Matura z j.polskiego - ustna

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Marzenks
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2009, o 10:36

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: Marzenks »

Mam pytanko co do matury ustnej z polskiego.
Mój temat to: Różne oblicza zdrady w literaturze.
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jakich pytań mogę się spodziewać?
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: jagodzio »

Hehe, o to możesz zapytać tylko polonisty. Pytań można się spodziewać wszelakich. W szkołach, o - że tak powiem - niższym poziomie nauczania, zadają pytania typudlaczego wybrałeś/aś ten temat", ale na takie szczęście nie warto liczyć
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: Korczaszko »

jagodzio pisze:"dlaczego wybrałeś/aś ten temat"
moj polonistka mówiła, że zadaje taki gdy prezentacja jest beznadziejna i zastanawia ją co kogoś podkusiło by wybrać ten temat
innym takim typowym pytaniem może byćdlaczego właśnie te lektury
agnika
Posty: 317
Rejestracja: 26 lip 2008, o 19:02

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: agnika »

pytanie dlaczego wlasnie te lektury wcale nie oznacza ze przezentacja jest beznadziejna, uzasadnienie wyboru lektur jest wazne
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: jagodzio »

agnika pisze:pytanie dlaczego wlasnie te lektury wcale nie oznacza ze przezentacja jest beznadziejna, uzasadnienie wyboru lektur jest wazne
Czytanie ze zrozumieniem Korczaszko mówiła po pierwsze o pytaniudlaczego ten temat", a niedlaczego te lektury", a po drugie to system jej byłej nauczycielki, a nie wszystkich nauczycieli w Polsce.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: Korczaszko »

jagodzio pisze: Czytanie ze zrozumieniem Korczaszko mówiła po pierwsze o pytaniudlaczego ten temat", a niedlaczego te lektury", a po drugie to system jej byłej nauczycielki, a nie wszystkich nauczycieli w Polsce.
dokładnie
agnika
Posty: 317
Rejestracja: 26 lip 2008, o 19:02

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: agnika »

korczaszko mowila tez o pytaniu dlaczego te lektury
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: Korczaszko »

ale do niego już nie odnosiłam zdania mojej polonistki o beznadziejności pracy
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: persil1991 »

Korczaszko pisze:moj polonistka mówiła, że zadaje taki gdy prezentacja jest beznadziejna i zastanawia ją co kogoś podkusiło by wybrać ten temat
Jest jeszcze opcja, że członkowie szanownej Komisji nie mają pojęcia o temacie, o którym mówi egzaminowany
Koledzy z różnych szkół wybrali sobie temat (coś w styluWpływ literatury germańskiej na coś tam.") i takie właśnie pytanie oboje otrzymali.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: Korczaszko »

ee ja też miałam dziwny temat, panie poświeciły oczami ale wymyśliły jakieś pytania

wg mnie trudno wymyśleć na co wpadnie kochana komisja
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: jagodzio »

Ja też uważam, że ciężko coś takiego przewidzieć. Dobrze jest nie powiedzieć wszystkiego podczas prezentacji, żeby potem mieli o co zapytać
A z tym, że nauczyciele nie są obeznani w temacie i/lub lekturach, to też się często zdarza, wg tego o czym nam mówiła moja wychowawczyni. Mają listę lektur, tematów i jeszcze im się przygotować do tego nie chce Szczyt lenistwa
agnika
Posty: 317
Rejestracja: 26 lip 2008, o 19:02

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: agnika »

a moja polonistka bardzo dobra zreszta mowi ze nauczyciele naprawde znaja wiele pozycji nie tylko lektury, kriminaly im nie sa obce czy literatura fantasy, a przez te 4 lata nowych matur juz naprawde wszystko slyszeli, wiec lepiej nie liczyc na brak wiedzy egzaminatorow
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: jagodzio »

agnika pisze:a moja polonistka bardzo dobra zreszta mowi ze nauczyciele naprawde znaja wiele pozycji nie tylko lektury, kriminaly im nie sa obce czy literatura fantasy, a przez te 4 lata nowych matur juz naprawde wszystko slyszeli, wiec lepiej nie liczyc na brak wiedzy egzaminatorow
Ale ja nie mówię, że należy liczyć na takiego egzaminatora, tylko że nauczyciele nie czytający też się zdarzają i to jest smutne. I broń Boże nie miałam tutaj na myśli lektur, tylko właśnie książki spoza kanonu lektur :]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości