Medcyna VS Stoma

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Medcyna VS Stoma

Post autor: lith »

nie jestem na stomie
Awatar użytkownika
ColdMartini
Posty: 249
Rejestracja: 13 lip 2013, o 16:08

Re: Medcyna VS Stoma

Post autor: ColdMartini »

lith pisze:nie jestem na stomie
Wybacz, że zhańbiłem Twój nick na tym forum, obrzucając Cię taką obelgą jak studiowanie (jak to niektórzy piszą) dentystyki".
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Medcyna VS Stoma

Post autor: lith »

Wybaczam.

Ja nie porównam, bo o stomie nigdy nie myślałem, zupełnie bym sie tam nie widział. Znam trochę osób ze stomy, ale raczej mamy lepsze tematy niż porównywanie u kogo ciężej na uczelni, więc nie mam pojęcia. A ludzi, którzy mają nasrane w główkach nie brakuje i u nich, i u nas, i znając życie- nigdzie
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Medcyna VS Stoma

Post autor: SilentShout »

Po każdej letniej sesji (a na mojej kochanej dentystyce były już takie trzy ) zaglądam na biologa i kurcze mam wrażenie, że co pojawiają się coraz to lepsi specjaliści od wszystkiego, którzy wiedzą jak to jest na innych kieurnkach, na innych uczelniach. Ba, nawet wiedzą jak to jest po studiach w każdym zawodziegt

Koło postów smoły cieżko mi przejść obojętnie, bo takich głupot na temat stomatologii (tak kolego, STOMATOLOGII, bo dentystykę to nie wiem skąd sobie wziąłeś, polecam doedukować się w tym temacie, bo masz braki w podstawowych kwestiach )
Smo&#x142a pisze:Hehe, co to za pierdoły, że dentysta nie siedzi po nocy, niedziele wolne? Będziesz przyjmować na prywacie to będziesz siedzieć do 3 w nocy jak będą pacjenci, piątek, świątek czy niedziele. Albo i nie jak nie będziesz chciała zarobić.
Do 3 w nocy to może siedzą na pogotowiu. Nie znam żadnego gabinetu na nfz ani prywatnego, gdzie lekarze przyjmują dłużej niż do 19. I jeśli już zdarzy się ewenement pracujący do 3 w nocy, to na pewno nie bo musi, tylko dlatego, że widocznie tak mu się podoba.
Smo&#x142a pisze:Jako lekarz sam sobie ustalasz, gdzie chcesz pracować i ile. Nie odpowiadają dyżury, to nie trzeba ich robić. Nie chce się pracować po południu to nie. Na oddziale to może będziesz siedział, póki będziesz robił specjalizacje. Na wielu oddziałach po 12 to już tylko wiatr hula, młodzi zesrani lekarze i lekarz dyżurujący.I nie wiem, co jest bardziej męczące stanie/siedzenie od 8 do 15 czy smaczne spanie na dyżurze, a tak właśnie w wielu miejscach wyglądają dyżurki.
No brawo za szacunek do siebie i kolegów, a także za ambicję.
Smo&#x142a pisze:Taki durnowaty dermatolog na pewno musi posiąść większą wiedzę, niż oświecony dentysta. A źle rozpoznając chorobę i ją lecząc również może zaszkodzić. No, ale co może o tym wiedzieć gimnazjalista?
Ja na szczęście nie miałem takiego dylematu, czy być lekarzem czy dentystą. Chcę być specjalistą wysokiej klasy, a nie dentystą, kowalem czy hydraulikiem. Ale Ty z takim podejściem i poziomem jaki prezentujesz to faktycznie, powinieneś iść na dentystkę.
A co Ty możesz o tym wiedzieć? Znasz program studiów kierunku lekarsko-dentystycznego? A słyszałeś kiedyś o chorobach odogniskowych? A wiesz, że nowotwory jamy ustnej w I kolejności zauważa właśnie stomatolog? A o chorobach przyzębia słyszałeś? Stoma to nie tylko opracowywanie ubytków próchnicowych. Mamy też takie przemioty jak lekarski - oczywiście, że w innym wymiarze godzin, ale jednak nie porównywałabym stomatologa do hydraulika czy stylisty fryzur. Nie mam ochoty wykładać Ci wszystkiego po kolei, bo to chyba nawet nie miałoby sensu, masz zerowe pojęcie na ten temat, a mi się zwyczajnie nie chce.

Wszystkim domorosłym filozofom-gimnazjalistom/licealistom, bądź studentom z przerośniętym ego radzę zachować więcej pokory, a nie ośmieszać się w interneciegt
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Medcyna VS Stoma

Post autor: lith »

[at] davis dosiadam się
Dr Who
Posty: 127
Rejestracja: 24 lip 2013, o 19:38

Re: Medcyna VS Stoma

Post autor: Dr Who »

mossa pisze:ColdMartini, no z tym durnowatym dermatologiem to trochę pojechałeś.
Napisał to Smoła a nie Cold Martini.

Smoła, panie z wielkiego miasta". Radzę wyjść z tego forum i iść na spacer, żeby trochę odetchnąć. Ale przedtem wyjąć słomę z butów, bo Ci trochę wystaje.
avis
Posty: 182
Rejestracja: 10 lip 2012, o 22:51

Re: Medcyna VS Stoma

Post autor: avis »

fakty są takie że medycyna jest ciekawsza, różnorodne specjalizacje itp
jednak stoma rozsądniejsza , stabilne godziny pracy, nie trzeba robić specki, dobry zarobek, kuzyn na stażu zarabiał około 4-5 tys teraz około 10 tys za 4 dni pracy( od rana do wieczora) w pt i weekend nie pracuję bo mu się nie chce,
znacznie większy komfort psychiczny i mniejsza odpowiedzialność, żeby kogoś uśmiercić będąc stomatologiem trzeba się mocno postarać.
większość plusów jest za stomą jednak każdy wybierze to co chcę
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medcyna VS Stoma

Post autor: Medycyna Lwów »

Na stażu zarabia sie 2000 brutto zawsze wiec cos cię kuzyn oszukał -i nie ma opcji pracy jako lekarz poza miejscem stazowym.

avis
Posty: 182
Rejestracja: 10 lip 2012, o 22:51

Re: Medcyna VS Stoma

Post autor: avis »

raczej by mnie nie oszukiwał bo po co ?
wiem tylko że pracował w 3 różnych miejscach( nie do końca mu to pasowało bo tracił czas na dojazdy z jednego miejsca do drugiego ) i pracował ile chciał np. mówił pracodawcy że w pn chce pracować 12 h wt 8 a sr chce wolne.
teraz pracuje w 1 miejscu przez 4 dni od rana do wieczora od 8 do 21 z godzinną przerwa na obiad , dodatkowo pracodawca daje mu kasę na różne kursy więc nie ma się źle.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medcyna VS Stoma

Post autor: Medycyna Lwów »

to czytaj ustawę o zawodzie lekarza i lekarza dentysty - pieprzyć to sobie można i nie dyskutuj, bo akurat się znam na rzeczy.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Medcyna VS Stoma

Post autor: mrsdavis »

Kaamil pisze:nie ma opcji pracy jako lekarz poza miejscem stazowym.
A to nie dotyczy jedynie gabinetów, które posiadają umowę z NFZ-em? Wydaje mi się, że w gabinetach prywatnych pracować można.
BubuMale
Posty: 254
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:50

Re: Medcyna VS Stoma

Post autor: BubuMale »

avis, ile lat temu Twoj kuzyn skonczyl studia?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medcyna VS Stoma

Post autor: Medycyna Lwów »

Nie masz pełnego prawa wykonywania zawodu i nie mozesz -jest to wprost napisane w ustawie. W razie błędu olbrzymie kłopoty miałby i taki mądry stażysta i jeszcze mądrzejszy pracodawca.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 9 gości