Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: placek »

Sindbad95 oczywiście, biologia medyczna taka piękna D
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Alra »

U mnie na ten moment nie słyszałam jeszcze, żeby ktoś odleciał", większość ma wciąż mnóóóstwo zapału.

Też się czasem przekomarzam, że nie wstaję z łóżka, rzucam studia, pójdę za rok na jakąś filologię od podstaw i będę rysować szlaczki w zeszyciku przez pierwsze dwa miesiące, jak moi znajomi .
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Madridistka »

Zapraszam do Poznania, u nas nie jest najgorzej, przynajmniej z tego co widzę to na innych uczelniach mają dużo więcej do nauki niż my. W Poznaniu chyba tylko gorsza niż na innych uczelniach jest biofizyka, zwana biosyfilizmem
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: randomlogin »

placek pisze:Totym że wiem, że w wodzie mezosaprobowej gąbki żyją nie uleczę pacjenta ? szkoda
Wiekszoscia (tak, wiekszoscia) rzeczy, ktorych uczyc sie bedziesz na calym leku tez nigdy nikogo w swojej karierze nie uleczysz. Takie zycie. Analogicznie jest z innymi studiami w innych dziedzinach, choc marne to pocieszenie.
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: placek »

randomlogin,
Wiem : ) tak się droczę tylko, przed studiami czytałem sporo na te tematy żeby się zorientować i widzieć na czym się stoi : P

Dlatego uważam że na medycynie powinno być o wiele więcej praktycznych zajęć a na przedmiotach teoretycznych więcej o przypadkach klinicznych i tego co nam się przyda.
Jak kogoś bardziej interesuje jakieś zagadnienie czy przedmiot to fakultety czy STN
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Mårran »

Ale spoczko, czasem coś przydatnego się trafi
Pani Buka
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Aksolotl »

Np. na biofizyce nam powiedzieli że jak komuś odpowiednio wymasujemy tt. szyjne wspólne to dostanie zapaści. Tylko nie wiem, na ile to się da wykorzystać jako speszjal move w walce
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Mårran »

Nom, tam jest kłębek szyjny, uczyli nas na anatce, można się zatrzymać ] Ponoć tego używają w walkach różnych.
Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: randomlogin »

Jeszcze na oczka mozna nacisnac/pociagnac. Tez radosnie dziala, tez mozna stosowac w walce. Ale generalnie z tego co zauwazylem poki co najwazniejsze zastosowanie to sprawdzanie przez szczekowcow/laryngologow/sporadycznie innych zabiegowcow, czy anestezjolog nie spi jak pacjent w ciagu sekund leci z normalnego rytmu do zatrzymania. Co w sumie glupie troche jest, bo masaz zaczyna i tak operator, pracy sobie tylko dodaja, ale ich nie ogarniesz.

BTW zapasc. Pani Halince ze spozywczego wolno tak mowic, fizykom raczej tez, ale na leku jednak raczej nie wypada, bo to okreslenie tak z wczesnego sredniowiecza.
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Madridistka »

my na biofizyce mierzymy np. SEM ogniwa stężeniowego
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Aksolotl »

randomlogin pisze:BTW zapasc. Pani Halince ze spozywczego wolno tak mowic, fizykom raczej tez, ale na leku jednak raczej nie wypada, bo to okreslenie tak z wczesnego sredniowiecza.
No to już wiem :p okok
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Alra »

A u mnie na biofizie przez miesiąc było fascynujące mierzenie aktywności próbek radioaktywnych P.
Teraz zaczęliśmy kolejny dział - jakieś ekg, mierzenie ciśnienia jest w programie ćwiczeń, wciąż w maksymalnie fizycznym aspekcie, ale choć trochę bardziej medyczne".
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Mårran »

My też na bioizie mieliśmy ekg, ale nikt nie wiedział, co na nim jest, tylko wyznaczyliśmy oś serca, chociaż nikt nie wiedział, do czego to służy
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości