech da znac:)
dziekowa z gory:) 8) :idea: :-D
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: badger »

To czym Ty sie sugerowalas biorac ten temat Trzeba bylo najpierw pomyslec czy bedziesz miala z czego to napisac
mario425
Posty: 118
Rejestracja: 8 wrz 2006, o 22:48

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: mario425 »

Poza tym to chyba nie jest forum polonistyczne

Guru: To nie znaczy ze nie mozna porozmawiac o maturze z polskiego
Ostatnio zmieniony 26 mar 2007, o 19:22 przez mario425, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: badger »

posiedzialem dzisiaj w bibliotece razem z katalogiem i ulozylem sobie bibliografie najwyzsza pora bo do srody trzeba ja oddac
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: Anielica88 »

badger pisze:najwyzsza pora bo do srody trzeba ja oddac
kto jak to, ja musze do wtorku, a swoja droga oni sobie robia wielkie ulatwienie bo zgodnie z prawem maturzysty masz ja oddac miesiac przed matura ustna czyli liczysz od terminu swojej matury ustnej :d no coz ja mam to z głowy i sie z tego ciesze:d
karolcia

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: karolcia »

ja tez mam temat o samotnosci. co najlepsze dopiero teraz zaczynam cos pisac.pomozecie mi , bo chcialabym zrobic jakis plakat ale nie mam pomyslu.
ewka888-88
Posty: 18
Rejestracja: 14 sie 2006, o 22:38

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: ewka888-88 »

ja tez myślę o plakacie bo żadnej koncepcji nie mam /
A temat tez mam o samotności tyle ze pracka już w grudniu napisana!
agnes_joan17
Posty: 14
Rejestracja: 19 mar 2007, o 11:11

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: agnes_joan17 »

Jeśli chodzi o literaturę to możesz omówić: Treny Jana Kochanowskiego, Janko Muzykant - Sienkiewicza oraz Antka i Grzechy dzieciństwa - Prusa Zwróć też uwagę na utwór Elizy Orzeszkowej pt Dobra Pani".


Natomiast motyw dziecka w malarstwie, to przede wszystkim obrazy Stanisława Wyspiańskiego.
Piotrek_1989
Posty: 5
Rejestracja: 6 paź 2007, o 16:31

Przygotowanie prezentacji z polskiego

Post autor: Piotrek_1989 »

Otóż mam następujący problem: Wybrałem sobie na prezentację temat, który wydał mi się na czasie, przystępny itp., mianowicie:Język nowych form komunikacji, typu blog, chat SMS". Planowałem zrobić to w ten sposób, że po prostu wykorzystam wiedzę własną i porównam ze sobą np. kilka sms-ów, zapisów chatów, blogów czy czego tam, byle zleciało te 15 minut (przy dokonaniu np. dokładnej analizy porównawczej blogu wytapetowanej, 14-letniej fanki tokio hotel z blogiem wykształconego dorosłego nie powinno być problemu ). Pierwotnie nie planowałem więc korzystać z ŻADNYCH książek, jeśli to nie okaże się konieczne. Słyszałem jednak co nieco, że do każdej pracy trzeba dołączyć literaturę, najlepiej jakoś 4-6 książek. Moje pytanie jest więc takie, czy muszę koniecznie przeczytać jakieś książki mając taki temat, czy po prostu zamiast książek mogę wymienić linki do stron internetowych z których korzystałem i po kłopocie? Bo jeśli jednak książki będą konieczne to chyba muszę zmienić temat (na szczęście do lutego mogę). Z góry thx.
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: Claudia »

Moja koleżanka miała bardzo podobny temat (coś o przekazywaniu informacji) i napisała tylko z jakich reklam korzystała, audycji radiowych, ulotek ( nawet miała parę ze sobą), plakatów i takich tam podobnych. Z żadnych książek nie korzystała i dostała maksymalna ilość punktów
Piotrek_1989
Posty: 5
Rejestracja: 6 paź 2007, o 16:31

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: Piotrek_1989 »

Claudia pisze:Moja koleżanka miała bardzo podobny temat (coś o przekazywaniu informacji) i napisała tylko z jakich reklam korzystała, audycji radiowych, ulotek ( nawet miała parę ze sobą), plakatów i takich tam podobnych. Z żadnych książek nie korzystała i dostała maksymalna ilość punktów
Ok, dzięki, już się bałem, że przygotowanie się do biologii i chemii będę musiał pogodzić z czytaniem 10 książek. A tak to coś tam się poleje wody, nie wybieram się na żadne studia humanistyczne, więc byle te 6 pkt było
eni_89
Posty: 63
Rejestracja: 5 sie 2007, o 11:21

MOTYW PRZYJAŹNI!!

Post autor: eni_89 »

wybralam sobie na ustna mature temat:motyw przyjaźni w literarurze". jakie lektury moge umiescic w literaturze przedmiotu?
Ewelcia
Posty: 100
Rejestracja: 1 kwie 2007, o 18:01

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: Ewelcia »

bolka i lolka a tak serio nie mam zielonego pojęcia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości