Medycyna - 5 lat, czy to prawda?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: Medycyna - 5 lat, czy to prawda?

Post autor: nika0645 »

Glikoproteina pisze:Najlepiej nie narzekać, bo człowiek się wtedy skupia na narzekaniu i zaczyna mniej optymistycznie myśleć, siłą rzeczy potem ma niższe wyniki, niż wiadomości
dłgo byłam przykładem takiego człowieka, nie ukrywam ta wszechobecna presja od wszystkich dookoła, bowiem tak przyzwyczaiłam wszystkich do piątek i szóstek, jak byłam w podstawówce, że zaczęli mieć do mnie pretensje za 5-, strach się bać niżej, w wyższych klasach tak jakby z roku na rok było coraz łatwiej
potem jakoś zaczęłam inaczej na to patrzeć i bardziej traktować wszystko na luzie - w przeciwnym razie można było nabawić się nerwicy, której bardzo nieprzyjemne symptomy powoli zaczęły się u mnie ujawniać na całe szczęście jakoś wybrnęłam bez pomocy lekarza
wszystko na luzie! co ma być, to będzie. Trzeba dawać z siebie wszystko, ale jak coś nie wyjdzie - nie załamywać i nie dołować i traktować wszystko z umiarem
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Medycyna - 5 lat, czy to prawda?

Post autor: czornydanio90 »

Trzyszcz pisze:Luz w dupie to Ziobro.
Napis był autorstwa Żyły
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Medycyna - 5 lat, czy to prawda?

Post autor: mis koala »

Hahaha najbardziej wkurzająca mnie piosenka ever
ale co tam luz w du***nie będę się denerwować
Awatar użytkownika
Narkoza
Posty: 53
Rejestracja: 22 mar 2011, o 19:26

Re: Medycyna - 5 lat, czy to prawda?

Post autor: Narkoza »

Czy długość studiów zmienili rownież na English Division? Z tego co wiem, to zmienili w Białymstoku, ale o innych uczelniach nie słyszałam. W Warszawie wszędzie jest napisane, że studia są 6 letnie.

Awatar użytkownika
Trzcina
Posty: 190
Rejestracja: 29 sty 2014, o 19:22

Re: Medycyna - 5 lat, czy to prawda?

Post autor: Trzcina »

Narkoza pisze:W Warszawie wszędzie jest napisane, że studia są 6 letnie.
Przecież wszędzie studia są 6 letnie, ten ostatni rok stażu to szósty rok studiów. Co mieliby napisać?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna - 5 lat, czy to prawda?

Post autor: randomlogin »

ED jest zupelnie niedotkniety tymi regulacjami. Wiekszosc trwa 6 lat bo tyle trwa, ale u nas np jest tez program czteroletni dla usanczynkow np.
EDIT moze inaczej - ED dostosowuje profil do klientow. Studia po polsku sa, w naturalny sposob, ukierunkowane na to, zeby zdobyc uprawnienia do wykonywania zawodu w Polsce. Studia po angielsku analogicznie maja zapewnic uprawnienia gdziestam, wiec moga byc troche oderwane od tego, czego chce nasz kraj - czasem oznacza to wieksze roznice, czasem mniejsze.

italico
Posty: 129
Rejestracja: 12 lip 2013, o 13:59

Re: Medycyna - 5 lat, czy to prawda?

Post autor: italico »

Ale podobno jest tak, że od roku akademickiego 2014/2015 ponownie wkroczył ten projekt, że studia trwają, 6+1, a nie 5+1 jak teraz przez te dwa lata, gdyż ten projekt wgl nie wypalił.
italico
Posty: 129
Rejestracja: 12 lip 2013, o 13:59

Re: Medycyna - 5 lat, czy to prawda?

Post autor: italico »

Oczywiście nie chcę siać jakiegoś zamętu, ale tak podobno ma być, że wracają do tego co było wcześniej.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna - 5 lat, czy to prawda?

Post autor: randomlogin »

Nie nie, to bylo juz rok temu, od 2013. Z tego co widze po podpisie wlasnei wtedy zaczelas - wiec mozesz ocenic jak bardzo jest to prawda. Tak samo prawda jest teraz.
Jak ktos moze ocenic, ze to nie niewypal, jesli nikt w tym trybie nie skonczyl? Zreszta od tych, ktorzy by to mogli zauwazyc, do tych, ktorzy moga to zmienic jeszcze daleka droga. Jak zmienia prawo, to znowu bedzie po staremu - nie wczesniej.
italico
Posty: 129
Rejestracja: 12 lip 2013, o 13:59

Re: Medycyna - 5 lat, czy to prawda?

Post autor: italico »

Rozumiem

No właśnie też tego nie rozumiem, ale ludzie gadali i gadać będą, a niektóre słowa są tak wiarygodne, że czasem robi się z tego niezły ferment
drYO
Posty: 3
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 20:52

Re: Medycyna - 5 lat, czy to prawda?

Post autor: drYO »

To czy studia będą trwały 5 czy 6 lat nie ma tak na prawdę większego znaczenia (i tak ich poziom w polskich uczelniach jest i będzie niski- żadna reforma tu nie pomoże). Dlatego lepiej żeby trwały 5 lat, szybciej się skończą i mniej czasu zostanie zmarnowane
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Medycyna - 5 lat, czy to prawda?

Post autor: czornydanio90 »

drYO, akurat medycyna w Polsce trzyma jeden z wyższych poziomów w Europie
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna - 5 lat, czy to prawda?

Post autor: Medycyna Lwów »

nie popadajmy w megalomanię, bo tak dobrze to nie jest. Stary sprzęt, podejście do zajęć rodem z poprzedniej epoki, tłumy na zajęciach klinicznych - finalnie po 6 latach ciężkich studiów wychodzą ludzie owszem coś w teorii wiedzący, ale jak im dać chorego i kazać go leczyć to sorry, ale sobie nie poradzi 99 proc. z nich.
A tego uczą choćby w Niemczech, gdzie wkuwania mniej, a więcej praktyki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 78 gości