Mdłości w ciąży

Forum seksualne poruszające szerokie problemy płci i relacji między osobnikami tej samej lub przeciwnej płci, potrzebami oraz zaburzeniami
Leah
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2009, o 17:48

Mdłości w ciąży

Post autor: Leah »

Witam,
Jestem tutaj nowa. Od jakiegoś czasu czytam to forum, ale dopiero teraz zdecydowałam się napisać. Mam pytanie - jak sobie poradzić z mdłościami w ciąży? Tak - jestem w ciąży . Strasznie się cieszę gdyby nie te mdłości. Ledwo żyję, a to dopiero połowa drugiego miesiąca. Zna ktoś jakieś sprawdzone sposoby radzenia sobie z mdłościami?
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: Mdłości w ciąży

Post autor: MUSOPHAGA »

Gratulacje!
Ja piłam herbatkę imbirową i miętę.
Łagodziły objawy.
Na pocieszenie dodam, że po 3 m-cu mdłości mijają jak ręką odjął i wtedy pojawiają się inne problemy (ale na to też są sposoby).
Dexter_J

Re: Mdłości w ciąży

Post autor: Dexter_J »

Jest wiele środków przeciwwymiotnych oraz zapobiegającym nudnością, ale większość z nich właśnie w ciąży nie można podobać. . Ale najlepiej udaj się do lekarza, on udzieli Ci wskazówek.
Awatar użytkownika
Gormetiel
Posty: 50
Rejestracja: 19 lut 2008, o 19:46

Re: Mdłości w ciąży

Post autor: Gormetiel »

Gratuluję również!
Nie wiem jak w ciąży, ale ogólnie na mdłości bardzo dobry jest korzeń imbiru. Można kupić sproszkowany lub świerzy i zrobić napar.
Pozdrawiam!
Dexter_J

Re: Mdłości w ciąży

Post autor: Dexter_J »

Imbir dobry na chorobę lokomocyjną

Spróbuj tą homeopatię, chyba że te mdłości związane są z nadkwasowością (to częste w ciąży) wtedy zastosuj ., ale lepiej udaj się do lekarza on Ci coś przepisze.
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: Mdłości w ciąży

Post autor: MUSOPHAGA »

Dexter_J pisze:chyba że te mdłości związane są z nadkwasowością (to częste w ciąży) wtedy zastosuj Reni czy inny lek neutralizujący lub hamujący nadkwasowość,
mdłości w ciąży związane są z burzą hormonów i nie są podobne do tego co opisują podręczniki czy ulotki farmaceutyczne.Tylko kobieta w ciąży może wiedzieć o czym mowa. Nie kupuje się nic bez porozumienia z lekarzem.
I grzecznie Ci zwrócę uwagę.nie proponuj ŻADNYCH leków na forum bo to nie wyścig o najlepszą radę. W czasie ciąży nawet witaminy mogą być bardzo niebezpieczne dla płodu (tak tak, zwłaszcza witamina A), biorąc pod uwagę, ze koleżanka jest w pierwszym trymestrze.
Dexter_J

Re: Mdłości w ciąży

Post autor: Dexter_J »

Czytaj ze zrozumieniem - napisałem dokładnie to co ty, że większość środków w czasie ciąży jest niebezpieczna, ale homeopatia - wątpię. Pisałem również, żeby skontaktowała się z lekarzem.
Wybacz, ale student/studentka biologii to nie dr House czy inny czarodziej.
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: Mdłości w ciąży

Post autor: MUSOPHAGA »

Dexter_J pisze:Czytaj ze zrozumieniem - napisałem dokładnie to co ty, że większość środków w czasie ciąży jest niebezpieczna, ale homeopatia - wątpię.
Twoje wypowiedzi można zupełnie inaczej zinterpretować, niż się Tobie wydaje.
Dexter_J pisze:Wybacz, ale student/studentka biologii to nie dr House czy inny czarodziej.
jeżeli już to mgr biologii w ciąży. Poznałam realia polskiej służby zdrowia na własnej skórze i chyba mam więcej do powiedzenia niż mężczyzna
MUSOPHAGA pisze:Ja piłam herbatkę imbirową i miętę.
Łagodziły objawy.
gdybyś czytał ze zrozumieniem
Leah
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2009, o 17:48

Re: Mdłości w ciąży

Post autor: Leah »

Hej, wszelkie leki odpadają - nie tylko lekarze je odradzają, także same kobiety w ciąży. Niestety nie znoszę imbiru. Póki co pomagają mi banany, ale miałam nadzieję, że są jakieś domowe sposoby zwalczania nudności, albo przynajmniej zapobiegania. Lekarz przepisał mi jakieś tabletki z wyraźną i dość mocno zaakcentowaną uwagą W RAZIE NAJWYŻSZEJ KONIECZNOŚCI", ale raczej nie skorzystam. Ogólnie rzecz biorąc nic nie polecał w tym momencie ze środków farmakologicznych.

I do tych nudności doszedł mi kolejny problem - zgaga. KOSZMAR! Ale przynajmniej wiem za co przyszło mi się tak męczyć Za mojego, maleńkiego bobaska .
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: Mdłości w ciąży

Post autor: MUSOPHAGA »

widzę, że dość ciężko przechodzisz początki ciąży. Współczuję!
Byle do 3 m-ca, wtedy aż trudno uwierzyć, że nagle wszystkie dolegliwości ustępują. Ze zgagą nie przyszło mi się zmagać, a na nudności skuteczne jest też podjadanie kilku migdałów
kasia31
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2010, o 17:26

Re: Mdłości w ciąży

Post autor: kasia31 »

Witam!
Jestem w 2 miesiacu ciazy, mam problemy z nudnosciami. Nie pomaga mi kompletnie nic Wymioty przed sniadaniem, po sniadaniu, ledwo do pracy dojezdzalam, w pracy 2 sniadaniznowu wymioty i tak w kolko.
Slyszlam ze jest jakis nowy produkt jakas mamaa na nudnosci dla kobiet w ciazy nie wiecie moze jak sie to dokladnie nazywa.
Prosze o wiadomosc.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Mdłości w ciąży

Post autor: malgosi35 »

Spytaj lekarza. Ciąża, a zwłaszapierwszy trymestr to nie czas na eksperymenty.
Mariolcia
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2010, o 16:38

Re: Mdłości w ciąży

Post autor: Mariolcia »

ja myślę że ciąże każda kobieta przechodzi inaczej i niektóre kobiety mają mdłości a niektóre nie. ja miałam i po prostu trzeba je przeboleć to naturalne w ciąży, troche sie męczyłam, ale jest warto
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość