Matura z matematyki obowiązkowa

Pomoc w przygotowaniu do matury z matematyki. Arkusze maturalne, zadania, odpowiedzi, klucze matury matematycznej. Wspólna nauka
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Guru »

A ja jeszcz mam jedno ptanie, wiekszosc z wypowiadajacych sie albo jest juz po maturze albo wlasnie ja zdaje, i pytanie: Kto z Was zdawal matematke na maturze i dlaczego jej nie wybraliscie?
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Anielica88 »

Kaamil pisze:Dziwne, to nie wieidzłaś że idizesz na matematykę rozszerozna. a i tylko nie mów, ze była pani prof. wymagajaca i robiła rozszerzeni w 3 h/tydz (tak maja kl podtswowe) bo to jest smieszne.
Jak szłam do LO wybralam sobie profil ogolny i w trakcie zostal on zmodyfikowany bo byla bardzo duza ilosc uczniow ktora chciala zdawac matematyke na maturze wiec dopiero w 3 klasie nauczyciel dal ososbm spokoj jak sie zdeklarowaly jej nie zdawac:)
Kaamil pisze: omowie naprzykałdize koleżanki z kalsy, która ma rodizców lekarzy i to oni jej tłumacza chemię i nfziykę przed sprawdizanami, wiec chyab mimo tylu lat nie zapomnieli.
Oj zdarzaja sie takie wyjatki:)
Hmm. wiadomo, że każdy powinien znać kanon polskiej literatury, ale żeby sprawdzać tę wiedzę, choćby na poziomie podstawowym, to ja dziękuję!
bezkomentrza. matematyka to nie polski polski chcac nie chcac rozmumiesz a matme nie!
MiRACiDiUM pisze:o po co się w ogóle uczyć? Zaprzestańmy kształcenia na poziomie podstawówki. Im więcej się uczymy, tym więcej nam zostanie w głowach, a matura na pewno motywuje do nauki.
Zapewne motywuje ale kazdy uczy sie dla siebie a nie dla głupiego swistka
MiRACiDiUM pisze:Dlaczego ma się nie zmienić? Nie chodzi o to, aby każdy był alfą i omegą z matematyki, ale przynajmniej żeby Ci, którzy zdobywają wykształcenie średnie mieli jakieś pojęcie o matematyce.
Pojecie kazdy ma ale jak juz wspomnialam odruch warunkowy robi swoje
MiRACiDiUM pisze:Aniołek, jakoś mnie Twoje argumenty nie przekonują.
Nie musza cie przekonywac to wylacznie moj poglad. mnie naszcescie obowiazkowa matma nie objela i sie z tego ciesze:)
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Medycyna Lwów »

Guru pisze:Kto z Was zdawal matematke na maturze i dlaczego jej nie wybraliscie?
nie wybrałem bo byłąby to sztuka dla sztuki, po co mi jak sie nigdize nie lcizby na medycynę. Poza tym patrząc na te arksuze na pewno bym napsiał pryznajmniej zakres podstwowy bardzo dobrze, bo nie jest trudny.
Problem matematyki jest w skzołach, takto rektorzy najlpszych uczleni nie apelowali by o obowiazek matury z matmy, co jest chyba poza dyskusją.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Iwus »

Guru pisze:Kto z Was zdawal matematke na maturze
ja zdawałam,oczywiście starą.
chciałam biologie ale moja nauczycielka tak uczyła zeby niczego nie nauczyć i pozostała mi matma,w sumie to nie załuję.
Pomimo tego nie jestem za obowiązkową maturą z matematyki dla wszystkich,z tych powodów o których pisaliście wyżej.
magda999

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: magda999 »

a ja uwaŻam, Że nie powinna obowiazywac matura z matmy:/przeciez nie wszyscy maja ze tak napiszepoped do matmy, a jej nie da sie tak po prostu nauczyc/
a teraz to bede musiala sie tak naprawde uczyc religii, ale to nie beda zapewne tylko takie zwykle modlitwy
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Medycyna Lwów »

polecam przeczytać wszytskim komentarz końcowy do matury z fizyki - tam są najlepsze argumenty samego MEN-u za obowiazkową matmą od 2010 roku.
Awatar użytkownika
Kromka
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 17:46

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Kromka »

Mnie obowiązkowa matma też nie jestw smak (ze względu na roczne stypendium w Anglii, będę miała rokw plecy i będę pierwszym rokiem z maturą z matematyki), ale argumenty, że "nie wszyscy mająpopęd do matmy, a jej nie da się tak po prostu nauczyć" (cyt. magda999) jest żadnym argumentem (za przeproszeniem), bo dokładnie tak samo jest z polskim. Fakt, że polski to język ojczysty, ale pewne podstawy matematyki (procenty, itp.) są także elementarne w życiu codziennym (choćby proste rabaty, sprawy bankowe czy podatkowe.). Nie wiem tylko czy powinna to akurat sprawdzać obowiązkowa matura.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: dawidw »

Co do religii:
"Gazeta Wyborcza": Aż 61 procent uczestników sondażu PBS DGA opowiedziało się przeciwko temu, aby religia była jednym z przedmiotów do wyboru na maturze.
Za religią na maturze opowiedziało się 32 proc. respondentów , a 7 proc. nie miało w tej sprawie zdania.

Na pytanie, czy państwo powinno finansować zabiegi in vitro, choć nie akceptuje ich Kościół -tak odpowiedziało 54 proc. badanych przez PBS DGA,nie - 40 proc., zaś 6 proc. uczestników sondażuGW wybrało warianttrudno powiedzieć".

Myśle, że będziecie mieli czas na matematykę
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Batha »

nie panikujcie tak. teraz program z matmy jest uproszczony że jakoś się zda. A do przyszłym medyków powiem to, że teraz wiele AM nie wymaga już fizyki.
dla mnie zdanie polskiego to koszmar, nie wiem jak zgadnąć co pod lir miał na myśłi. w matmie jest wszystko konkretnie, a polski to taka zgadywanka
Rae
Posty: 1
Rejestracja: 1 mar 2008, o 19:17

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Rae »

Jak to jest z tą maturą- jeśli urodziłem się roku 1990 to piszę ją!? wychodzi na to że nie, natomiast jeśli udałem się do technikum wypada że piszę ją razem z 91 rocznikiem!? Pytam się jaka to sprawiedliwość że licealiści z 90 rocznika nie piszą a ja tak!? Rozumiałbym to jeśli ustawa ta byłaby wprowadzona w życie przed wybraniem szkoły a ja się dowiaduję już po fakcie. Nawet nauczyciele nie wiedzą jak to jest z technikum. Jeśli ktoś jest naprawdę obyty w tym temacie to proszę o pomoc
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Batha »

nie liczy się kto kiedy się urodził, ale w którym roku pisze mature (lub zaczął szkołę ponadgimnazjalną?).
Rocznik nie- bo co jeśli ktoś nie zdał? dlatego rok urodzenia nie ma tu znaczenia

przed maturą robiłam z kol. kilka zadań. jedno brzmiało mniej więcej tak: w stopie miedzi z cyną jest 30% miedzi. oblicz, ile jest cyny w 60 kg stopu (były inne liczby). zadanie na poziomie szkoły podstawowej. więc kilka % już macie gwarantowane
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Mrówek »

batha pisze:dla mnie zdanie polskiego to koszmar, nie wiem jak zgadnąć co pod lir miał na myśłi. w matmie jest wszystko konkretnie, a polski to taka zgadywanka
polski dla mnie był straszny lałam wodę bo co pisać co autor miał na myśli kiedy pisał Matematyka uczy logicznego myślenia a to trudna sztuka. Religii na maturze bym jakoś nie widziała bo niby jak miałby wyglądać ten egzamin?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Korczaszko »

Mr&#xF3wek pisze:Religii na maturze bym jakoś nie widziała bo niby jak miałby wyglądać ten egzamin?
a dlaczego nie ktoś idzie do seminarium mógł to zdać jako przedmiot dodatkowy (jak wiedzę o tańcu). a jak miałoby to wyglądać? normalnie

polski jest ważny bo jednak poznajemy dziedzictwo kulturowe, które tworzy nasza tożsamość narodową ^^ ale rozumiem Twój ból
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości