Matura z matematyki obowiązkowa

Pomoc w przygotowaniu do matury z matematyki. Arkusze maturalne, zadania, odpowiedzi, klucze matury matematycznej. Wspólna nauka
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Batha »

o Chemii też jest taka opinia (że jest ciężka)

na matmie są tablica, z których można wyczytać wzorki

a matura z religii? pewnie będzie m. in jakieś wypracowanie
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Sucharki z Myszkami »

Ziutaa pisze:bardzo dobrze, ze matma bedzie obowiązkowa, nauczycie się logicznego myślenia. Matma stała sie na studiach jednym z moich ulubionych przedmiotów, żałuje teraz ze jej nie zdawałam na maturze - bo wbrew opinii jest to prosty przedmiot bo logiczny - i tak jak wczesniej ktos napisał mozna dostać duzo%% na maturce, matma to kwestia treningu i myślenia
Gadanie. Dla jednego proste, dla innego nie. Równie dobrze można twierdzić, że język polski jest prosty - dla jednego jest, dla innego nie.

A poza tym - nie martwcie się - MEN wpadł na pomysł, aby o matury nie można było nie zdać. Po prostu nie ma progu zdawalności, a porcenty przeliczane są na punkty, więc na studia humanistyczne matematyką nikt nie będzie się przejmował, na przyrodnicze podobnie, a potencjalnie matematycy nie mają się czego obawiać.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Korczaszko »

to po co ją zrobią Oo bo nie mają na co kasy wydawać. psychopaci
Awatar użytkownika
Ziutaa
Posty: 72
Rejestracja: 9 maja 2007, o 22:49

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Ziutaa »

dokładnie, ja na I semestrze mialam matme na poziomie bardziej rozszerzonym niz poziom rozszerzony w LO i strasznie sie tego balam. ale spokojnie dalam rade i to w pol roku pojelam tyle materialu! wiec jesli mi sie to udalo to ludziom tym bardziej uda sie zdac podstawe z matmy uczac sie przez 3 lata w lo z ta swiadomoscią maturki. Ludzie uczcie sie ścisłych przedmiotow, to odciąża umysł, serio
A co do tego polskiego - najbardziej mnie na maturze denerwowal ten klucz wedlug ktorego jest sprawdzana praca tak naprawdę zero swobody pisania i formulowania wlasnych mysli, ja caly czas sie tylko zastanawialamco mogl mieć autor na mysli to jest takie troche chore. ludzie powinni uczyc sie swobody pisania. jedyne co mi sie w miare podobalo to te pytania do tekstu bo mozna bylo zgranąc sporo punktow.
Awatar użytkownika
BioDan
Posty: 523
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 18:00

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: BioDan »

no właśnie, podobno z tymi kluczami jest beznadziejnie. To już sie chore robi, za chwile bedzie tak jak na matmie, że ten sam wynik=to samo uzasadnienie na maturach bedzie musialo byc i j. polski bedzie scislylthahaha
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Batha »

na matmie też jest klucz- tyle, że jak ktos rozw zadania po swojemu, a będzie miec dobry wynik, i nie będzie miec błędów po drodze to i tak dostanie max punktów
zbigniew13
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 05:31

Nie wszyscy się cieszą

Post autor: zbigniew13 »

Na zadania.info jest fajny artykuł o obowiązkowej maturze z matematyki.

Kod: Zaznacz cały

zadania.info/n/1489947
Widać, że nawet nauczyciele matematyki mają wątpliwości.
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Astacus »

Obowiązkowa matma się nikomu nie przysłuży. Po pierwsze, poziom tej matury będzie tak niski, że nie wiem po co wogóle ją robić, bo organizować ją tak, żebywszyscy zdali to bez sensu. Po drugie, redukcja programu nauczania jest już tak drastyczna, że mat-fizy, mat-info i mat-geo sie złapią za głowe kiedy pójdą na studia i zobaczą czego wykładowcy od nich chcą. Po trzecie, krzyżyk na drogę biol-chemom, w szczególności osobom, które idą na medycynę, bo zdawanie 6 przedmiotów to spore wyzwanie (polski, język, matma, biologia, chemia, fizyka).
damian552
Posty: 127
Rejestracja: 8 lut 2007, o 19:09

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: damian552 »

Astacus pisze:Po trzecie, krzyżyk na drogę biol-chemom, w szczególności osobom, które idą na medycynę, bo zdawanie 6 przedmiotów to spore wyzwanie (polski, język, matma, biologia, chemia, fizyka).
Oj tak. Ja jestem tym troche przerażony, ale może nie będzie tak źle.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Batha »

czas pisania podstawy został wydłużony ze 120 minut do 170 minut
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Mårran »

Nie szalejcie tak z tą liczbą przedmiotów! Uczelnie medyczne rezygnują z fizyki (nie wiem, czy na rzecz matematyki czy nie). Więc prawdopodobnie nikt nie będzie musiał zdawać 6 przedmiotów.

Notabene zdawałam mat roz i jakoś to przeżyłam i dostałam się na medycynę

Poza tym matematyka na mdycynie się przydaje. Nie chodzi mi o logiczne myślenie, bo to potrzebne jest wszędzie, ale często przydatna jest znajomość statystyki czy funkcje z pochodnymi włącznie. Oczywiście niewielu kandydatów / osób na 1szym roku zdaje sobie z tego sprawę i matematyka jest be

A potem trzeba poczytać artykuł i ojojoj
Pani Buka
Cappucinhu
Posty: 532
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 21:31

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Cappucinhu »

a ja wam powiem, że się nawet cieszę z tej matematyki na maturze.
tyle, że wiecie co? ja się boję polskiego :O czemu mi się wydaję, że nie jestem polakiem?
no bo patrzcie : nie umiem np. odpowiedzieć na pytanie, które jest w tekscie. /
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: PalmaKokosowa »

ja jestem rocznik 91 i w środę piszę próbną matmę, przeglądałam arkusze i wg mnie jak ktoś ma zamiar zdać dobrze biolę i chemię, to taka matma dla niego to nic, co to za zadanie np. policzyć ile to 6% z liczby 100
tak jak ktoś napisał, to pewnie w 2010 roku prawie wszystkie uczelnie zejdą z fizy (teraz R chce tylko 4 uczelnie), więc to nic takiego)
uważam, że martwić maturą z matmy powinni się tylko słabi uczniowie z humanów
ale mimo wszystko cośtam trzeba się do matury z matmy będzie pouczyć
uważam, że to dobry pomysł z maturą z matmy, bo to jest naprawdę wiedza elementarna i na te 30% każda osoba średnio mądra powinna to zdać )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości