Maturzyści 2017

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Qsky
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2015, o 10:43

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Qsky »

Nie ma sprawy

boffin13
Posty: 57
Rejestracja: 28 lip 2014, o 22:13

Re: Maturzyści 2017

Post autor: boffin13 »

Ja poprawiam tylko chemię (po raz pierwszy i mam nadzieję że ostatni) ale stres jest! Jedyne co podnosi mnie na duchu to wysokie wyniki z matur które robię i mam nadzieję że w maju będę mieć podobny.
Awatar użytkownika
KomórkaMacierzysta
Posty: 77
Rejestracja: 2 mar 2017, o 18:49

Re: Maturzyści 2017

Post autor: KomórkaMacierzysta »

Tak dla upewnienia sie. Czy ogniwa, obliczanie entalpii (prawo Hessa), reguła vant Hoffa są w nowej podstawie programowej? Bo ostatnio na korkach robiłam takie zadania i zdałam sobie z tego sprawę, że nie mam bladego pojęcia o co chodzi i możliwe, że nawet nie spotkałam się w szkole na lekcjach z czymś takim i teraz nie wiem czy mam się tego jeszcze nauczyć? Wydawało mi się, że to nie wlicza się w nową podstawę.
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: Maturzyści 2017

Post autor: kinga1505 »

Ogniwa, obliczanie entalpii (prawo Hessa), reguła vant Hoffa nie wliczają się w nową podstawę programową.
Awatar użytkownika
KomórkaMacierzysta
Posty: 77
Rejestracja: 2 mar 2017, o 18:49

Re: Maturzyści 2017

Post autor: KomórkaMacierzysta »

kinga1505 pisze:Ogniwa, obliczanie entalpii (prawo Hessa), reguła vant Hoffa nie wliczają się w nową podstawę programową.
Dziękuję za rowianie wątpliwości, bo już zaczęłam się bać
Awatar użytkownika
Ardorn
Posty: 161
Rejestracja: 2 mar 2016, o 14:34

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Ardorn »

Kom&#xF3rkaMacierzysta pisze:
kinga1505 pisze:Ogniwa, obliczanie entalpii (prawo Hessa), reguła vant Hoffa nie wliczają się w nową podstawę programową.
Dziękuję za rowianie wątpliwości, bo już zaczęłam się bać

to się zacznij rzucą Ci linijkę tekstu wstępnego i się wtedy popłaczesz jak sama wcześniej tego sobie nie przyswoisz
Awatar użytkownika
KomórkaMacierzysta
Posty: 77
Rejestracja: 2 mar 2017, o 18:49

Re: Maturzyści 2017

Post autor: KomórkaMacierzysta »

Ardorn pisze:
Kom&#xF3rkaMacierzysta pisze:
kinga1505 pisze:Ogniwa, obliczanie entalpii (prawo Hessa), reguła vant Hoffa nie wliczają się w nową podstawę programową.
Dziękuję za rowianie wątpliwości, bo już zaczęłam się bać

to się zacznij rzucą Ci linijkę tekstu wstępnego i się wtedy popłaczesz jak sama wcześniej tego sobie nie przyswoisz
Haha, szybki jesteś, już dawno po maturze i nic takiego zaskakującego z tych rzeczy nie było
Awatar użytkownika
glikokortykosteroid
Posty: 102
Rejestracja: 27 paź 2014, o 19:17

Re: Maturzyści 2017

Post autor: glikokortykosteroid »

Mam pytanie, jak w zadaniu, w ktorym trzeba bylo uzasadnic, dlaczego izomer nie jest cis trans, napisalem ze dlatego, bo przy jednym weglu, zwiazanym wiazaniem podwojnym ma 2 wodory, a przy drugim dwie grupy etylenowe, to czy mi takie cos zalicza? Bo w sumie to malo odkrywcze, a nie napisalem nic w stylu dlatego, ze ma 2 takie SAME podstawniki?

koniczyna192
Posty: 1
Rejestracja: 3 cze 2017, o 10:37

Re: Maturzyści 2017

Post autor: koniczyna192 »

Cześć, zarejestrowałam się specjalnie, aby zadać to pytanie.
Czy w zadaniu 6 (nowa podstawa) zaliczą mi obliczenia jak liczyłam tylko na molach- nic nie wspomniałam w nich o objętościach gazów. Jak wiadomo, liczba moli jest wprost proporcjonalna do ich objętości i wynik wyszedł mi taki sam jakbym liczyła to na objętościach (ok. 86%). Z góry dziękuję za odpowiedz.
pesel

Re: Maturzyści 2017

Post autor: pesel »

IMO gdzieś jednak trzeba było stwierdzić, że ułamki molowe są równe ułamkom objętościowym. Albo na początku rozwiązywania zadania albo przy odpowiedzi. Piszesz "jak wiadomo". Tak to już niestety jest, że jednym wiadomo, a drugim nie. BTW, wykazanie tego wymaga znajomości zarówno prawa Daltona jak i prawa Avogadro. No i umiejętnego ich powiązania.
Awatar użytkownika
glikokortykosteroid
Posty: 102
Rejestracja: 27 paź 2014, o 19:17

Re: Maturzyści 2017

Post autor: glikokortykosteroid »

Tam w poleceniu jest napisane, ze trzeba to wyrazic w procentach objetosciowych, wiec moga Ci nie zaliczyc

Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Cappy »

Jak maturki?
Awatar użytkownika
KomórkaMacierzysta
Posty: 77
Rejestracja: 2 mar 2017, o 18:49

Re: Maturzyści 2017

Post autor: KomórkaMacierzysta »

82% biologia, 93% chemia - jestem zadowolona
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości